Червоні виділення місяць після пологів Про вагітність і пологи

Головна » Виділення

Червоні виділення місяць після пологів

Виділення після пологів і наслідки епізіотомії

Моїй дитині вже 2,5 місяці (ЕР, тільки була епізіотомія через те, що дитинка великий), а післяпологові виділення у мене так і не пройшли. Ну точніше майже не пройшли. Все як і годиться - 5-6 тижнів були лохії (перші пару тижнів досить рясні, потім все йшло на спад). Через 6 тижнів після пологів сходила до свого гінеколога, той подивився мене на кріслі, помацав живіт і сказав, що все ок - можу жити далі :) Мене на той момент нічого не хвилювало. Єдине, що я чомусь була впевнена, що на цьому прийомі мене чекає УЗД матки, але його лікар не робив, сказав, що ні до чого (ну, йому видніше, подумала я). Коротше кажучи, сьогодні вже майже 11 тижнів після пологів, але у мене раз у раз вийде пару крапельок крові - не завжди яскраво-червоні, іноді коричневі, інколи рожеві, іноді з ниткоподібними слизовими виділеннями. Буває, що дня 2-3 немає взагалі ніяких виділень, а потім трохи потягне низ живота (як ніби там ще матка скорочується до колишніх своїх розмірів) і через кілька годин бачу ці виділення. Особливо мене вони не хвилюють, просто якось довго вже дуже. Або все нормально, а?

Хочу зрозуміти - у кого таке було після пологів. Зрозуміло, що тягнути не буду (хоча вже, напевно, і так простягнула деякий час з відвідуванням гінеколога) і в будь-якому випадку вже на наступному тижні піду до лікаря.

І ще такий психологічний момент. У пологах була епізіотомія, шов великий, було не комфортно і боляче тижні 2-3. Тепер то вже все добре і я вже майже забула про ті відчуття. Але ось боюся: 1. Близькість з чоловіком (поки так і не було нічого у нас після пологів.), Прямо живопису в розумі як там у мене все може бути ще хитко. 2. Боюся подивитися ТУДИ за допомогою дзеркала (запитаєте - навіщо? - Ну ніби як цікаво, та й порядок навести (поголитися) треба б, а страаашно). Як бути те, милі жінки?

Android Вибір мови Поточна версія v.141.3

© 1999 LiveJournal, Inc.

All rights reserved

Кров'янисті виділення після пологів

У післяпологовому періоді кров'янисті, кров'янисті-слизові виділення є нормою і носять назву - лохії. Їх поява обумовлена ​​дефектом тканини в матці на місці відшарувалася плаценти. Цей дефект можна порівняти з великою зяючою раною або садном, і після пологів він значно кровоточить.

У перші три доби після пологів спостерігається виділення найбільшої кількості крові - 200-300 мл. У разі ускладнень під час пологів, великого плоду, багатоплідної вагітності - виділення будуть рясніше. Вони мають яскраво-червоний колір, містять згустки крові і можуть мати специфічний запах. На 5-6 день їх кількість зазвичай зменшується, вони набувають бурий відтінок.

Надалі так звана «мазанина» може тривати до 40 днів після пологів. Однак і ці терміни індивідуальні: мінімально цей термін дорівнює 2 тижнях, максимально - до 6 тижнів.

Кров'яні виділення після пологів нерідко можуть починатися, то припинятися. І жінки нерідко плутають їх з менструаціями.

Будь-які кров'янисті виділення після 40 діб після пологів, у разі їх рясності, смердючий, безперервного продовження, зміни кольору в бік жовтого або жовто-зеленого - вимагають візиту до гінеколога для виключення гнійної, гнійно-септичній і плацентарної патології.

Що являють собою виділення після пологів?

Виділення і згустки після пологів - це відшарувалися поверхневі шари ендометрію, як в області самої плаценти, так і по периферії. Ці згустки є тромботичнімаси, переплетені з клітинами. Це не залишки плаценти і не частини плода.

Червоні виділення після пологів зазвичай зберігаються трохи довше тижня, і поступово їх рясність знижується. На зміну їм приходять рожеві виділення через більший проміжок після пологів - вони являють собою суміш кровянистого і слизового порожнини матки. Рожеві виділення свідчать про благополучному перебігу пізнього післяпологового періоду та про початок загоєнні поверхні рани в матці.

На 14-у добу після пологів з'являються мізерні, бурі, злегка липкі виділення - сукровичні просочування через заживающую поверхню ендометрія. Через місяць рекомендований візит до гінеколога, саме з метою підтвердити нормальний процес загоєння порожнини матки.

Статеве життя після пологів і виділення

Секс після пологів може викликати кров'янисті виділення, оскільки відбувається травмування ще не зажили остаточно тканин родових шляхів, зокрема піхви і шийки матки. Саме тому рекомендується утримання від статевих контактів, як мінімум, на два місяці після пологів.

<Натисни «подобається» і читай нас в facebook

Пологи не закінчуються моментом виходу дитинку з маминої утроби. Повинно ще вийти дитяче місце, велика частина виділень з пологових шляхів. А далі починається тривалий відновлювальний період. Іноді в цей час виникають різні ускладнення, одне з яких - субінволюція матки, про яку піде мова в статті.

Діагноз «ерозія шийки матки» - не рідкість у наш час. Не слід до нього ставиться несерйозно: не дивлячись на те, що сама по собі ерозія не є захворюванням, вона може сприяти появі багатьох неприємностей в репродуктивній системі жінки, аж до безпліддя або раку. У нашій статті можна дізнатися про зв'язок ерозії з пологами.

Після пологів фігура жінки відновлюється далеко не відразу, а менструальний цикл ще довше. Як це відбувається і з яких причин, коли жінці варто чекати припинення післяпологових виділень і настання нормальних місячних, чим відрізняються один від одного ці 2 види виділень - детально в нашій статті.

Всю вагітність матка інтенсивно «працювала», збільшуючись в розмірах. Звичайно, після пологів залишатися такою ж розтягнутої вона не може і починає скорочуватися відповідно до плану, задуманому природою. Наша стаття розповість в подробицях про цей план і про те, що сприяє якнайшвидшому скорочення матки.

Автор: Керівник проекту | 26-06-2013, 15:00 | Переглядів: 223 974

Незважаючи на популярність лікувально-діагностичного вискоблювання, далеко не всі жінки, які піддаються цій процедурі, володіють знаннями, як післяопераційний період повинен протікати в нормі. Наявність виділень є закономірним етапом після цієї процедури. Цей абсолютно природний процес займає деякий проміжок часу. Само собою, що багатьох пацієнток цікавлять нормальна тривалість, інтенсивність виділень і відчуття в цей період часу. Для того щоб початок маткової патології не було пропущено, кожній жінці необхідно вміти відрізняти нормальні виділення після вискоблювання від патології.

Нормальні виділення після вискоблювання

При вискоблюванні порожнини матки, незалежно від причин проведення даної процедури, функціональний шар ендометрія видаляється. В результаті, звичайно, порожнину матки є суцільною відкритою раною, що кровоточить певний час. Після вискоблювання стан практично не відрізняється від менструації, оскільки саме під час місячних (десквамації) здійснюється відторгнення функціонального шару. У кожної жінки індивідуальна тривалість менструацій, яка залежить від гормональної функції яєчників і гіпофіза, так само як і виділяється секрет після вискоблювання.

Нормальні виділення після вискоблювання помірні, що не мають неприємного запаху, тривалістю 5-6 днів. Потім кровотеча стає менш інтенсивним, виділення набувають мажущейся характер і поступово припиняються. Загальна тривалість кров'яних виділень в нормі не повинна перевищувати десяти днів. Тягнуть незначні болі внизу живота і в попереку, які супроводжують скорочення матки, є варіантом норми під час кровомазаній. У разі виконання вискоблювання напередодні менструації, тривалість виділень зазвичай відповідає тривалості місячних, а саме не більше шести днів.

Патологічні виділення після вискоблювання

Патологічні виділення після вискоблювання можна розпізнати за такими ознаками:

 • Надто тривалі виділення (тривалістю понад 10 днів) можуть свідчити про гормональний збій;
 • Неприємний запах, що має колір м'ясних помиїв, що може вказувати на наявність інфекції;
 • Раптове припинення виділень, що є ознакою освіти в порожнині матки згустків крові.

Крім характерних виділень при інфекційних захворюваннях матки у жінки можуть з'явитися болючі відчуття внизу живота і підвищитися температура тіла. Теж відбувається при раптовому припиненні виділень - гематометре, оскільки згустки крові, що утворилися в матці, можуть викликати її запалення. У лікування можуть входити курс антибіотикотерапії і повторне вискоблювання.

Тривалі виділення вказують на нестабільність гормонального фону жінки. Таким пацієнткам необхідно спостереження гінеколога-ендокринолога. Крім цього, при затяжному кровотечі існує ризик розвитку анемії, в зв'язку з чим крім прийому лікарських препаратів в цей період жінці потрібно повноцінно харчуватися. Продукти, які благотворно впливають на кровотворення: гранат, гречка, яловича печінка, червоне м'ясо.

Можливі ускладнення після вискоблювання

Можливі ускладнення після вискоблювання наступні:

 • Маткова кровотеча, яке спостерігається досить рідко і виникає, як правило, у жінок, що мають порушення згортання крові. Маткова кровотеча, на відміну від мізерних звичайних кров'яних виділень, що вважаються нормою і триваючих навіть кілька тижнів після вискоблювання, представляє для життя жінки реальну загрозу. Якщо після вискоблювання з піхви спостерігаються дуже рясні кров'янисті виділення, через які за 2-3 години доводиться міняти 2-3 прокладки або тампона, лікарем можуть бути призначені кілька ін'єкцій Окситоцину.
 • Гематометра - скупчення в матці згустків крові, що виникає через сильний стиснення (спазмів) шийки матки, що відбувається відразу ж після закінчення чистки. Висока небезпека цієї ситуації пояснюється високим ризиком розвитку інфекції. З метою запобігання накопиченню в матці згустків крові, лікарем можуть бути призначені препарати з групи спазмолітиків (наприклад, Но-шпа), що підтримують в розслабленому стані шийку матки. Перша ознака можливого скупчення згустків крові - швидке припинення кров'яних виділень після вискоблювання і виникнення сильних болів внизу живота.
 • Ендометрит - інфекція і запалення слизової оболонки матки, що виникає при проникненні мікробів в матку. Сьогодні для профілактики після вискоблювання інфекції матки лікарями призначається курс антибіотиків. Перша ознака виникнення інфекцій - поява через кілька днів після вискоблювання болів в животі, ознобу, підвищення температури.
 • Безпліддя - порушення здатності жінки до зачаття дитини, зустрічається після вискоблювання надзвичайно рідко.
 • Необхідно якомога швидше звернутися до лікаря, якщо після вискоблювання:
  • Кров'янисті виділення швидко припинилися і виникли болі в животі;
  • Температура піднялася вище 38 o С;
  • Виникли сильні болі в животі, що не проходять після прийому знеболюючих засобів;
  • Спостерігаються рясні кровотечі з піхви, швидко наповнюють гігієнічні прокладки і не припиняються на продовженні декількох годин;
  • З'явилися ганебні і рясні виділення з піхви;
  • Різко погіршилося самопочуття, спостерігаються слабкість, запаморочення або втрата свідомості.

  Інші новини по темі:

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...