Ознаки тонусу матки ранніх Про вагітність і пологи

Головна » Вагітність на ранніх термінах

Ознаки тонусу матки ранніх

Тонус матки на ранніх термінах вагітності

Дивовижне стан вагітності зобов'язує жінку бути дуже уважною до свого самопочуття. Адже в цей час її підстерігає багато небезпек і нехороших діагнозів, серед яких і тонус матки або гіпертонус матки. Що це таке, чим небезпечний на ранніх термінах і чи можливо цього уникнути. Спробуємо знайти відповіді на ці питання.

Що таке тонус матки?

Матка є порожнистим м'язовим органом, який складається з зовнішньої слизової оболонки (периметрій), середньої (міометрій) і внутрішньої (ендометрій). Міометрій має здатність до скорочення, яка особливо важлива під час пологів. А ось в стані спокою миометрий повинен бути розслаблений. Це і є нормальний тонус матки. Коли ж в період носіння дитини на різних термінах матка скорочується, то лікарі констатують, що тонус матки підвищений. Але матка в тонусі не завжди є проблемою, так як м'язи постійно скорочуються. Це відбувається навіть при чханні, кашлі, блювоті, сміху, гінекологічному огляді. На Заході лікарі такий стан вважають нормальним процесом.

Чим він небезпечний на ранніх термінах?

Плачевними наслідки гіпертонусу матки можуть бути нечасто. Це може закінчитися викиднем, якщо мова йде про т матці в тонусі на ранніх термінах вагітності. На пізніх воно загрожує передчасними пологами. І все ж тонус матки частіше спостерігається на ранніх термінах. В цьому випадку явище загрожує процесу імплантації (впровадження) плодового яйця в ендометрій матки. Можливо навіть його відторгнення або загибель. Тоді доктора констатують мимовільний викидень. Про викидень прийнято говорити до 28 тижнів вагітності, а після цього терміну вже можна говорити про передчасні пологи.

Тонус матки на ранніх термінах загрожує і нормальному розвитку дитини. Адже тоді напружені м'язи перетискають судини, і в результаті плід може страждати дефіцитом кисню (гіпоксією). Коли з цієї причини плід недоотримує і поживні речовини, то можлива і гіпотрофія, тобто зупинка зростання.

Причини тонусу матки

На ранніх термінах тонус матки може бути викликаний дефіцитом гормону прогестерону. У період вагітності до 4 місяців він виробляється жовтим тілом. Роль прогестерону полягає в підготовці ендометрія до впровадження плодового яйця і розслабленні мускулатури. Дефіцит прогестерону і є причиною тонусу матки.

Гормональні порушення теж виступають в ролі однієї з причин тонусу матки. Сприяти йому може і сильний токсикоз, що супроводжується блювотою. Судіть самі: блювотні маси викликають скорочення гладкої мускулатури всього шлунково-кишкового тракту і матки в тому числі. Зазвичай кілька нападів блювоти можуть привести матку в тонус. Оскільки токсикоз на ранніх термінах зняти остаточно не можна, відповідно і тонус матки може загрожувати будь-якій жінці в цьому стані.

Іноді причиною явища може бути резус-конфлікт. Якщо у матусі резус позитивний, а у тата дитини негативний, організм вагітної може відторгати плід. Процес його вигнання виражається в підвищенні тонусу матки.

Ще серед причин цього негативного явища лікарі називають інфекційні захворювання, запалення статевої системи, надмірне розтягнення матки. Останнє спостерігається, коли плід занадто великий або при багатоплідній вагітності.

Діагностика тонусу матки

Існує кілька способів діагностики тонусу матки. Дуже часто він помітний навіть при пальпації гінекологом. Але найбільш поширеним є метод УЗД. Дослідження показує, в якому стані знаходиться мускулатура матки. Є й прилади, що вимірюють тонус матки. Але на практиці набагато важче визначити причину тонусу матки, ніж її діагностувати.

Зняття тонусу і профілактика

Зняти тонус матки самої вагітної не важко. Для цього потрібно розслабитися. Зручно сісти або лягти, погладити себе по животу, розмовляючи при цьому зі своєю дитиною. У цьому стані потрібно стежити і за розслабленням м'язів свого обличчя. Можливо, варто прийняти теплу ванну. Це допоможе тільки здоровим матусям без виділень з пологових шляхів.

Профілактика тонусу матки теж не є складною. Потрібно берегти себе, уникаючи фізичних навантажень, активності, стресів; правильно харчуватися; дотримуватися режиму дня; більше відпочивати і добре висипатися. Про шкідливі звички мами, впевнена, не варто згадувати. Адже вони допомагають не тільки розвитку тонусу матки, а народження неповноцінної дитини. Хочете ризикувати?

Найголовніша порада матусям - не хвилюватися, перебувати в гарному настрої, вірити, що вагітність закінчитися народженням самого гарного, розумного і здорового малюка.

Якщо ж ви не врятувалися, то тонус матки не є страшним вироком. Як правило, вагітність лікарям вдається зберегти, а вплив на майбутнього малюка - мінімізувати. Бережіть себе і будьте здорові!

Спеціально дляberemennost. net Олена Толочик

Підвищений тонус матки при вагітності: причини, симптоми, лікування гіпертонусу матки

Причини тонусу матки

Гіпертонус ( «тонус матки») - це підвищення тонусу, скорочення м'язів матки. Причини гіпертонусу матки дуже різноманітні, і не завжди їх можна точно визначити.

На ранніх термінах, приблизно до 16 тижня вагітності, велику роль в підтримці матки в розслабленому стані грає такої гормон, як прогестерон. Гормон виробляється яєчниками, а точніше жовтим тілом, яке утворилося на місці дозрілого фолікула після овуляції. Якщо з якоїсь причини прогестерону виробляється мало, це може привести до виникнення тонусу матки.

Сильний токсикоз першої половини вагітності, особливо що супроводжується надмірною блювотою, може привести до підвищення внутрішньочеревного тиску і тим самим вплинути на м'язову систему матки.

Аномалії розвитку статевих органів і зокрема матки створюють проблему для виношування плоду. Зміни в будові м'язового шару і формі матки іноді призводять до посилення тонусу і унеможливлюють нормальний перебіг вагітності. Тому вкрай важливо планувати вагітність і бути під наглядом фахівця.

Будь-які інфекційні захворювання, вперше виникли під час вагітності, або не вилікувані до зачаття, можуть привести до переривання вагітності на будь-якому гестационном терміні. Так як застосування антибіотиків під час вагітності дуже обмежений, а іноді неможливо, плануючи вагітність, жінка повинна пройти широке лабораторне обстеження. Під час вагітності потрібно намагатися мінімізувати ризик захворіти.

Загроза переривання може виникнути в зв'язку з резус-конфліктом. Жіночий організм, якщо її резус-негативний, а резус батька дитини позитивний, може сприйняти плід, як чужорідне тіло.

Такі стани, як багатоводдя, багатоплідність (два або більше плодів) і великий плід, перерозтягують стінку матки і призводять до протидії м'язових волокон і до підвищення тонусу стінок матки.

Психологічний стан жінки позначається на стані м'язової системи тіла матки. Вагітна жінка повинна уникати стресів, психологічних проблем і напруги.

Необхідний індивідуальний підхід до кожної жінки і з'ясування причин патологічного тонусу матки для більш правильного призначення терапії цього стану.

Ознаки підвищеного тонусу матки

Короткочасне посилення м'язового тонусу під час вагітності не рідкість і не є патологією. Тонус може викликати підвищення внутрішньочеревного тиску, наприклад при чханні, кашлі. сміху. Такі короткі за тривалістю тонус матки зазвичай не приносять дискомфорт і не викликають патологію. Посилення тонусу в терміні після 37 тижнів говорить про підготовку жіночого організму до пологів і не потребує лікування. У разі виникнення тривалого гіпертонусу на початкових етапах вагітності, вагітна може не відчувати цього явища. Даний стан може бути виявлено випадково на плановому УЗД. Посилений тонус в більш пізні терміни можна діагностувати при огляді в жіночій консультації. Жінка ж буде скаржитися на «кам'яну» матку.

Ускладненнями підвищеного тонусу м'язової оболонки матки можуть бути мимовільний викидень, якщо переривання вагітності станеться до 23 тижнів або передчасні пологи в терміні 23-37 тижнів.

Кров у виділеннях зі статевих шляхів може означати відшарування плодового яйця або плаценти, що так само може бути дуже грізним і не менш рідкісним наслідком матки в тонусі.

Під час спазму м'язові волокна стискають судини, що несуть поживні речовини і кисень до плоду. Якщо гіпертонус супроводжують вагітність незначний час, організм плоду може пристосуватися і цей факт ніяк не позначиться на розвитку дитини. Тривале ж стискання судин матки, може привести до появи ознак гіпоксії (кисневе голодування), зупинки росту плода (гіпотрофія) і як до слідства внутрішньоутробної смерті плода.

Гіпертонус може супроводжувати хворобливі відчуття внизу живота і / або в області спини. Біль може носити тягне або переймоподібний характер.

Так само приєднання інших симптомів загрозливого переривання вагітності навіть до короткочасних тонус, має насторожити вагітну і лікаря.

Лікування підвищеного тонусу матки

Якщо немає ознак загрози життю і здоров'ю майбутньої дитини, лікування, можливо, призначить лікар спостерігає в жіночій консультації. Основними принципами амбулаторного лікування є:

 • Фізичний і психологічний спокій вагітної.
 • Седативні (заспокійливі) засоби (валеріана, пустирник)
 • Спазмолітики (нош-па, папаверин, магній В6)
 • Лікування, спрямоване на усунення головної причини гіпертонусу.
 • У більш важких, запущених або піддаються лікуванню випадках. жінка повинна надійти в гінекологічне або акушерське відділення. Це дозволяє більш строго дотримуватися призначень лікаря, цілодобово стежити за станом плоду і вчасно зреагувати на зміни в стані матері.

  Профілактика тонусу матки

  Вагітність - дуже важливий період в житті і розвитку дитини, тому до цього стану обов'язково потрібно готуватися. Планування вагітності включає в себе консультацію з акушер-гінекологом, при наявності патології, з іншими фахівцями. Здача аналізів на інфекції що передаються статевим шляхом дозволить провести лікування без впливу хімічних речовин на плід. Необхідно пам'ятати, що під час вагітності багато захворювань стають більш «активними» і лікування їх до повного лікування неможливо.

  Жінка повинна регулярно консультуватися у лікаря. Це дозволить розпізнати захворювання на ранніх стадіях і почати лікування.

  Необхідно насолоджуватися станом вагітності, виключити стреси, переживання, переглянути режим дня, бувати на свіжому повітрі.

  Вся майбутнє життя маленького організму залежить від цих заповітних дев'яти місяців.

  Тонус матки на ранніх термінах

  Коли говорять, що матка в тонусі, це означає, що скорочуються м'язи середнього шару - міометрія. Тонус матки може бути знятий за допомогою різних способів, при цьому не обов'язково використання медичних препаратів. Можливо, що буде досить невеликого відпочинку, спокійного проведення часу і стан матки прийде в норму.

  Чому з'являється тонус матки

  В першу чергу, до причин відносяться фізіологічні причини такі, як великий плід, багатоплідна вагітність, тендітна мама. Організм не може впоратися з великим навантаженням, внаслідок чого виникає напруга.

  На думку гінекологів тонус матки на ранніх термінах може виникнути через інфекційних захворювань (грипу, ангіни, ГРЗ, хронічного риніту). Крім цього, тонус матки в першому триместрі може виникнути через великі навантажень, які дають на організм під час занять спортом.

  Навіть при звичайному перевтомі, частих переживаннях можлива поява болю в спині і тяжкості в попереку, після чого можливе виникнення гіпертонусу матки. Якщо такий стан продовжує зберігатися дуже довго, то може статися порушення кровообігу в плаценті, внаслідок чого до малюка надходить менше кисню і поживних речовин, ніж виявляється негативний вплив на розвиток дитини в утробі матері.

  Тонус матки на ранніх термінах вагітності може виникнути через те, що здійснюється неправильна вироблення гормонів. В ролі основного гормону, що відповідає за те, щоб підтримувався нормальний тонус в матці, виступає прогестерон.

  Брак прогестерону спостерігається при:

  • Генітальний інфантилізм - неповному розвитку і зростанні органів статевої системи. У такій ситуації, якщо матка розвинена не повністю, то вона може почати скорочуватися через те, що на неї здійснюється занадто сильний тиск;
  • Гиперандрогения - збільшеній кількості чоловічих гормонів в організмі жінки, вироблення яких можуть здійснювати наднирники. Така проблема, як правило, проявляється себе до настання вагітності появою зайвого волосся, порушеннями циклу менструацій, наявністю проблем зі шкірою;
  • Гіперпролактинемія - підвищеному вмісті в крові жінки пролактину, що є гормоном, який виробляється гіпофізом. До вагітності захворювання проявляється у вигляді нерегулярного циклу і появи молока із сосків;
  • Ендометріоз - зростанні оболонки всередині матки в нехарактерних зонах; - міома матки - доброякісної маткової пухлини.

  Чим небезпечний тонус матки

  Тонус матки здатний привести до початку передчасних пологів. Щоб не допустити цього, при появі щонайменшого дискомфорту потрібно відразу викликати швидку допомогу. До приїзду лікарів слід морально налаштуватися на те, що доведеться лягти на збереження в стаціонар. Деякий час побувавши під наглядом фахівців, можна швидко вирішити проблему і незабаром повернутися додому.

  Ознаки тонусу матки

  Для діагностики тонусу матки лікарями використовується пальпація, під якою розуміється промацування і обмацування живота вагітної жінки. Якщо тонус підвищений, то матка і живіт стають твердими подібно каменю. Також для визначення тонусу матки використовується УЗД, за допомогою якого можливе визначення локального або тотального потовщення м'язового шару матки. Для точного визначення тонусу матки може використовуватися тонусометрія, для якої застосовують спеціальний пристрій, що має вбудований датчик.

  Якщо з'явилися відчуття тяжкості або болю внизу живота, то слід звернутися до лікаря за консультацією. Але відразу панікувати не варто, оскільки досить часто поява болю в спині на ранніх термінах вагітності пов'язано з тим, що відбувається перебудова організму під зростаючий всередині нього плід. Організм намагається прийняти його забезпечити і максимально комфортне співіснування з ним.

  Але при відчутті скорочень або стискають і неприємних болів, що з'являються внизу живота, краще звернути увагу на ці явища. Під час вагітності симптоми такого порушення можуть проявлятися по-різному.

  Лікування тонусу матки

  Вагітним при підвищеному тонусі матки рекомендується дотримання постільного режиму, прийом заспокійливих препаратів, спазмолітиків, засобів, що знижують активність матки. Якщо підвищення тонусу матки супроводжує поява переймоподібних або тягнуть болю, що з'являються внизу живота або в попереку, то здійснюється госпіталізація.

  При підвищеному тонусі матки в першому триместрі вагітності через дефіцит прогестерону лікарем призначаються препарати прогестерону. Лікування повинно проводитися під контролем серцебиття, артеріального тиску і цукру в крові.

  Лікування молочниці при грудному вигодовуванні

  Вплив міоми на вагітність

  Переваги і небезпеки трав для вагітних

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...