Через якийсь час можна годувати дитину грудьми Про вагітність і пологи

Головна » Що можна і не можна

Через якийсь час можна годувати дитину грудьми

Як часто потрібно годувати грудьми

Годувати грудьми на вимогу

Грудне молоко перетравлюється в шлунку дитини дуже швидко, так що новонароджений може вимагати їжу буквально кожні 1,5-2 години. Тому вважається, що годувати грудьми від восьми до дванадцяти разів за добу - цілком нормально. А на питання, як часто мама повинна годувати дитину грудьми, зможе відповісти тільки вона сама, коли пристосується до потреб свого малюка. Тривалість годування може також залежати від характеру дитини. Наприклад, деякі діти їдять швидко і жадібно, інші, навпаки, розтягуючи задоволення. У будь-якому випадку, малюкові потрібно надати стільки часу, скільки йому потрібно. Дізнатися, як визначити, що дитина ситий, ви зможете, прочитавши статтю достатньо з'їдає моя дитина?

Годувати грудьми: ознаки голоду

  • Коли дитина голодна, він стає неспокійним, висовує язик, смокче і облизує свої ручки.
  • Більшість дітей привертають увагу мами чмокати звуками.
  • Якщо ви не впевнені, що малюк дійсно голодний, дайте йому посмоктати ваш палець або соску. Якщо він голодний, його такі маніпуляції не заспокоїться.

Коли малюк голодний

У перші кілька тижнів новонароджений буде демонструвати ознаки голоду часто і нерегулярно. Проміжок може коливатися від півтора до шести годин. Але через якийсь час дитина вже виробить індивідуальний режим годувань. У більшості дітей це кожні 2,5 -4 години (в тому числі, і вночі).

Як часто годувати грудьми в процесі швидкого зростання

Дитина проходить різні за активністю стадії зростання, в зв'язку з цим буде змінюватися і схема годування грудьми. Коли у малюка настає період активного розвитку, у нього значно підвищується апетит, а під час спаду він знижується. Як правило, інтенсивний ріст спостерігається між 7-м і 10-м днями життя, з 4-го по 6-й тиждень, на 12-му тижні і на 6-му місяці. Саме в ці періоди дитячий організм потребує більшої кількості їжі і поживних речовин. Тіло жінки швидко підлаштовується під ці зміни і починає виробляти більше молока приблизно через 2-3 дня, тому дитина майже відразу входить в свій звичний ритм харчування.

Годувати грудьми: Чи не занадто часто?

Не хвилюйтеся: чим більше випиває дитина, тим більше молока виробляється в грудях мами. Тому дефіциту не буде, навіть якщо малюк якийсь час стане є з особливим апетитом.

Годувати грудьми, значить надавати триразове харчування?

Дійсно, годувати грудьми, це все одно, що давати малюкові "перше, друге і третє". І ось як це виходить. Спочатку дитина смокче рідке молоко з досить низьким вмістом калорій, втамовує спрагу - це закуска. Приблизно через п'ять хвилин у мами спрацьовує рефлекс викиду молока, і дитині починає надходити жирне, калорійне молоко - основне блюдо. Але, перш ніж дитина добереться до цієї поживної молока, може пройти близько 20 хвилин, особливо в перші кілька днів після народження. Тому новонародженого краще тримати біля грудей трохи довше. Згодом на "основне" блюдо у дитини буде йти приблизно 10 хвилин. На десерт дитина отримає другу груди - суміш молока, вгамовує спрагу і насичує. В результаті виходить, що на одне годування може в середньому піти 1 годину. Таким чином, дуже важливо, щоб у мами було достатньо часу без поспіху, повноцінно погодувати дитину і отримати позитивні емоції від контакту. У статті Як довго годувати грудьми дитину? ви дізнаєтеся, як визначити, що дитина наїлася.

Як правильно прикладати і віднімати дитину від грудей

У статтях Як правильно прикладати і віднімати дитину від грудей і Чотири популярні позиції годування грудьми ви отримаєте багато цінних порад щодо успішного грудного вигодовування. Інша інформація про грудне вигодовування доступна в розділі Грудне вигодовування.

Все найцікавіше про материнство і дитинство - професійні рекомендації експертів в області акушерства, гінекології, педіатрії, дієтології і психології, огляди кращих косметичних засобів, корисні поради, які допоможуть в облаштуванні затишного будинку і створення щасливої ​​родини.

Припинення грудного вигодовування

Як їм би корисним для здоров'я дитини не було грудне молоко, рано чи пізно настає момент відлучення від грудей.

Про те, як довго потрібно годувати грудьми і коли слід припиняти грудне вигодовування, розповідає Марія Гмошінская, доктор медичних наук, старший науковий співробітник Відділу дитячого харчування НДІ харчування РАМН.

Як було?

У Росії не було прийнято годувати дитину довше, ніж до півтора років. А ось в країнах Азії і Африки годування грудьми нерідко триває до 4-5 років. Навіть у благополучній Японії дітей, буває, не відлучають від грудей до трьох років.

До початку 90-х років минулого століття лікарі рекомендували припиняти годувати дитину грудним молоком у віці 10-12 місяців. Але зараз Американська академія педіатрії рекомендує продовжувати грудне вигодовування і далі - стільки, Скільки побажають мати і дитина .

Вийшли на роботу, або плануєте поїздку без дитини? Це не привід відмовлятися від грудного вигодовування. Опануйте зціджування.

Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров'я вважають оптимальним годування грудьми До шести місяців . А далі вони пропонують вводити дітям прикорм, не припиняючи грудне вигодовування до двох років та більше.

У нашій країні в останні роки стає все більше жінок, які збільшують термін тривалості годування грудьми. За різними даними, у великих російських містах від 7 до 17 відсотків малюків отримують грудне молоко у віці 12-24 місяців. Але чи дійсно чим довше, тим краще?

Як впливає на здоров'я?

Результати досліджень показують, що тривале грудне вигодовування - до двох років і довше - Не може бути шкідливим для здоров'я матері і дитини.

Навпаки, в бідних країнах, що розвиваються воно дає ряд переваг, дозволяючи захистити дітей від часто смертельно небезпечних кишкових інфекцій. Для розвинених країн з високим рівнем гігієни цей ефект не дуже важливий, але і ніяких негативних наслідків тривале грудне вигодовування не несе.

Якщо мама, яка годує адекватно харчується і в її раціоні присутні в достатній кількості продукти, багаті кальцієм, вона може не побоюватися сильної втрати ваги, розвитку гіповітамінозу або остеопорозу через велику втрату кальцію з молоком.

Крім того, результати досліджень показують, що чим довше жінка годує грудьми, тим у неї Нижче ризик розвитку раку молочної залози в подальшому.

Психологічні проблеми?

Правда, психологи зауважують, що у дитини, що знаходиться на тривалому грудному вигодовуванні, нерідко виникають Порушення в поведінці . В першу чергу це пов'язано зі зміною взаємини «мати-дитина» до цього віку.

Півтора року - віковий пік прихильності до батьків. І, на думку деяких фахівців, годування грудьми після року може зробити дитину неприродно залежним від матері.

У малюків, яких годують грудьми після досягнення ними півтора року, частіше спостерігається яскраво виражена Залежність від матері . нестабільність настрою. Вони рідше грають і їдять самостійно, гірше йдуть на контакт з іншими дітьми чи дорослими.

Опитування матерів показав, що після року груди дитині потрібно частіше за все, коли він засмучений, хоче спати або втомився. І тільки після цього - для задоволення потреби в їжі.

Коли настав час припиняти?

Продовжуйте грудне вигодовування, поки воно влаштовує і вас, і малюка.

Закінчуйте годування грудьми тільки тоді, коли до цього готові ви і ваша дитина.

Не ставте собі за мету завершити годування на певний термін - Орієнтуйтеся на свої бажання і потреби малюка.

Не затягуйте годування грудьми після півтора років в тому випадку, якщо воно викликає дискомфорт.

Чи не відлучайте малюка від грудей У літній період - в цей час висока ймовірність розвитку кишкових інфекцій.

Не припиняйте годування, Якщо дитина хвора . або йому зробили щеплення.

Продовжуйте годувати дитину, Якщо ви їдете на відпочинок або міняєте місце проживання, особливо якщо переїзд - в іншу кліматичну зону.

Пам'ятка батькам

Тривале годування грудьми при правильному харчуванні не шкодить здоров'ю мами і корисно маляті. Якщо воно не викликає серйозних проблем із соціальною адаптацією дитини, завершити грудне вигодовування можна тоді, коли до цього будуть готові мама і малюк.

Очевидно, що алкоголю варто уникати під час вагітності, т. К. Він небезпечний для дитини. З годуванням грудьми все не так очевидно. Є думка, що годуючим матерям можна спокійно вживати алкоголь, хоча його допустимий рівень в молоці точно не відомий.

Алкоголь, який приймає годує жінка, міститься в її молоці приблизно в тій же концентрації, що й у її крові. Грудничку потрапляє тільки частина того, що п'є мати, але у дітей, особливо в перші тижні життя, алкоголь виводиться в два рази повільніше.

Навіть в невеликих кількостях алкоголь може викликати у дитини затримку моторного розвитку, порушення сну, ризик гіпоглікемії, дитина може висмоктувати менше молока. Крім того, великі кількості алкоголю порушують відтік молока у матері.

Деякі стверджують, що пиво сприяє виробленню молока, і що дітям подобається смак молока з алкоголем. Це частково так, але практика показує, що якщо в молоці присутній алкоголь, то дитина з'їдає його на 23% менше. Але поки ніхто не знає, чому так відбувається.

В даний час невідомо про будь-якої користі для дитини від алкоголю. Якщо годуюча мати вживає алкоголь зрідка, це навряд чи завдасть дитині серйозної шкоди, але ймовірність якихось неприємних наслідків все ж є. При цьому епізодичне вживання спиртного - не привід припиняти годувати дитину грудьми, т. К. Ризики від НЕ годування все одно вище. Оскільки безпечний для дитини рівень алкоголю в молоці науці невідомий, найбезпечніше, коли він нульовий. Таким чином, матері-годувальниці має сенс робити перерву в годуванні до тих пір, поки алкоголь повністю не виведеться з крові, і відповідно з грудного молока.

Раніше рекомендації про тривалість перерви грунтувалися тільки на кількості вжитого алкоголю. Якщо брати до уваги вагу годуючої мами, то можна визначити час перерви точніше.

У таблиці вказано, скільки часу потрібно на висновок етилового спирту з молока, відлік починається з першого ковтка!

Оскільки алкоголь не накопичується окремо в молоці, а циркулює в крові, то зціджування, питво великої кількості води або сон не впливають на швидкість його виведення.
Таким чином годувальниці, що вживають спиртне, повинні бути в курсі того, як воно може вплинути на дитину. Щоб бути впевненою, що дитина не отримає алкоголь з молоком, плануйте годування і святкування таким чином, щоб алкоголь встиг повністю вивести з вашого організму.

Таблиця: Час від початку прийому спиртного напою до виведення етилового спирту з грудного молока жінки в залежності від маси тіла.
Передбачається, що рівень метаболізму етилового спирту постійний і дорівнює 15 мг / дл, зростання жінки 162 см.

Маса тіла
матері, кг

Кількість порцій * (годинник. Хвилини)

* 1 порція = 340 м пива (вміст спирту 5%), або 141,75 г. вина (м), або 42.53 м міцного спиртного напою (40%).

Приклад 1: Для жінки з масою тіла 40,8 кг, яка випила 3 порції за 1 годину, потрібно 8 годині 30 хвилин, щоб алкоголь вивівся з її молока, а для жінки вагою 95,3 кг, що випила таку ж кількість, на це знадобиться 5 години 33 хвилини.

Приклад 2: Якщо жінка з масою тіла 63,5 кг вип'є з 8 години вечора 4 порції пива, то потрібно 9 годині 17 хвилин на те, щоб в молоці не залишилося спирту, тобто це відбудеться до 5:17 ранку.

Переклад: Анна Новікова

Залишити коментар

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Вебінар Грудне вигодовування: все складеться!
18 травня (середа) 2016 16.00 в форматі on-line.
записатися

Вебінар Природний прикорм
23 травня (понеділок) 2016 17.00, в форматі on-line.
записатися

Вебінар Годування грудьми після року і завершення годування
1 червня (середа) 2016 17.00, в форматі on-line.
записатися

Спи, моя радість! У міру формування групи м. Чорна річка
Записатися

Годує мама виходить на роботу в міру формування групи.
записатися

Розклад зустрічей:

У Невському районі 31 травня 2015 з 12:15 до 13:45
Тема: Етапи дорослішання

У Калінінському районі 19 травня 2016 о 11.00
Тема:
В Пушкіна Дитяче Село 9 квітня 2015 о 11.00
Тема: обговорюється

У Пушкіна Словник - по мірі формування групи, залишайте ваші заявки в групі VK
Тема: обговорюється

Для батьків, які пережили втрату дітей 16 січня 2016 в 11.00
Тема: за запитом учасників групи

У Центральному районі (для православних мам) - стежте за новинами

Онлайн-консультації по грудному вигодовуванню, спілкування з однодумцями, можливість обговорити статті

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...