Норма фолієвої кислоти при вагітності в мг Про вагітність і пологи

Головна » Вітаміни

Норма фолієвої кислоти при вагітності в мг

Прийом фолієвої кислоти під час вагітності

Фолієва кислота - водорозчинний вітамін. У мінімальній кількості вона проводиться мікроорганізмами кишечника і легко виводиться з організму.

У період вагітності роль фолієвої кислоти (вітаміну B9) значно зростає. Якщо до зачаття прийом вітаміну B9 - профілактична міра, то з настанням вагітності - це обов'язковий щоденний ритуал. При цьому дозування фолієвої кислоти в перший місяць вагітності повинна бути не менше 400 мкг на добу.

Значення вітаміну B9 під час вагітності не можна переоцінити, оскільки він є активним учасником ділення клітин і, отже, нормальний розвиток ембріона без нього просто неможливо.

Особливо критичні третя і четверта тижня розвитку ембріона, коли відбувається формування нервової трубки - зачатка нервової системи плода. Нестача вітаміну B9 в цей період тягне дефекти нервової трубки, які виражаються в різних відхиленнях розвитку спинного і головного мозку дитини.

Нестача фолієвої кислоти при вагітності призводить і до інших ускладнень: підвищується ризик невиношування вагітності, затримки розвитку плода, відхилення в розвитку його серцево-судинної системи, формуванні плаценти.

При вагітності оптимальним дозуванням фолієвої кислоти є 400 - 800 мкг на добу. При високому ризику дефектів нервової трубки дозування повинна бути не менше 5 мг.

Вживання більше 15 мг фолієвої кислоти на добу не має негативних наслідків для вагітної. Хоча тривалий прийом вітаміну B9 в великому дозуванні може зменшити вміст в організмі вітаміну B12.

Дозування фолієвої кислоти при вагітності необхідно узгодити з спостерігає лікарем. Як правило, єдиним протипоказанням до прийому вітаміну B9 буває алергія на складові компоненти препарату.

Фолієва кислота міститься в багатьох вітамінних препаратах для вагітних. Продається вона і окремо в таблетках по 400 мкг, 1 мг і 5 мг.

Прийом вагітними препаратів з фолієвою кислотою

Одним з найбільш важливих речовин для вагітних є вітамін B9 (фолієва кислота). Недарма в практиці планування і ведення вагітності закріпилося обов'язкове призначення фолієвої кислоти всім жінкам.

Показання

Препарати з вітаміном B9 призначають для профілактики і усунення його дефіциту. А при вагітності ризик виникнення дефіциту значно підвищується. Недолік же фолієвої кислоти призводить не тільки до погіршення стану жінки, але і викликає пороки розвитку плоду, а також може призвести до переривання вагітності.

Тому в профілактичних цілях вітамін рекомендовано пити всім вагітним. А в обов'язковому порядку фолієва кислота призначається вагітним:

 • При наявності дефектів нервової трубки плода в попередні вагітності;
 • З анемією, викликаної недоліком вітаміну;
 • З ризиком розвитку гестозу - пізнього токсикозу;
 • З ризиком передчасного переривання вагітності;
 • З спадковими порушеннями в процесі згортання крові;
 • З тромбофілією (схильністю до тромбоутворення);
 • З епілепсією;
 • З цукровим діабетом;
 • При неповноцінному харчуванні;
 • При антифосфоліпідним синдромі;
 • При многоплодии.

Протипоказання

Приймати препарати фолієвої кислоти не можна вагітним при появі алергії. Симптомами останньої є шкірний висип і свербіж, почервоніння шкіри, бронхоспазм, підвищена температура тіла.

З обережністю приймають фолієву кислоту при дефіциті вітаміну B12 (кобаламін).

Дозування і особливості застосування

Препарати з фолієвою кислотою слід приймати при плануванні вагітності, а точніше за 2-3 місяці до зачаття, і пити аж до пологів. Обов'язковою є прийом вітаміну B9 протягом перших 12-14 тижнів, коли йде активне формування всіх органів плоду.

Жінкам без ускладнень добове дозування фолієвої кислоти при плануванні і протягом всієї вагітності (або хоча б протягом 1 триместру) становить від 400 мкг (0,4 мг або 0,0004 г) до 800 мкг (0,8 мг або 0,0008 г). Це так звана профілактична доза.

При ускладненнях дозування препарату вагітним підвищують від 1 до 6 мг на добу (лікувальна доза). Так, при многоплодии з 16-20 тижні і протягом наступних 3 місяців дозування кислоти повинна бути 1 мг на добу. А при Фосфоліпідний синдромі може досягати і 6 мг в залежності від стану жінки.

Передозування вітаміном зустрічається рідко. Але вона можлива, якщо тривалий час (більше 2 місяців) приймати підвищену дозу. Ознаки передозування аналогічні ознаками гіпервітамінозу. Це розлади в роботі шлунка, кишечника, нирок, нервової системи, а також зниження в організмі вмісту вітаміну B12, що викликає анемію.

Окремо в таблетках фолієву кислоту приймають при плануванні і до 12-14 тижні. А потім можна отримувати її в складі вітамінно-мінеральних комплексів.

Пити таблетки слід до їжі. Кількість прийомів залежить від дозування і визначається лікарем.

Препарати, що містять фолієву кислоту

Для вагітних в аптеках доступні препарати, до складу яких входить тільки фолієва кислота або ж вона міститься разом з іншими вітамінами і мінералами. У першому випадку ціна препаратів невелика, у другому - на порядки вище.

Препарати для вагітних, що містять тільки фолієву кислоту:

 • Фолієва кислота, 1 мг (1000 мкг);
 • Фолієва кислота, 5 мг (5000 мкг);
 • Фолацин, 5 мг (5000 мкг);
 • 9 місяців. Фолієва кислота, 400 мкг.

Вітамінно-мінеральні комплекси для вагітних, що містять фолієву кислоту (після назви зазначено вміст вітаміну):

 • Фоліо, 400 мкг;
 • Мульти-табс Перінатал, 400 мкг;
 • Прегнакеа, 400 мкг;
 • Компливит Мама для вагітних і годуючих жінок, 400 мкг;
 • Мультімакс для вагітних і годуючих, 400 мкг;
 • 9 місяців. Вітамінно-мінеральний комплекс, 424 мкг;
 • Мультипродукт для вагітних, 750 мкг;
 • Прегнавит, 750 мкг;
 • Вітрум пренатал, 800 мкг;
 • Вітрум пренатал форте, 800 мкг;
 • Ельовіт пронаталь, 800 мкг;
 • Мегадин пронатал, 800 мкг;
 • Брудна, 1 мг;
 • Теравіт Прегна, 1 мг.

Відгуки

За відгуками багатьох жінок, які брали профілактичну дозу вітаміну, відчутних змін в самопочутті помічено не було. У деяких випадках після вживання препарату відзначалася алергія у вигляді зудить на шкірі.

У вагітних з ускладненнями, які приймали лікувальні дози, зазвичай відзначалося поліпшення стану.

Чим замінити

Для поповнення потреб організму в фолієвої кислоти потрібно вживати в їжу продукти, що містять даний вітамін. Зі списком таких продуктів можна ознайомитися в статті про потреби вагітної у вітаміні B9.

Однак повністю заповнити потребу у вітаміні тільки харчуванням дуже складно. Тому від використання препаратів відмовитися практично неможливо.

Приймати препарати з фолієвою кислотою потрібно після консультації з лікарем.

Анонс статті:
Достатня забезпеченість фолієвої кислоти набуває відбої значення на самих ранніх етапах життя, що зароджується. Крім участі в створенні клітин нервової системи плода, цей вітамін витрачається на «ремонт» і заміну близько 70 трлн маминих клітин, так як клітини людини постійно оновлюються.

16 Грудня 2006, 16:42

Привіт Стаття звичайно гарна, але мене цікавить в даний момент: якщо фолівую приймати не тільки з їжею, але і в пігулку, то як розрахувати дозування. Скрізь пишуть 400-800 мкг, а на упаковці дозування 0,001 г - боюся помилитися. Може хто підкаже скільки ж це в кількості таблеток. І ще питання, а чи знає хто-небудь фолівая кислота вона накопичується в організмі. Просто я її активно брала місяці 4 назад. якщо я завагітнію зараз - хть який-небудь позитивний момент залишиться від її прийому тоді? Заздалегідь дякую

18 Грудня 2006, 10:58

Привіт Вишенька Ми ось зараз намагаємося завагітніти, врачь прописав мені фолієву кислоту по 2 таб вранці і ввечері, + до цього побільше вітомінов зі звичайною їжею, і Прегнавит, але ж там теж є фолієва кислота. Я так розумію вона швидко витрачається.

18 Грудня 2006, 13:00

19 Грудня 2006, 00:42

Insomny
Ви хотіли сказати Тисячі мкг = 0,001 г?

Ця інфа з курсу математики: 1 грам = 1.000 міліграм = 1.000.000 мікрограм
Або стосовно цифрі в цій темі: 0,001 г = 1 мг = 1000 мкг

Я пила по 400 мкг в день кілька місяців до вагітності і місяці 4-5 після того, як завагітніла (в перший триместр - вживання фолієвої кислоти бажано, після - можна продовжувати прийом, але не обов'язково). Думка засноване на радах доктора, підтверджених іншими джерелами, яким я довіряю.

19 Грудня 2006, 1:01

Мені при підготовці до минулої вагітності 2 різних лікаря радили - 1 - 1 табл (0,001 г або 1000 мкг), другий в 3 рази більше (чи то пак 3000мкг). У звичайних вітамінах для вагітності зазвичай від 800 до 1000 мкг.
Цього разу (я приступаю до планування) - мені сказали пити 6000 мкг Але у мене в минулому вагітності з'ясувалася нестача (генетична) вітамінів групи В, дивом не призвела до плачевних наслідків.

19 Грудня 2006, 10:12

Lolik .
Мабуть наші маськи ровесники
Тобі доктор по 3 таблетки в день прописав? я просто ще не дійшла. а по скільки пити вже не пам'ятаю)

20 Грудня 2006, 1:52

Русалка . 3000 і особливо 6000 мкг схожі на лікувальні дози, що призначаються при особливих показаннях. Якщо не забуду, завтра гляну на роботі кордон максимуму профілактичної дози фолієвої кислоти. По-моєму, вона в Данії 400 мкг на добу. Межі між мінімальним і максимальним рівнем профілактичної дози вітамінів в різних країнах різні.

20 Грудня 2006, 2:00

Emilia . 6 мг-мабуть. А 3000 мкг - призначають всім слошь густо. 3 рази на день по фолієвої кислоти - звичайне припис
У звичайних мультивітамін - можеш, і не дивитися, 400 мкг.
У вагітних - від 800 до 1000. Так як потреба в них у вагітних різко зростає

21 Грудня 2006, 00:21

Подивилася я нормативи.
Міністерством охорони здоров'я Данії встановлено такі межі рекомендованої денної дози фолієвої кислоти в профілактичних цілях: 60 мкг (нижня межа) - 400 мкг (верхня межа). Це означає, що у вітамінах, що продаються на терріторрі Данії, кількість фолієвої кислоти буде в цих межах. Воно може бути різним - 100, 200, 350 мкг, т. Д. Якщо вміст перевищує 400 мкг, продукт буде розглядатися як лікувальний препарат.

Лікувальна доза препарату (згідно знову ж датським нормативам) варіюється від 100 до 1500 мкг на добу (т. Е. 1500 мкг - верхня планка при будь-якому розкладі, ну, може за винятком якихось особливо важких випадків браку саме цього вітаміну B).

Згодна з тим, що потреба у вагітних в фолієвої кислоти зростає. Тому замість рекомендованої тут денний дорослої добової дози в 200 мкг, вагітним радять вживати 400 мкг.

Повторюся, в різних країнах ці норми різні. На жаль, у мене немає доступу до норм щодо вітамінів, прийнятим в Росії. Може бути, вони і набагато вище

У США, наприклад, за багатьма вітамінів показники набагато вищі, ніж в Європі.

24 Грудня 2006, 21:55

ЦИТАТА (Вишенька # 064, 16 Грудня 2006, 16:42)

Привіт Стаття звичайно гарна, але мене цікавить в даний момент: якщо фолівую приймати не тільки з їжею, але і в пігулку, то як розрахувати дозування. Скрізь пишуть 400-800 мкг, а на упаковці дозування 0,001 г - боюся помилитися. Може хто підкаже скільки ж це в кількості таблеток. І ще питання, а чи знає хто-небудь фолівая кислота вона накопичується в організмі. Просто я її активно брала місяці 4 назад. якщо я завагітнію зараз - хть який-небудь позитивний момент залишиться від її прийому тоді? Заздалегідь дякую


Мені мій гінеколог виписав фолієву кислоту 400мкг 1 раз в день. фармацефт в аптеки тобі допоможуть

26 Грудня 2006, 18:14

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...