ХГЛ в мом по тижнях Про вагітність і пологи

Головна » Тест на вагітність

ХГЛ в мом по тижнях

Останні відгуки

Олена 21-08-2016 Я в повному захваті після прийому у Сапега Ірини Валеріївни. Пояснює все доступно, дуже уважна і розташовує до себе.
Детальніше Надія 15-08-2016 Здравствуйте! Хочу від усієї нашої родини висловити величезну подяку Сапега Ірині Валеріївні і всьому медичному персоналу за те, що допомогли знайти надію в
Детальніше Всі відгуки

Що таке тест на ХГЛ

Тест на ХГЧ або b-ХГЛ - хоріонічний гонадотропін людини - проводять для визначення вагітності. Тест дозволяє виявити вагітність вже на шостий-восьмий день після запліднення. Після прикріплення до стінки матки в найкоротші терміни ХГЧ починає вироблятися оболонкою зародка. Показники ХГЧ можуть розповісти про характер перебігу вагітності, вказати на багатоплідність. Головна функція гормону - це підтримка вагітності в першому триместрі.

Бета-ХГЧ (b-ХГЛ)

Хоріонічний гонадотропін людини складається з двох субодиниць: альфа-ХГЧ і бета-ХГЧ. Субодиниця альфа-ХГЧ ідентична декільком гормонів гіпофіза, які виконують схожі функції. Субодиниця бета-ХГЧ унікальна, тому по ній визначають показники рівня гормону в крові або сечі.

На ранніх термінах вагітності рівень ХГЛ по днях збільшується: кожні півтори доби в два рази. При багатоплідній вагітності показники збільшуються пропорційно кількості плодів. До одинадцятому тижні вагітності показники бета-ХГЧ зростають в кілька тисяч разів і далі поступово знижуються. За якістю зростання рівня гормону можна судити про нормальному перебігу вагітності і про развитиях порушень у плоду.

Хоріонічний гонадотропін (субодиниці альфа і бета-ХГЧ) стимулює овуляцію і підтримує життєздатність жовтого тіла протягом 10-12 тижнів. Також він сприяє утворенню прогестерону і естрогену до тих пір, поки плацента не почне їх виробляти самостійно. Субодиниці альфа і бета-ХГЧ беруть участь в механізмах адаптації жіночого організму до вагітності. Бета-субодиниця забезпечує імуносупресію, яка необхідна для генетичного розвитку плоду.

При безплідді, яке пов'язане з відсутністю овуляції, жінці може бути призначено укол ХГЧ. Він являє собою ін'єкцію препаратів, які містять хоріонічний гонадотропін людини. Укол сприяє відновленню овуляторного процесу і утворення жовтого тіла. Призначається ін'єкція строго індивідуально. Після уколу тест на вагітність слід робити не раніше, ніж через 2-2,5 тижні після овуляції, інакше результат може бути недостовірним. Динаміка ХГЧ по тижнях дозволяє оцінити ефективність уколу і вчасно виявити патологію вагітності.

Після ЕКО стежити за рівнем ХГЛ по тижнях особливо важливо. Відлік слід вести від дня пересадки ембріона (ДПП). ХГЧ при цьому вважається за спеціальнойтабліце.

Вільний ХГЧ

Вільний ХГЧ використовується при скринінгу І та ІІ триместру для діагностики і моніторингу аномалій розвитку плода. Додатково до скринінг-тестів вагітна проходить УЗД. В І триместрі з 10 по 12 тиждень проводять «подвійний тест», в якому вільний ХГЛ досліджується разом з PAPP-A (асоційований з вагітністю протеїн плазми А). Скринінг І триместру проводиться для виявлення хромосомних аномалій у плода: трисомія 21 (синдром Дауна) і трисомія 18 (синдром Едвардса). Скринінг ІІ триместру є «потрійний тест», в який входять вільний естріол (Е3), альфа-фетопротеїн (АФП) і ХГЛ. Скринінг ІІ триместру також досліджує прояв аномалій розвитку плода. Аналіз АФП з ХГЧ проводять на 15-20 тижні, оскільки раніше рівень концентрації АФП в крові не надійний. Співвідношення цих показників використовують як індикатор патологій.

Розрахунок ризиків розвитку аномалії проводиться за допомогою відхилення показників від середніх значень для даного терміну вагітності (наприклад, АФП і ХГЧ) - МОМ (кратне медіані). Патологія визначається при поєднанні показників (PAPP-A, АФП, Е3, ХГ) МОМ. Такі поєднання називають профілі МОМ. Норма, незалежно від показників (PAPP-A, АФП, Е3, ХГ), МОМ коливається від 0,5 до 2,5. Наприклад, аналіз показав значеніебета-ХГЧ на 7 тижні 60000 мед / мл, медіана цього терміну 70000 (медіану можна подивитися в ХГЧ-таблиці). ХГЧ МОМ = 60000/70000 = 0,85, що не виходить за межі норми. Правильно обчислити результат допоможе калькулятор ХГЧ.

Способи проведення тесту на ХГЧ

У домашніх умовах визначити показники ХГЧ в сечі можливо за допомогою експрес-тесту на вагітність. При цьому результат отримують в найкоротші терміни. Даний гормон в сечі концентрується на 1-2 дні пізніше, ніж в крові, тому для отримання більш точних результатів використовують метод ИНВИТРО ХГЧ.

Спосіб проведення безлічі аналізів «ИНВИТРО» (ХГЧ в тому числі) з латинської мови дослівно означає «в склі». Позначення «ИНВИТРО ХГЧ» відразу дає зрозуміти, що рівень концентрації гормону буде визначатися в крові. Даний аналіз використовує кілька великі терміни: ХГЧ буде готове через 1-2 дня. Дослідження дає більш достовірний результат, ніж аналіз сечі.

Пройти всі необхідні аналізи можна в клініці «Центр ЕКО» у Волгограді. За допомогою сучасного і високоякісного діагностичного обладнання аналіз проводиться швидко, якісно і точно. Також кваліфіковані фахівці нададуть консультацію по результатам дослідження і проведуть розшифровку ХГЧ. Одержати більш детальну інформацію про роботу клініки можна, зателефонувавши за телефоном +7 (8442) 45-91-89.

Результати ХГЧ (розшифровка)

Показники можна розшифрувати, використовуючи калькулятор або ХГЧ-таблицю. Необхідно враховувати, що результати в різних лабораторіях можуть бути неоднаковими. Це залежить від одиниць вимірювання і методів проведення тесту.

Калькулятор і ХГЧ-таблиця показують термін вагітності, динаміку рівня гормону по днях і по тижнях від дати запліднення або результати після ЕКЗ. Калькулятор будує графік приросту b-ХГЛ, який демонструє різницю між двома аналізами по днях.

ХГЧ-таблиця, на відміну від калькулятора, не вважає результат автоматично, а показує норми розвитку по тижнях. Таблиця також має максимальне, середнє і мінімальне значення, тому визначити положення свого показника b-ХГЛ не складе труднощів. Норми для визначення рівня гормону дещо відрізняються від стандартних. Також, таблиця по днях містить стовпці з різними термінами пересадки ембріона.

Калькулятор ХГЧ і таблиця можуть відрізнятися за нормами в залежності від стандартів. Результати у кожної жінки змінюються по-своєму. Слід розуміти, що одне дослідження показника не інформативно. Необхідно досліджувати зростання показника в динаміці і проводити аналіз в одній і тій же клініці для того, щоб результати мали однакові норми.

Підвищений рівень b-ХГЛ може бути при багатоплідній вагітності, цукровому діабеті у матері, ранньому токсикозі. Високий рівень вільного ХГЧ при скринінгу є ознакою синдрому Дауна, але тільки в поєднанні з відхиленнями інших показників і при ХГ МОМ 2. Підвищений зростання рівня гормону на пізніх термінах може говорити про переношуванні вагітності.

Знижений рівень загального ХГЛ сигналізує про проблеми з виношуванням плоду. Зупинка зростання рівня гормону зазвичай говорить про завмерла або позаматкової вагітності, а також про загрозу мимовільного аборту. Низький рівень вільного гормону пов'язаний з ризиком виникнення синдрому Едвардса. ХГЧ МОМ при цьому менше 0,5. При зниженні зростання ХГЧ нерідко призначають укол для збереження вагітності. Не завжди відхилення від норм ХГЧ по тижнях є ознакою патології. Часто бувають невірно вказані гестаційні терміни, результат при цьому буде помилковим. Невідповідність виникає через пізню овуляції або некоректних даних про менструальний цикл.

Вільна бета субодиниця ХГЛ при вагітності норма по тижнях

ХГЧ - норма

ХГЧ, або хоріонічний гонадотропін людини - гормон, що виділяється під час вагітності. ХГЧ продукується в організмі вагітної жінки трофобластом. Структура цього гормону подібна до структури фолликулостимулирующего, лютеїнізуючого гормону. При цьому ХГЧ відрізняється від вищевказаних гормонів однієї субодиницею, яку позначили як бета. Саме на цьому відмінності в хімічній структурі гормону заснований стандартний тест на вагітність і тести, що проводяться лікарями. Різниця в тому, що стандартний тест на вагітність визначає рівень ХГЛ в сечі, а тести, які призначаються лікарями - в крові.

Дія ХГЧ на організм жінки

Хоріонічний гонадотропін людини є гормоном, що сприяють розвитку вагітності. Завдяки його біологічній дії в організмі жінки підтримується функція жовтого тіла на початкових термінах вагітності. Жовте тіло синтезує прогестерон - гормон вагітності. На тлі синтезу ХГЛ утворюється плацента, яка в подальшому так само продукує ХГЛ.

Аналіз ХГЛ - норма

ХГЧ в нормі у невагітних жінок і ХГЧ в нормі у чоловіків становить 6,15 ме / л.

Вільний бета ХГЧ - норма

Для невагітних жінок вільна бета субодиниця ХГЛ в нормі в венозної крові становить до 0,013 мМО / мл. Для вагітних жінок ХГЛ вільний в нормі по тижнях становить в мМО / мл:

 • 49,9 на 11 тижні;
 • 40,6 на 12 тижні;
 • 33,6 на 13 тижні;
 • 28,8 на 14 тижні.
Норми ХГЧ по ДПО

Рівень хоріонічного гонадотропіну людини по днях після овуляції (ДПО) в мМО / мл:

 • 12 день - 17 - 199;
 • 13 день - 17 - 147;
 • 14 день - 33 - 223;
 • 15 день - 33 - 429;
 • 16 день - 70 - 758;
 • 17 день - 111 - 514;
 • 18 день - 135 - 1690;
 • 19 день - 324 - 4130;
 • 20 день - 385 - 3279;
 • 21 день - 506 - 4660.
ХГЧ - норми в МО / л і МОМ

Рівень ХГЛ вимірюється в двох одиницях, таких як МО / л і мМО / мл. Норма ХГЧ в Ме / л по тижнях становить:

МОМ - це відношення рівня ХГЧ, отриманого в результаті дослідження, до медіані значення. 0,5-2 МОМ є фізіологічною нормою показника при вагітності.

Норми РАРР А і ХГЧ

РАРР альфа - асоційований з вагітністю білок плазми. Рівень даного білка є важливим маркером наявності хромосомних порушень у плоду, діагностики перебігу вагітності. Дослідження цього маркера є актуальним до 14 тижня вагітності, на пізніх термінах аналіз неінформативний.

Норми РАРР альфа по тижнях вагітності в Мед / мл:

 • 8-9 тиждень - 0,17-1,54;
 • 9-10 тиждень - 0,32-2,42;
 • 10-11 тиждень - 0,46-3,73;
 • 11-12 тиждень - 0,79-4,76;
 • 12-13 тиждень - 1,03-6,01;
 • 13-14 тиждень - 1,47-8,54.
Антитіла до ХГ - норма

У крові вагітної жінки можуть утворюватися клітини - антитіла, що знищують гормон ХГЧ. Цей процес є основною причиною невиношування вагітності, так як при відсутності ХГЧ порушується гормональний фон вагітності. У нормі в крові може бути до 25 Од / мл антитіл до ХГЛ.

А якщо ХГЧ вище норми?

Якщо рівень хоріонічного гонадотропіну людини вище, у невагітних жінок і чоловіків це може бути наслідком наявності гормон-продукують пухлин:

 • Яєчок і матки;
 • Шлунково-кишковий тракт;
 • Легких;
 • Нирок;
 • Хорінокарціноми.

Підвищення рівня ХГЛ у вагітних жінок може бути наслідком багатоплідної вагітності, при цьому рівень ХГЛ збільшується прямо пропорційно кількості плодів.

Що значить, якщо ХГЧ нижче норми?

Зниження рівня ХГЧ нижче норми у вагітних жінок може бути ознакою:

 • Неправильно діагностованого терміну вагітності;
 • Позаматкової вагітності;
 • Вагітності:
 • Загрози мимовільного аборту;
 • Затримки в розвитку плода;
 • Хронічної плацентарної недостатності.
  Facebook Вконтакте Однокласники
скачати dle 10.6 фільми безкоштовно
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...