Як уникнути токсикозу на ранніх термінах Про вагітність і пологи

Головна » Вагітність на ранніх термінах

Як уникнути токсикозу на ранніх термінах

Як уникнути токсикозу під час вагітності

Однією з цілого ряду проблем, які можуть виникнути під час вагітності і внести дискомфорт в загальний стан жінки фертильного віку під час вагітності, найбільш поширеним є токсикоз вагітності.

Токсикоз (гестоз) зазвичай спостерігається на ранніх термінах вагітності як наслідок гормонального перебудови в організмі майбутньої мами, необхідної для повноцінного виношування малюка. Будь-яка жінка, щоб уникнути токсикозу під час вагітності, повинна дотримуватися цілий ряд рекомендацій по раціональному харчуванню для того, щоб отримувати в повному обсязі цілий перелік вітамінів і мікроелементів, вкрай необхідних для правильного розвитку дитини, а також для підтримки власного здоров'я, гарного самопочуття і позитивної психологічної налаштованості мами.

Зазвичай різні ознаки токсикозу можуть з'являтися на ранніх термінах вагітності (перший триместр), проте в ряді випадків відзначається токсикоз і на більш пізніх термінах (2 і 3 триместри).

Ознаки раннього токсикозу вагітних можуть з'являтися в перший місяць вагітності. Саме в цей термін дитина проходить стадію активного росту і розвитку, закладки найважливіших органів. Однак жіночий організм повинен спочатку звикнути до свого нового стану, адже всі наявні клітини майбутньої дитини наполовину належать батькові малюка і сприймаються організмом вагітної жінки як чужі. І, як наслідок, включається імунна система захисту організму, всі дії якої максимально спрямовані на виведення з організму вагітної жінки чужорідних клітин. Саме з цієї причини в якості проявів токсикозу жінка часто відчуває почуття блювоти, нудоти, інші дискомфортні відчуття з боку шлунково-кишкового тракту, а також головний біль, загальне нездужання.

Для того щоб відповісти на питання: як уникати токсикозу під час вагітності, жінкам рекомендується задовго до моменту зачаття підготувати свій організм до планованої вагітності. Підготовка організму повинна бути комплексною і включати в себе раціональне харчування, регулярні фізичні навантаження (фітнес, шейпінг, плавання і т. Д.), А також комплексний прийом вітамінних препаратів. Дотримання цих рекомендацій протягом досить тривалого періоду допоможе майбутній мамі бути у відмінній формі до моменту зачаття і забезпечить чудове протікання вагітності.

Як уникнути токсикозу під час вагітності? Для цього жінка повинна дотримуватись деяких порад, які суттєво допоможуть полегшити неприємні прояви токсикозу:

1) Вагітна жінка повинна харчуватися протягом дня дрібно, невеликими порціями, намагаючись не перевантажувати свій шлунок. Найкращим під час токсикозу є харчування рослинними продуктами - це повинні бути каші, зварені на воді (геркулесовая, вівсяна, ячна і інші, так звані сірі каші), фрукти, овочі і нежирне м'ясо (переважно яловичина) у вареному вигляді. Каші необхідно приймати в теплому вигляді. Фрукти і овочі вживати в свіжому або вареному вигляді через 1,5-2 години після прийому основної їжі, в якості додаткового перекусу. Бажано не включати в свій раціон копченості, смажене м'ясо з застосуванням гострих приправ.

2) Іншим найбільш важливим фактором під час токсикозу є дотримання водно-сольового балансу в організмі. Вагітна жінка повинна самостійно контролювати кількість і якість споживаної води та інших напоїв (соки, мінеральна вода, чай, кава та ін.). Протягом всієї вагітності повинен забезпечуватися оптимальний запас води в жіночому організмі, що не приводить до надлишку води або до зневоднення організму..

3) Під час вагітності важливо налагодити роботу шлунково-кишкового тракту за допомогою кисломолочних продуктів (кефір, натуральні йогурти з підвищеним вмістом живих біфідобактерій). Ці продукти допоможуть підтримати нормальну мікрофлору в кишечнику. Вибравши кисломолочний продукт на смак регулярно вживаючи його, вагітна жінка гарантує собі значне поліпшення самопочуття і, що важливо, нормалізацію стільця.

Незалежно від ступеня прояву токсикозу за час вагітності жінка повинна звернутися в жіночу консультацію на прийом до лікаря. У разі, якщо майбутня мама відзначає у себе легку ступінь токсикозу вагітності, вона може скористатися наведеними вище рекомендаціями і оцінити самостійно результат. Категорично забороняється самостійний прийом лікарських засобів з метою полегшення різних проявів токсикозу, важливо своєчасно інформувати дільничного лікаря про свій стан.

Кожна вагітна жінка зобов'язана чуйно стежити за власним здоров'ям і здоров'ям своєї майбутньої дитини, а для цього необхідно докласти зусиль для уникнення токсикозу усіма відомими нехитрими, але легко доступними способами.

Журнал> Токсикоз при вагітності? Причини і методи боротьби

Токсикозом при вагітності страждає кожна друга жінка, і, на жаль, я - не виняток. При вагітності нудоту, блювоту важко переносити, але їх можна полегшити.

У кожної жінки свій рецепт, як подолати при вагітності нудоту, блювоту. Поділіться! У мене мало досвіду, тому ділюся інформацією та рекомендаціями з різних джерел.

Причини токсикозу. Вагітність: початкова стадія

У більшості випадків ця напасть супроводжує вагітність ранніх строків. Токсикоз, на щастя, після 3 місяців у більшості жінок припиняється, але когось напади токсикозу в більше чи меншою мірою турбують протягом перших 6 місяців вагітності. Токсикоз приносить масу неприємних відчуттів, але при цьому, швидше за все, свідчить, що все йде за планом. Насправді токсикоз при вагітності - хитрість природи, але про це нижче.

В даний час відомо, що схильність до токсикозу при вагітності є спадковою, а викликають його гормони. У жінок з частими нападами токсикозу при вагітності підвищений вміст гормону вагітності ХГЧ (хоріогонадотропін) в крові. На восьмий-дванадцятому тижні рівень концентрації гормону ХГЧ найбільш високий, тому в більшості випадків напади токсикозу стають більш рідкісними або зникають після дванадцятого тижня вагітності.

Токсикоз при вагітності: хитрість природи?

Токсикоз при вагітності захищає дитину. Тіло жінки вдалося до маленької хитрості. Під час вагітності у жінки розвивається токсикоз на всі продукти, що завдають шкоди здоров'ю їх малюка. На чолі списку алкоголь, нікотин і каву. Багато хто відмовляється навіть від м'яса, яєць, дичини, риби. Ці продукти можуть містити бактерії, проти яких імунна система організму не може боротися.

Як полегшити напади токсикозу?

Напади токсикозу при вагітності з'являються вранці, так як рівень глюкози в крові знижений. Перш ніж встати, постарайтеся з'їсти шматочок хліба, трохи крекерів або сухофруктів. Випийте м'ятного чаю з невеликою кількістю цукру. Це надасть полегшує вплив і допоможе підвищити рівень глюкози в крові.

Пийте той напій, який вам підходить: воду, охолоджені напої, чай, овочевий бульйон.

Альтернатива напоїв - фрукти з високим вмістом води, наприклад, диня або виноград. Час від часу можна їсти морозиво.

Уникайте жирної і гострої їжі. Легка їжа (сирі і приготовані овочі і фрукти, молочні продукти) менше навантажує шлунок і більш корисна для здоров'я.

Перекушуйте якомога частіше протягом дня: їжте сухарики, або час від часу з'їдайте банан, щоб ваш шлунок не залишався порожнім. Кращий засіб побороти напади токсикозу при вагітності, не дозволити нудоти і блювоти стати звичними для вашого організму.

Не лягайте відразу після їжі. Зачекайте пару годин, перш ніж лягти відпочити.

Бабушкін рецепт від токсикозу при вагітності? Повільно з'їдайте ложку меду при появі перших ознак токсикозу.

В крайньому випадку, скористайтеся ліками. Перш ніж вдатися до препаратів, що полегшує токсикоз при вагітності, але мають побічні ефекти, таким як Прімперан або Мотилиум. спробуйте гомеопатичні засоби: Ігнатія, Сепія або Сімфорікарпус, які можуть допомогти в боротьбі з токсикозом.

Відео. як лікувати токсикоз при вагітності

Токсикоз не страшний! Як полегшити перебіг вагітності?

АіФ: - Чи можна уникнути токсикозу під час вагітності?

Ольга Кудінова: - Вагітність - це процес приємний і, звичайно, він повинен приносити радість в залежності від терміну. При сильному токсикозі можу порадити для початку обстежитися. Токсикоз - це ускладнення вагітності і блювота 5-7 разів на день це непробачно. Зараз існують певні методи корекції. Якщо пацієнтка спочатку приходить з елементами токсикозу, сильного, вираженого, в тому числі і з блювотою, їй обов'язково призначаються крапельниці, які в своєму складі мають вітаміни, підтримуючу терапію, яка дозволяє не тільки поліпшити самопочуття, а й зменшити явища токсикозу.

Є можливість цього уникнути. Токсикоз може бути пов'язаний з прийомом їжі - це повинно бути регулярне, часте (6-7 разів на день) харчування. Зрозуміло, що можуть бути різні ситуації і пацієнтка може видавати таку реакцію на прийом їжі, але кожен конкретний випадок вирішується по-своєму. Одне можу сказати точно: до вагітності потрібно підготуватися, щоб переглянути обов'язково функцію печінки, тому що саме вона відповідальна за токсикоз, і обов'язково стати на облік максимально рано, щоб доктор бачив ваші аналізи до вагітності, в ранніх термінах вагітності. Якщо там є якісь зміни, доктор зміг би правильно і вчасно їх скорегувати.

Зараз токсикоз не такий страшний, тому що є методи, які дозволяють з ним боротися. На сьогоднішній день безпосередньо антиеметики на ранніх термінах вагітності не рекомендується, але бувають ситуації, коли ми, щоб уникнути погіршення стану здоров'я пацієнтки призначаємо аналогічні препарати.

АіФ: - Які заспокійливі можна пити під час вагітності?

О. К. - Кожен конкретний випадок повинен розглядати лікуючий доктор, він знає показання своєї пацієнтки. знає протипоказання, супутні захворювання, за якими можна або не можна застосовувати якісь препарати. В принципі практично будь-які рослинні препарати, в тому числі і валеріана, підходять в даному випадку, просто іноді буває досить призначити ту ж саму валер'янку, але в іншій лікарській формі. Є гомеопатичний варіант валеріани, є звичайний лікарський препарат. Лікарська валеріана може не допомагати, а гомеопатична може працювати прекрасно.

АіФ: - У будь-якому випадку ставитися легко до заспокійливих засобів не можна, тобто просто прийти в аптеку і попросити будь-який рослинний препарат?

О. К. - Ні, категорично. Я озвучу, може бути, трохи крамольну для фармацевтів думка, але аптека повинна бути останньою інстанцією для консультацій. Грамотний фармацевт може правильно підібрати аналог препарату, якщо призначеного препарату в даний момент немає, а потрібно терміновий прийом цього препарату, але не більше того. Ні в якому разі не можна залишати для фармацевтів етап призначення препарату, це категорично неправильно.

АіФ: - Що таке тонус матки? Як це позначається на вагітності?

О. К. - Дуже часто лікарі ультразвукової діагностики, бачачи гіпертонус матки по одній зі стінок, починають жінку лякати, при цьому жінка нормально себе почуває, у неї немає ніяких інших відхилень. Тонус - це дуже слизький момент, хтось поставить тонус, хтось ні. Якщо це великий термін і лікар руками відчуває тонус матки, то це досить серйозна проблема, необхідна корекція. Якщо термін маленький і діагноз більше схожий на діагноз з ультразвуку, то тут турбуватися нема про що, якщо пацієнтка себе нормально почуває. У кожній конкретній ситуації все вирішується по ходу, дуже багато залежить від того, є скарги від пацієнтки чи ні, турбує її щось чи ні. Звичайно ж, має значення термін. Якщо у пацієнтки тонус і термін 38 тижнів, то нехай буде, це тренувальні перейми, значить жінка народить через тиждень-два.

Міфи і правда про вагітність: фарбувати волосся можна, а їсти за двох - не можна

АіФ: - Наявність у вагітної ВПЛ може якось відбитися на дитині?

О. К. - Вірусів папіломи людини існує двох великих типів: високого онкоризику і низького онкоризику. Як би дивно не звучало, але вірус високого онкоризику для дитини безпечний. Навіть якщо ми народжуємо дитину через природні родові шляхи, ймовірність обсіменіння статевих органів дитинку є. Проте вірус високого онкоризику - це точка докладання тільки шийки матки у природно народжених дівчаток, то є шанс, що дитина цим захворіє дуже-дуже низький. Навіть якщо він є, ми, на жаль, в даній ситуації фактично не діємо.

А ось вірус низького онкоризику, а конкретно 6-ий або 11-ий тип (це тип, що викликають аногенітальні кондиломи), це, на жаль, не дуже добре, особливо якщо його виявили під час вагітності. При народженні дитинки через природні родові шляхи жінки, інфікованої 6-м або 11-м типом, у дитинки може розвинутися папилломатоз гортані або носоглотки. Це не дуже приємно, особливо в дитячому віці. Тут все вирішується конкретно по ситуації.

У будь-якому випадку, не раджу пацієнтці сильно з цього приводу переживати і на цьому акцентуватися, і звичайно це не привід переривати вагітність, тому що ВПЛ в общем-то не лікується. У такій ситуації доцільно проконсультуватися зі своїм лікарем, щоб мінімізувати ризики, тому що є дані про імунної терапії в середині вагітності, приблизно на 20-му тижні, противірусна імунотерапія надає позитивний ефект. Найголовніше, щоб вірусне навантаження до моменту пологів була мінімальна або пішла зовсім.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...