Дитина рік погано їсть прикорм Про вагітність і пологи

Головна » Вітаміни

Дитина рік погано їсть прикорм

Дитина в 1 5 года нічого крім грудей не їсть

Добрий день. Моїй доньці півтора року, у нас велика проблема з харчуванням, дитина повністю відмовляється від твердої їжі. Ні фрукти, ні овочі, ні каші не їсть. Навіть якщо засунути силом ложку з чимось у неї блювотний рефлекс. Їсть тільки груди і покупні пюре в рідкому вигляді через соску, з ложки не бере. Пробувала давати Супік і кашки подрібнені в блендері через соску, робить ковток і випльовує. Від солодкого не відмовляється, цукерки та печиво дитяче їсть. І це все. Зовні дівчинка зовсім худенька, так і не скажеш, що їй чогось не вистачає. Наш лікар педіатр каже, що наїдається грудьми, проте гемоглобін низький 98, при нормі 110.Подскажіте ласка що нам робити, може треба обстежитися, тоді з чого почати? Заздалегідь велике спасибі!

Здравствуйте! Чесно кажучи, я в розгубленості. При анемії в раціон дитини вводять м'ясо, печінку, яйця, гречку, зелений горошок, фрукти і овочі - але не через соску ж. А як же ви давали дитині прикорм? їх же вводять найпізніше з 6 місяців і дають обов'язково з ложки, а не з пляшки. Привчати дитину до дорослої їжі потрібно було правильно і ще рік тому; тоді це було б простіше. Потрібно якимось чином надолужувати згаяне. Садити разом з усіма за стіл; нехай хоча б дивиться, як ви їсте, а якщо виникне бажання стягнути шматочок з вашої тарілки, не бороніть. Хваліть, якщо погодиться з'їсти ложку-другу каші або супу - як велика. Спробуйте чітко організувати режим харчування - ніяких печенек і цукерочок в проміжках між годуваннями не давайте, їжу пропонуйте в один і той же час (повинно бути 5 годувань в день). Тільки грудьми малятко вже не насититься; волею-неволею буде є хоча б пюре. Але спробуйте давати його, поки голодна, з ложки. Коли звикне - можна буде поступово розширювати раціон; хоча б підмішувати м'ясо до овочів. У цьому віці обмежень в харчуванні дитини майже немає (хіба що чорний хліб і тугоплавкі жири не дають), раціон практично, як у дорослих. Щоб швидше нагулюють апетит, більше гуляйте на вулиці. Вона вже ходить? бігайте; кидайте м'ячики та ін. Насильно запихати їжу не треба; якщо відмовляється, фахівці радять просто прибрати її і не пропонувати до наступного годування. У цьому віці дитина вже цілком здатний висловити свої бажання, попросити є. Напевно, я б спробувала використовувати ігрові моменти (хоча знаю, що не всі психологи вітають це; вважають, що їжа - справа серйозна). Я б розповіла, що лялька не вміє їсти з ложки і тому може захворіти; і попросила дочку повчити ляльку відкривати рот, показати їй, як треба їсти кашку або пюре з ложки. Питання, який Ви задали, прямого відношення до педіатрії не має. Багато років тому мені в руки потрапила книга психолога В. Леві Нестандартна дитина. У ній є глава Як не треба годувати дитину. Спробуйте знайти - може, і Вам стане в нагоді. Успіхів!

Консультація дається виключно в довідкових цілях. За підсумками отриманої консультації, будь ласка, зверніться до лікаря.

Обговорення

Привіт Милі матусі, допоможіть радою. Доньці рік і 2 місяці, їмо тільки груди. з 6 місяців вводила прикорм, кашки, пюрешкі, все як годиться, їла відмінно В 10 місяців перестала їсти каші, ні з фруктами, ні з цукром, ніяк. Я плюнула, подумала ладно, залишилися ще овочі та фрукти, і Супік. У рік відмовилася є фруктові пюре, ні яблучко, ні груші, ні банани (((в підсумку ми залишилися тільки на титі, супах і овочах. Зараз же вона відмовилася і від овочів з супами (((вірніше пару ложок супу з'їсть, і все, вередує, груди їй подавай. Вага набирає добре, за місяць 400 гр. Напружує що вона висить на грудях цілими днями і ночами, але припиняти гв поки не хочу, молока у мене багато а імунітет у неї дуже слабкий, так хоч якась захист. Але одне грудне молоко в цьому віці вважаю недостатнім харчуванням, потрібні адже різні вітаміни та мікроелементи. у кого так було? Як бути? що ж робити?

? Просунута мама Підпишись. в рік від грудного молока вже немає ніякої користі - для дитинки це просто пиття Я б на вашому місці згорнула гв. У мене теж дочка висіла на рік на титі вдень і вночі. Чи не наїдалася просто. Адже не означає що молока багато - значить воно поживне. може бути навпаки. і нічого, груди прибрали і стала їсти все підряд))))

У мене була така ж сітуаціяПрішлось кидати гв. Вже 3 тижні що не годую. Став є все. Перші дві ночі погано спав, напувала молоком від Агуша або Теми. Зате зараз спить всю ніч, і їсть нормально.

Ой дівчина у мене таже біда але не дивлячись що тут радять припинити гв особисто я б не советоала, тому що літо, спекотно, потерпіть до осені. Зараз спека апетиту у дітей немає. моя взагалі не їсть що я готую, тільки банкове але і від нього відмовилася, поїть компотами. а восени відучіть, може є почне. я своєї фрукти ку ками даю а не пюре, дак вона їсть банани і груші

У моєї мами з молодшим (моїм братом) була біда така. Висів тільки на цицьки, іноді їв бабусине козуб кабачок з молоком і все. У рік і 2 вона просто перестала давати груди. Різко. Він плакав, істерія пару днів, потім все налагодилося, став їсти прикорм, про груди забув.

Коли, в 9 місяців, виявилося, що наше малятко злегка зменшила у вазі. мене це не дуже схвилювало: раніше вона додавала вище норми. Але з іншого боку, у мене з'явилося відчуття, що я якось не так вводжу прикорм, так як на грудному молоці випадків схуднення у неї не було. Звірити з таблицею введення прикорму Міндзрава (див. Нижче) - Соня їла по 100 грам овочів з м'ясом замість належних 200 за одне годування. Але справа в тому, що другі 100 грам вона просто не хотіла їсти. Я запитала у лікаря, чи варто намагатися догодовувати її до норми. Відповідь: чи варто. Люба, лікар-неонатолог і теж мама, припустила, що, схоже, малятко Просто не звикла до «дорослої» їжі . хоче їсти тільки грудне молоко (прикорм ми почали вводити тільки в 6 місяців, до цього було виключно грудне молоко). А, може бути, вона не хоче їсти через прорізуються (десь там # 128578;) зубів? Або їй просто нудно сидіти на одному місці і є? Відвертається, махає руками, скиглить. А з'їла щось всього половину норми. Виймаю її з стільчика, намагаюся годувати «в інших місцях». Один раз навіть годувала її в душовій кабінці, поки вона вивчала шампуні, різні кнопочки і душ. І якби вона постійно не їла молоко вночі, то я б і не намагалася її ось так, майже що насильно, годувати днем. Якщо хоче їсти вночі, значить, недоїдає, - констатувала наша лікар. Або вже просто звичка?

Одним словом, протягом 1 місяця, до наступного лікарського огляду, я вирішила годувати дитину до норми (ставила експеримент). Як? Ось кілька знахідок:

-Макаронние Ріжки! Соня адже обожнює ріжки! Ось так, під ріжки, які вона виколупувала з моєї долоні, смоктала і їла, вона заодно з'їдала і все 200 грам овочевого пюре з кашею (непомітно для себе самої # 128578;).

-Іноді Виходило нагодувати її, поки вона крокувала в ліжечку, а іноді - поки ми стояли з нею біля вікна.

Завдяки такому харчуванню, у нас заодно Йшов інтенсивний розвиток . Які тільки заняття я не придумувала на час нашого годування: пакетики з чаєм "Lipton" танцювали і розмовляли різними голосами, були зібрані всі баночки з різними кришечками, в які можна було класти різні предмети, Соня навчилася акуратно закривати порожні баночки з-під пюре кришечками, вивчила значення слів «порожньо» і «остання ложка» і т. д.

Виявилося, що якщо широко рот відкривала я, то з Сонею це не працювало - мене вона не копіювала. А ось якщо широко рот відкривав дідусь, та ще й під якусь оригінальну озвучку, у Соні рот відкривався автоматично, куди і спрямовувалася ложка з пюре.

Ось так ми і прожили місяць до огляду. А на огляді виявилося, що малятко додала аж 700 грам (щоки з схудлих перетворилися в дуже симпатичні # 128578;). Після відходу лікаря в той день і в усі наступні дні Соня їла дуже добре (ну, добре, це коли ти дитину розважати і він відкриває рот # 128578;).

Може, це від того, що У мене самої пропав страх, що дитина погано їсть . Просто Соня перестала відчувати енергетичний тиск? Але можлива ще одна причина: за весь місяць такого примусового харчування у дочки встиг Розтягнутися шлунок - на стільки, щоб вміщати покладений обсяг їжі. Більш того, вона встигла звикнути до смаку овочів, м'яса і каші. Та й Кишечник, напевно, пристосувався - раніше-то, на грудному молоці, йому не так вужі активно доводилося трудитися. Так що все-таки я думаю, що місяць такого не зовсім комфортного для нас обох харчування пішов на користь. Зараз доньці майже 11 місяців і їсть вона добре (і вдень, і, як і раніше, вночі # 128578 ;, хоча друге - вже трохи рідше).

Зразкові раціони дитини від 4 до 12 місяців (г, мл)

Джерело: Рекомендації по харчуванню та догляду за малюком першого року життя. Союз педіатрів Росії, Науковий центр здоров'я дітей РАМН

1 - Всі рекомендації були направлені для здорової дитини, терміни введення продуктів прикорму можуть варіюватися в залежності від індивідуальних особливостей і потреб дитини за рекомендацією лікаря.

2 - пюре вводиться через 2 тижні після введення соку.

3 - дитині на грудному вигодовуванні м'ясне пюре зазвичай вводиться з 7 місяців.

Я зробила не все так, як вказано в таблиці РАМН. Прикорм почали вводити, коли з'явився перший зуб (точніше, відразу два зуба) - в 6 місяців. Почали з яблучного пюре. Сік взагалі не пили. Замість цього я блендером перетирала для доньки свіжі яблуко, грушу і банан, а ще додавала туди ягоди чорної смородини і журавлини (свіжі, спочатку трохи, потім збільшила). М'ясо почали вводити з 8 місяців. Молочні продукти дочка погодилася є ближче до 11 місяців. Кашу в чистому вигляді Соня не їла взагалі, так що я втручаюся її в овочеве пюре. В результаті, до 10,5 місяців вона 3 рази в день їла м'ясо-овочеве пюре, в яке була вмеш гречана або кукурудзяна каша, а на десерт - свіже або пареное яблуко (плюс кілька інших фруктів). Жовток також почала вводити пізніше, ніж вказано в таблиці. А ось хліб я їй не давала - не в захваті вона від нього була, зате між годуваннями їла бублика.

Наступного разу ми розповімо вам про те, Де батькам можна знайти цікаві ідеї, хитрості і мудрості .

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...