Що робити з прищіпкою від пуповини прикмети Про вагітність і пологи

Головна » Виділення

Що робити з прищіпкою від пуповини прикмети


Пупок новонародженого вимагає ретельного догляду і спостереження з боку молодих батьків. Після народження дитини лікар перерізає пуповину, яка зв'язувала новонародженого і мати в період внутрішньоутробного життя, будучи живильним джерелом плода.


Після того, як пуповина перерізана, її невелика частина, залишена над скобою (прищіпкою) муміфікується, стає сухою і відпадає, зазвичай на це потрібно від 4-5 до 10 днів. Треба зауважити, що загоєння може відбуватися довше, в залежності від товщини пуповини. Після відпадання залишку пуповини, залишається відкрита ранка, яка називається пупкової і яку необхідно обробляти для виключення проникнення інфекції і швидкого загоєння пупка новонародженого.

Необхідні речі для догляду за пупком немовляти

Для обробки пупка новонародженого необхідні:
1. Розчин перекису водню 3%;
2. Водно-спиртовий розчин брильянтового зеленого 1% (зеленка);
3. Піпетка. Стерильні ватяні палички, серветки.

У деяких випадках може знадобитися:
- етиловий спирт 70% або спиртовий розчин хлорфіліпт;
- Перманганат калію (марганцівки) 5%.

Процедура догляду за пупком немовляти

Дуже важливо утримувати пупок новонародженого в чистому і сухому вигляді. Обробляти його рекомендується 2 рази на день. Це можна робити під час гігієнічних процедур або при зміні підгузника і обов'язково після купання.

Догляд за пупком немовляти необхідно проводити щодня, поки пупкова ранка повністю не буде сухою.

Догляд за пупком немовляти проводиться в три етапи:

1. Виконайте пупкову ранку розчином перекису водню.
2. Видаліть скоринки і дайте пупка дитини просохнути.
3. Нанести на нього зеленку.

1. Для обробки пупка перекисом водню можна використовувати змочений в ній ватяний тампон або піпетку, капнув з неї на пупкову рану кілька крапель перекису.
У перші дні життя новонародженого з пупкової ранки можливо невелику кількість кров'яних виділень, в цьому випадку змочіть ватяний тампон перекисом і прикладіть до ранки на кілька хвилин.

2. При загоєнні пупкової ранки, в ній утворюються скориночки жовтуватого кольору, які є сприятливим середовищем для мікробів. Розмоклі від перекису пупкові скоринки легко очищаються ватяними паличками. Для цього великим і вказівним пальцем руки розсуньте краю пупка новонародженого і за допомогою ватної палички, змоченої в перекису, рухами від центру пупкової ранки, акуратно, не докладаючи зусиль, видаліть розмокші скоринки. Якщо скоринка не піддається видаленню не треба її віддирати, так як це може викликати кровотечу.


3. Після видалення кірочок з пупка дитини, дайте йому трохи просохнути, промокніть сухим тампоном і змастіть зеленкою. Наносити зеленку необхідно безпосередньо на пупкову ранку, намагаючись не потрапляти розчином на шкіру біля неї.

Купання новонародженого з незагоєною пупкової ранкою.

На сьогоднішній день немає єдиної думки з даного питання. Одні лікарі рекомендують не купати дитину до загоєння пупкової ранки, так як вода - джерело інфекцій, і обмежитися лише вологими протирання. Інші ж, навпаки, рекомендують купання новонародженого. так як це сприяє розм'якшенню кірочок в пупку новонародженого і їх можна буде легко видалити.

У будь-якому випадку категоричної заборони для купання новонародженого немає, просто необхідно дотримуватися деяких правил обережності.

1. Рекомендується купати новонародженого в маленькій дитячій ванні, а не великій ванні.
2. Воду для купання рекомендується кип'ятити до повного загоєння пупка новонародженого.
3. Також не завадить додавання розчину перманганату калію в воду, до придбання нею світло-рожевого забарвлення. Для цього необхідно попередньо розчинити марганцівку в окремій ємності з водою і вже розведений розчин додати в воду. Це проводиться з метою виключити обпалення тіла новонародженого нерозчинених крупицях порошку марганцівки.

Після купання обов'язково необхідно дати пупочку просохнути і, а потім обробити, як було описано вище. Пам'ятайте, після процедури купання обробка ще не зажив пупок новонародженого обов'язкове.

Деякі рекомендації по догляду за пупком немовляти:

- Для швидкого загоєння пупкової ранки необхідно забезпечити вільний доступ повітря, тобто рекомендується частіше робити повітряні ванночки малюкові.
- Захищайте пупок новонародженого від попадання вологи.
- Намагайтеся в перший час використовувати спеціальні підгузники з вирізом для не зажив пупок. Якщо ж таких підгузників немає, то просто загорніть верхній край підгузника, щоб він не закривав пупочок дитини, не створюючи тим самим парниковий ефект.
- Також рекомендується прасувати праскою сорочечки і пелюшки

Ознаки інфікування пупка новонародженого

У разі неналежного догляду за пупком немовляти може відбутися проникнення інфекції, так званий мокнучий пупок.

Мокнучий пупок може характеризуватися поганим загоєнням і вологістю, почервонінням шкіри навколо ранки, гнійні з неприємним запахом виділення з пупка.

Дуже важливо своєчасно виявити інфікування пупка новонародженого і звернутися за консультацією до фахівця.

Необхідно звернутися до лікаря:
1. Якщо шкіра навколо пупка почервоніла.
2. Якщо спостерігаються рясні виділення з пупкової ранки.
3. Наявність гнійних з неприємним запахом виділень.
4. Пупочное кільце має випинання овальної форми, яке збільшується при крику дитини, що може свідчити про пупкової грижі.
5. Пупок новонародженого довгий час не загоюється.

Після огляду пупка новонародженого, лікар поставить діагноз і призначить лікування, наприклад, це може бути обробка з використанням спеціальної мазі з антибіотиком.

Навчальне відео, як обробити пупок новонародженого:

Maik Vazovski 03.04, 22:13

Schatz
У нас теж як у вас було, довго довго бовтався на одній ниточці, тижні 2 напевно, і всередині мокрий був. Обробляли спочатку марганцівкою, а потім мені набридло її розводити, і стали зеленкою мазати. ТТТ зараз все О. К. (нам вже 6,5 місяців). А купати дійсно можна і потрібно, ми на 10 день наважилися. Але з другою дитиною відразу після пологового будинку скупаю. А то все-таки з бльніци.

Schatz 03.04, 22:56

Ага, я теж до вечора вже зеленкою намазала.
Відвалиться завтра вже, напевно - до вечора взагалі залишилася одна ниточка. Нюхаю, смердить зеленкою
Але якщо запах є, це ж не гуд?
ці сопелькі, що виділяються, прибираю, разом з ними прибрала якась корочка - чи то кров засохла, то чи пуповинкою шматок.
Ну ладно, головне, що у нас все нормально і що так і повинно бути, а то у мене якийсь насторожене ставлення до нашого лікаря, що не спитаю - все нормально. (і що я ніяк не повірю, що у мене ттт ттт ттт просто дитина здорова)
просто звідки то в голові взялося, що в нормі щоб пупок відпадав на 3-4 день, ось і панікувала. А тут він ще такий. страшненький)))

free`n`wild 03.04, 23:24

Купати ще не купали, боюся нафіг.

Шатц, я в шоці сама тижня не помийся, я на тебе подивлюся
Ми через 2 дні після пологового будинку вже купали, і то через щеплення, а не через пупка

Kinga 03.04, 23:37

Ми купалися тільки на 18 день після пологового будинку. Може тому що не літо, але проблем ніяких не було. Дитина пахнув дуже навіть приємно. Протирали серветками.
А пупок і повинен неприємно пахнути

N_Lila 04.04, 1:51

Ми пуп спочатку перекисом і спиртом обробляли, а після того, як відвалився - перекисом і зеленкою.
Ще не відвалився - не купаються. Нічого страшного, старшу свою я взагалі тільки після місяця купати стала, до цього ми в лікарні лежали. А що у неї з пупком було взагалі не знаю, не до нього було, проте все обійшлося без проблем.

Schatz 04.04, 23:43

Жетису, не лякайся гігієну ми дотримуємося, вологі серветки і ежеутренніе обтирання вологою ганчірочкою ніхто не відміняв Доча дуже навіть смачно пахне у мене
просто купатися в ванні поки имхо зарано. пуп у нас, до речі, вчора і відвалився поки писала - пішла памперс міняти, а прищіпка в ньому лежить уже. Сьогодні капають в пупок перекис і змащую зеленкою. Поки ще щось виділяється звідти. але виглядає пристойно
до речі, питання - а чого з прищіпкою і намотаним на неї шматком пуповини робити? Викинути шкода як то. якщо зберігати, як реліквію, воно не того. НЕ протухне?

free`n`wild 04.04, 23:50

До речі, питання - а чого з прищіпкою і намотаним на неї шматком пуповини робити? Викинути шкода як то. якщо зберігати, як реліквію, воно не того. НЕ протухне?

У мене дочін вже 4 роки лежить, запаху взагалі немає

Schatz 04.04, 23:52


До речі, питання - а чого з прищіпкою і намотаним на неї шматком пуповини робити? Викинути шкода як то. якщо зберігати, як реліквію, воно не того. НЕ протухне?

У мене дочін вже 4 роки лежить, запаху взагалі немає

Відправлю тоді в коробку до тестів і бирці з РД.
Ех, шкода, не залишилося УЗІшних фоток. ну да ладно
А купати будемо на вихах, думаю, вже наважуся

free`n`wild 04.04, 23:58

А купати будемо на вихах, думаю, вже наважуся

Прямий ефір буде?
Звичайно збережи пупок, потім років через - дцять будеш розчулюватися)))

Schatz 05.04, 00:01

Чи не буде
у нас сьогодні 6 годин неспання і висіння на мамі - ніяких прямих ефірів більше, здається
а розчулюватися не знаю на що - прищіпка і на ній крихітний шматочок чорненькою сопелькі
куди все поділося? невже втягнулася? або так всохло?

N_Lila 05.04, 1:13

Schatz, я недавно тим же питанням томилася: куди подіти цю прищіпку з малесенькою чорненькою сопелькі. Одна знайома сказала, що треба зберегти, тоді типу зв'язок з детем міцніше буде. Зберігаю. У коробці з усякими реліквіями: бирками дітей, першими дочкиного волосюшкамі, листами дідові морозу і іншим дорогим тільки мамі барахлом

Нам лікар говорила, що якщо щось сочиться маленько з пупка, то краще не зеленкою, а яскравим розчином марганцівки після перекису обробляти. Марганцівка типу краще підсушує.

Schatz 05.04, 15:01

Начебто у нас ттт все Поджо і пупок втягуватися почав уже.
і пуп такий зелений-зелений
завтра покутуємо.

Евгеша Р 10.04, 20:47

[quote name = # 39; N_Lila # 39; date = # 39; 05.04, 01: 13 # 39; post = # 39; 5410661 # 39;]
Schatz, я недавно тим же питанням томилася: куди подіти цю прищіпку з малесенькою чорненькою сопелькі. Одна знайома сказала, що треба зберегти, тоді типу зв'язок з детем міцніше буде. Зберігаю. У коробці з усякими реліквіями: бирками дітей, першими дочкиного волосюшкамі, листами дідові морозу і іншим дорогим тільки мамі барахлом

А я ось ще на пам'ять вирішила перші нігтики залишити, а прищіпку теж періодично виймаю і розглядалися, все-таки така пам'ять

Ebony 10.04, 20:52

А мене подружка питає: а ти зберігаєш прищіпку з пупком? У мене був струму відповідь: А що треба.
Я перелякалася, думала прикмета яка (хоча я в них не особливо вірю), виявляється просто на пам'ять. А я коли це сталося в рід будинку була так налякана що він у нас відвалюється, коли у все наших сусідів ще на місці, що викинула його.

Крихти до 1 року

Kyljok 06/04/2007 в 10:06:44

А у мене теж рука не піднялась вікінуті. спочатку поклала в

Скриньку з тестом смугасті, з бірочкамі з РД и волоссячко з хрещення. потім дізналась, что дають розв язати ту тканінку в якові зав язана пуповинкою, коли в школу уходит дитина и дають з собою перший раз в перший клас :)))
Ну мені просто шкода вікінуті, зберігатіму потім и зубки. просто пам ять, Аджея це может больше Ніколи НЕ повторити

А хіба зараз тканиною перев'язують?

У нас прищіпка пластмасова.
Я, коли йшла в перший клас, мама дала, щоб я розв'язала. Мовляв, якщо розв'яжеш, відмінницею будеш. Нічого, розв'язала, відмінницею була :) А зараз не цікаво - прищіпка

Kyljok 06/04/2007 в 10:28:16

А я думала, что ее треба зав язати в тканінку и потім розв язати :)

Ну думаю це умовно. если батьки Стільки років бережуть пупок, щоб дитинка добре вчились, то для них це важліво настолько, что будут допомагаті в навчанні, а ще, очевидно, Самі непогано вчились, то спадковість теж Зроби свою дело. а пупочок просто як пам ять про часи, сповнені щастя.

Ні, раніше не прищіпкою перетискали

А ниточкою перев'язували, і ось цю ниточку треба було розплутати. Нелегко, скажу вам :)

Вигоди від облікової
записи на UAUA. info
  • Клуб UAUA. info - програма лояльності для активних читачів UAUA. info. Накопичуйте бали і вигравайте подарунки!
  • Конкурси та акції - можливість виграти гарантовані подарунки та взяти участь в розіграші заохочувальних призів.
  • Актуальна розсилка - поради експертів, останні новини для теперішніх та майбутніх батьків
Вигоди від облікової
записи на UAUA. info
  • Клуб UAUA. info - програма лояльності для активних читачів UAUA. info. Накопичуйте бали і вигравайте подарунки!
  • Конкурси та акції - можливість виграти гарантовані подарунки та взяти участь в розіграші заохочувальних призів.
  • Актуальна розсилка - поради експертів, останні новини для теперішніх та майбутніх батьків

Ваш E-mail
вказаний при реєстрації

Вигоди від облікової
записи на UAUA. info
  • Клуб UAUA. info - програма лояльності для активних читачів UAUA. info. Накопичуйте бали і вигравайте подарунки!
  • Конкурси та акції - можливість виграти гарантовані подарунки та взяти участь в розіграші заохочувальних призів.
  • Актуальна розсилка - поради експертів, останні новини для теперішніх та майбутніх батьків
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...