Розвиток дитини на 20 21 тижні вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Виділення

Розвиток дитини на 20 21 тижні вагітності

21 тиждень вагітності. Розвиток плода і відчуття на 21 тижні вагітності.

Прийміть наші вітання - половина вашої вагітності вже позаду! З кожним днем ​​ваше тіло змінюється все більше, так що тепер вам доведеться приділити більше уваги своєму гардеробу, підігнавши його під свої нові параметри.

Зміни в організмі на 21 тижні вагітності

На 21 тижні вагітності ваша матка піднімається над рівнем пупка приблизно на 1 см. Тазостегнові кістки починають потроху готуватися до майбутніх пологів, їх сполуки стають більш гнучкими. Відзначається поліпшення апетиту і загального самопочуття, так як ранній токсикоз, який дошкуляв вам в першій половині вагітності, нарешті залишився позаду. Ваш загальна вага продовжує збільшуватися, і для звичайних рухів тіла вам тепер потрібно докладати більше зусиль. У зв'язку з цим певний дискомфорт може принести посилена пітливість.

Зростає також навантаження на хребет, так що до кінця дня ви можете відчути болю в області попереку, втома і занепад сил. Щоб уникнути цих проблем відмовтеся від взуття на високих підборах і намагайтеся більше відпочивати протягом дня.

Стан плоду на 21 тижні вагітності

Зростання вашого малюка вже досягає 20 см, а вага - приблизно 300 грам. Він вже щосили штовхається, протягом дня нагадуючи вам про себе! З 21 тижні темпи росту дитини трохи сповільнюються, зате продовжують активно удосконалюватися все його системи органів. До цього часу малюк вже багато чому навчився, наприклад, він може заковтувати навколоплідної рідини, з якої його тонкий кишечник поглинає цукор і воду. Сечовидільна система дитини теж активно працює, за добу пропускаючи через нирки близько 450 мл рідини. У крові плоду з'являються лейкоцити і еритроцити, а в травному тракті - спеціальні ферменти, необхідні для переварювання їжі. На даному етапі ваш малюк ще може вільно плавати і переміщатися в навколоплідних водах, але вже зовсім скоро він прийме положення головкою вниз.

Можливі відчуття на 21 тижні вагітності

До того ж до неприємних відчуттів в області попереку, на 21 тижні виношування дитини вас можуть потривожити і досить болючі судоми ніг, які особливо часто дають про себе знати в нічний час. Медики вважають, що це пов'язано з великим навантаженням на м'язи ніг. Якщо вас здолала судома, то зігніть ногу або просто поворушіть пальцями, а ще краще - попросіть чоловіка зробити вам масаж.

В інших проявах цей період досить спокійний, так що багато жінок в основному зосереджуються на спілкуванні зі своєю дитиною. Кожен новий поштовх малюка - це його заява світові про себе і велика радість для батьків, так що намагайтеся частіше говорити з ним, погладжуючи живіт. Навіть перебуваючи в утробі матері, дитина вже здатний вловлювати ваші інтонації і реагувати на тембр вашого голосу, то завмираючи, то активно штовхаючи зсередини ваш живіт. Саме тому намагайтеся менше нервувати і передавати малюкові тільки позитивні емоції.

Необхідне медичне спостереження

У цей період лікар продовжує спостерігати за перебігом вагітності, звертаючи особливу увагу на наявність набряків нижніх кінцівок. Справа в тому, що в зв'язку зі зміною кровообігу в організмі вагітної жінки, існує небезпека такого ускладнення, як тромбоз вен. Його основними симптомами як раз і є хворобливі набряки, почервоніння і печіння в ногах. Це може стати досить серйозною проблемою, яка потребує лікування в стаціонарі, тому медики обов'язково стежать за станом ваших ніг. Паралельно контролюється артеріальний тиск, ваш загальний стан, а при необхідності вас можуть направити на ультразвукове дослідження.

Загальні рекомендації

Так як на двадцять першому тижні вагітності багато дискомфорту вам можуть принести ваші ніжки, то постарайтеся забезпечити їх зручним взуттям. Не забувайте про помірні фізичні вправи, які мають позитивний ефект для підтримки себе в спортивній формі. Але майте на увазі, що через зсув центру ваги координація ваших рухів може бути злегка порушена, тому будьте дуже обережні, займайтеся в присутності кого-небудь з родичів - в разі падіння вони відразу нададуть вам необхідну допомогу. Комплекс вправ повинен бути розрахований на ваше становище, тільки тоді він буде для вас дійсно корисним. Найкращим варіантом фізичної активності в цей час для вас буде йога, ходьба або плавання.

Календар вагітності по тижнях

21 тиждень вагітності

На двадцять першому тижні вагітності малюк все ще продовжує розвиватися. Він стрімко набирає вагу. На цьому рядку вперше будуть вимірювати довжину плоду від тім'я до крижів, а справжнісінький його зростання.

Виділення на 21 тижні вагітності

Характер і якість виділень з статевих шляхів вагітної як і раніше вважають важливими показниками стану здоров'я жінки в положення. Нормальні виділення прозорі, мають легкий кислуватий запах, однорідну масу і трохи рідкувату консистенцію. Будь-які зміни характеру виділень, такі як, поява жовтих або зелених, гнійних, створоженного, пінистих виділень з неприємним запахом і викликають дискомфорт, потрібно розцінювати як наявність у жінки статевої інфекції.

Наявність кров'янистих виділень на двадцять першого тижня вагітності становить велику небезпеку. Саме з цього моменту дострокове переривання вагітності, вважається вже не самоаборт, а передчасними пологами, так як малюк на двадцять першого тижня розвитку вже здатний вижити в умовах поза маткою. Правда, тоді знадобиться спеціальне медичне обладнання і особливий догляд за дитиною. Якщо на трусиках помітні навіть найменші краплі крові, це вже знак реагувати. Своєчасно звернувшись до лікаря, можна продовжити вагітність до покладеного терміну. Якщо кров, яка виділяється з піхви, має яскраво-червоний колір, це означає що відбуваються якісь патологічні процеси вагітності.

Також належним чином потрібно реагувати на появу жілковатих, водянистих виділень, адже вони можуть свідчити про підтікання навколоплідних вод. Таке підтікання може бути незначним, коли у жінки просто стають мокрими трусики, і серйозним, коли вода тече потоком, тоді ж і починаються передчасні пологи. І той, і інший випадок вимагають негайної консультації лікаря, останній з них вимагає ще і негайного реагування.

Болі

На двадцять першому тижні мають місце найрізноманітніші болю. З'являється біль у пупку і відчуття, ніби на нього тиснуть зсередини. Такі процеси обумовлені розміщенням матки. Подібна біль мінуется відразу ж після переміщення матки до тієї висоти, на якій вона вже не буде тиснути на пупок. Збільшений вага створює значне навантаження на ноги, особливо на суглоби колін. Саме тому жінок часто мучать нічні болі ніг і судоми. Щоб якось зменшити подібні больові відчуття, потрібно вживати в їжу досить продуктів, що містять кальцій, а також давати ногам можливість відпочити частіше. Для цього не потрібно довго перебувати в положення «стоячи», не треба сидіти, закинувши ногу на ногу. Корисно буде щовечора проводити легкий релаксаційний масаж для ніг і ступень, а також робити різноманітні розслаблюючі ванночки з травами.

Збільшення маси не може не позначитися на попереку і хребті. Щоб якось зняти больові відчуттів в цих зонах, потрібно не сидіти довго, не сидіти на стільцях без спинки, не ходити довго і навчиться правильно підніматися з ліжка, опускаючи на підлогу спочатку ноги, а потім піднімаючись самому.

Плід на 21 тижні вагітності: ворушіння, розвиток, вага і розміри

На двадцять першому тижні малюк стає більш міцним і значно зростає. Його руху більше координуються. Плід активно рухається всередині матері. Трапляється і так, що період неспання дитини припадає на нічний період матері, відбувається розбіжність біоритмів. Тоді потрібно постаратися заспокоїти дитину. поговорити з ним тихо або заспівати колискову, адже малюк на двадцять першого тижня вже чітко чує звуки, які проникають ззовні. Як правило, на двадцять першому тижні дитина робить 200 рухів за добу, більшість з яких мама ще не в змозі відчути. Зростання малюка становит приблизно 26,8 см, а вага - 350 г. Внутрішні органи продовжують рости і вдосконалюватися. Першою розвивається травна система, тому смак першої їжі дитини, залежить від того, що їсть його мама і курить вона. В активну роботу вступає гіпоталамус, щитовидна і статева залози, надниркових залоз, підшлункова залоза, а також селезінка. Так, як м'язова і кісткова системи зміцнюються, їм знадобиться досить кальцію. Але з використанням медичних препаратів потрібно бути обережними, адже може статися передчасне заростання джерельця, що просто неприйнятно для природних пологів.

УЗД

Під час УЗД на двадцять першого тижня визначають, чи нормально відбувається розвиток дитини, і чи немає ніяких небезпек для плода. При проведенні ультразвукового дослідження можна дізнатися стать майбутньої дитини, але все невеликий відсоток похибки існує. УЗД проводиться для оцінки стану здоров'я малюка, і виявлення можливих дефектів або патологій. Проводиться дослідження матки. При ультразвуковому дослідженні лікар оцінює роботу і стан окремих органів і їх систем, визначає? співпадають дані росту плода терміну вагітності, чи нормально працює серце.

Живіт на 21 тижні вагітності: тягне, болить

Больові відчуття в області живота на двадцять першого тижня, як і на попередніх і на наступних тижнях, є дуже небезпечними. Якщо біль локалізується по боках живота, то нічого страшного в цьому немає - такі відчуття наслідок розтягнення зв'язок матки, в результаті її зростання. Такі болі виникають досить спонтанно і зникають раптово. Якщо біль у животі нагадує перейми, має тягне характер, то є загроза розпочата передчасних пологів. Біль ця може розширюватися до області попереку. Такий біль ігнорувати ніяк не можна. Якщо подібні больові відчуття з'являються і не зникають протягом одного або двох годин, потрібно, не зволікаючи ні секунди, звернеться за консультацією до лікаря-гінеколога.

Двадцять перший тиждень вагітності - це початок шостого місяця. Тому, щоб уникнути неприємних наслідків, патологій і порушень в процесі протікання вагітності потрібно піклуватися про себе і свою майбутню дитину.

21 тиждень вагітності

Зміст:

На двадцять першому тижні вагітності жінка напевно звикла до ворушіння і поштовхів малюка. Хоча до моменту народження дитини ще залишається трохи більше чотирьох місяців, майбутня мама вже зараз відчуває всю «красу» свого становища: великий живіт, болі або дискомфорт в попереку. зміна пігментації шкіри. можливі проблеми з травленням. Але ці незручності з лишком компенсуються хвилюючим очікуванням малюка, приємними думками і розмовами про нього, підтримкою рідних.

Збільшення у вазі

Протягом 21 тижнів вагітності майбутня мама може видужати на 350-550 г, а загальна прибавка маси тіла за період з моменту початку очікування дитини зазвичай становить від 4,5 до 6,5 кг. Вищенаведені показники є усередненими.

Інформація У цей період вагітності у жінки, як правило, прекрасний апетит. Щоб не допустити зайвого збільшення маси тіла, бажано контролювати вживання солодких і борошняних продуктів. Їжу краще приймати невеликими порціями, щоб зменшити навантаження на травний тракт.

Розмір живота

Животик майбутньої мами на 21 тижні виглядає досить переконливо, хоча найближчим часом збільшиться ще більше.

Матка також продовжує рости, її центр в цей час знаходиться на відстані 1 см вище рівня пупка. У зв'язку з пристосуванням м'язів і тканин живота до постійно змінюваних розмірами плода жінка іноді може відчувати легкий біль або дискомфорт в цій частині тіла. Але в разі появи більш тривалих больових відчуттів краще звернутися до лікаря.

Розмір і розвиток плода

Зростання плоду на 21 тижні становить близько 18 см (від верхівки голови до сідниць), або 25-26 см (довжина всього тулуба - від тімені до п'ят), а маса тіла досягає 300 і більше грамів.

В цей час в організмі малюка відбуваються нові зміни в зовнішньому вигляді і функціонуванні внутрішніх органів:

  • Травний тракт починає виробляти соляну кислоту і деякі ферменти;
  • Йде процес формувань смакових пристрастей малюка, тому майбутній мамі слід звертати особливу увагу на склад продуктів в своєму раціоні;
  • Триває процес нарощування кісткової і м'язової тканини;
  • Починає функціонувати селезінка.

Інформація Щоб нічний сон мами був спокійніше, ввечері можна ніжно погладити живіт: малюк відчує ласкаві дотики рук і буде робити менше рухів.

Фізіологічні зміни

На 21 тижні у жінки кілька зміщується центр ваги, внаслідок чого змінюється хода. Щоб не допустити виникнення болю в спині або послабити їх інтенсивність, необхідно регулярно відпочивати і як можна частіше міняти положення тіла.

На цьому терміні жінка виглядає просто красунею: ставна постава, повні груди, округлий животик, блискучі очі і волосся. Шкіра стає чистою навіть у тих представниць прекрасної статі, які раніше страждали від вугрової висипки. Поліпшення зовнішнього вигляду пов'язано з дією різних гормонів та підготовкою організму до материнства.

Аналізи

Як правило, на 21 тижні планові огляди не проводяться, всі аналізи до цього часу вже здані.

Важливо У разі появи будь-яких незвичних симптомів можна самостійно звернутися за отриманням кваліфікованої медичної консультації.

Живлення

Ніяких особливих змін в раціон харчування на 21 тижні вносити не слід, але рекомендується щодня вживати достатню кількість продуктів, що містять кальцій (молоко. Сир. Сметана. Риба). У разі низького надходження в організм цього важливого мікроелемента у жінки можуть виникнути проблеми з зубами, кістковою тканиною і волоссям, так як дитина почне «добувати» будівельний матеріал для формування свого скелета самостійно.

Рекомендації

На 21 тижні вагітності зверніть увагу на наступне:

  • Тривалі прогулянки краще здійснювати не на самоті . а в компанії з іншими людьми, так як у вагітної жінки може іноді погіршуватися самопочуття аж до непритомності внаслідок спеки на вулиці або задухи в приміщенні.
  • Як фізичне навантаження краще віддати перевагу плаванню в басейні, ходьбі, спокійним вправ на розтяжку . але спочатку необхідно проконсультуватися з лікарем.
  • Калорійність щоденного раціону жінки в середині вагітності повинна бути вище «добеременное» норми всього на 550 кКал . Приказка про те, що майбутній мамі бажано їсти за двох, в сучасних умовах не актуальна і навіть шкідлива.
  • При вимушених нахилах або присідання необхідно виконувати ці рухи таким чином, щоб не здавлювати живіт (т. Е. Пригинатися, нахилятися в бік, стати на одне коліно і т. П.). Але тривалі навантаження в зігнутому положенні протипоказані.

Календар вагітності по тижнях

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...