Сьомий тиждень вагітності розвиток Про вагітність і пологи

Головна » Вітаміни

Сьомий тиждень вагітності розвиток

Календар вагітності: 7 тиждень

Вік зародка - 5 тижнів (Вагітність - 7 тижнів)

Малюк росте і розвивається

Малюк росте зараз з неймовірною швидкістю! На п'ятому тижні його розвитку (7-го тижня вагітності) його зростання від верхівки до куприка становить

5 мм. А до кінця цього тижня він стане розміром вже з горошину - близько 10 мм. Продовжує наростати маса тіла зародка. Причому голова збільшується помітніше інших частин тіла. Це пов'язано з швидким розвитком головного мозку.

Поступово в головній частині ембріона починають проявлятися майбутні риси обличчя дитини. Очі вже намітилися, формується кришталик ока, почалося утворення носа. Кінці першої та другої зябрових дуг утворюють невеликі піднесення навколо щілини першої зябрової борозни - зачатки вушної раковини. На цьому тижні з'являється зачаток органа слуху вушної бульбашка.

Закінчується утворення нових сомітов (спинних сегментів) - в кінці 5-го тижня їх буде 42-44 пари. Перший потиличний і останні 5-7 куприкових сомітов пізніше зникають, в той час як інші формують осьової скелет.

З крихітних отворів в хребцях виходять нерви, які пронизують своєю мережею всі тільце ембріона. Нервова мережу грає дві різні, але дуже важливі ролі: головний і спинний мозок посилають сигнали всім м'язам тіла, примушуючи їх скорочуватися і здійснювати різні рухи; крім того, через спинний мозок в головний надходить інформація з усіх тканин тіла. Ця сигнальна система починає повністю функціонувати на 6-й або 7-му тижні розвитку ембріона.

Серце приймає S-подібну форму. Виділяються правий і лівий шлуночки. Воно вже скорочується, і за допомогою ультразвуку можна прослухати серцебиття! У зв'язку з ростом серця збільшується серцевий виступ, нижче якого видно печінковий випинання.

У первинній кишці, яка почала формуватися на минулому тижні, виділяють передню, середню і задню частини. Виникає зачаток шлунка, відбувається закладка підшлункової залози і печінки. Сполучна ніжка разом з жовткових, стебельком утворюють пупковий канатик. Жовтковий мішок в повну силу виконує кровотворну функцію.

Формується власна ендокринна система малюка. Протягом цього тижня виникають зачатки аденогипофиза, щитовидної і паращитовидних залоз.

У зародка все ще є хвостик, але він поступово зменшується. Протягом 7-го тижня вагітності на кожному кінці лінії, що йде по обидва боки плода, виникають покриті шкірою зачатки, які дуже нагадують ласти морського котика чи тюленя.

Ручки ембріона розвиваються значно швидше, ніж ноги і стопи, однак пальці ще не видно.

На 7-му тижні зачатки ніг більше не схожі на зачатки хребта. На ногах спочатку розвиваються ступні. Пальці на ногах формуються по тій же схемі, що і на руках, тільки трохи пізніше.

Ви змінюєтеся

Поки що сторонні навряд чи запідозрять, що ви вагітні, оскільки зміни, зовнішні, практично непомітні. Вага поки що ніяк не змінився. Симптоми ранньої вагітності і раніше долають вас. Оскільки причину погіршення самопочуття прибрати не можна, то вам доведеться спробувати пристосуватися до цього.

Ось кілька корисних порад:

 • Почніть приймати вітамінні препарати для вагітних, якщо ще не почали. Постарайтеся вживати їх в той час доби, коли токсикоз вас зазвичай не турбує. Це не завжди допомагає знизити його прояви, зате забезпечить плід необхідною кількістю вітамінів.
 • Спробуйте їсти менше, але частіше (6-7раз в день). Перший прийом їжі влаштуйте собі прямо в ліжку, ще до підйому, а останній - незадовго до сну. Експериментуйте з різними продуктами - можливо, насіння, сухарики або крекери, а може бути родзинки або крабові чіпси знизять нудоту.
 • Деякі жінки стверджують, що зменшувати нудоту з ранку дозволяє хороша зубна паста або жувальна гумка. Спробуйте. Раптом допоможе і вам?
 • Крім того, можна спробувати опанувати основами аутотренінгу, що також часто виявляється ефективною зброєю в боротьбі з раннім токсикозом.
 • Не забувайте про рідину - її ви можете отримувати з соками і мінеральною водою, а також з фруктами (кавун, диня, хурма або груші) або овочами (салат з огірків і помідорів і т. Д.). Особливо це важливо, якщо вас турбує блювота, оскільки при цьому втрачається багато рідини і солей.
 • Більше відпочивайте. Лягайте раніше і вставайте пізніше. Намагайтеся не перевантажувати себе на протязі дня, і особливо з ранку.
 • Уникайте дратівливих вас запахів (дезодоранти, туалетна вода та інші парфумерні продукти, харчові аромати і т. П.). Ваші близькі повинні всіляко цьому сприяти, навіть якщо це трохи обмежує їхню свободу.
 • Уникайте стресів. Якщо не можна усунути причину стресу (наприклад роботу), то спробуйте вдатися до допомоги психотерапевта (якщо дозволяють кошти). Ви отримаєте необхідну психоемоційну розвантаження, що дозволить інакше відчути новий стан.
 • Іноді допомагають методи східної медицини. Голкорефлексотерапія, пальцевая акупунктура дозволяють справлятися з нудотою і блювотою, головним болем, слинотечею (птіаліз-мом) і іншими проявами раннього токсикозу. Один важливий момент - перед тим як звернутися за допомогою до фахівців по східній медицині, необхідно переконатися в їх професіоналізмі. Постарайтеся навести довідки у родичів або друзів, які зверталися в ті або інші центри нетрадиційної медицини. Запитайте поради у свого лікаря.

Це потрібно знати!

Ваш майбутній дитина цілком залежить від вашого способу життя.

Фізична активність

Якщо ви займаєтеся спортом, вам необхідно відмовитися від активних тренувань. В першу чергу це стосується таких видів, як верхова їзда, гірські та водні лижі, вело - та мотоспорт, художня гімнастика. Це може привести до кровотеч і викидня.

Найкраще майбутній мамі займатися спеціальною гімнастикою для вагітних під керівництвом лікаря в жіночій консультації. Гімнастика не повинна викликати втоми. Вагітній жінці дуже важливо гуляти кожен день не менше години, бажано в лісі або в парку. Коли ви здійснюєте прогулянку на природі, легені наповнюються киснем та кровообіг посилюється.

Використання лікарських препаратів

Відмовтеся від прийому будь-яких препаратів, навіть безрецептурних (наприклад аспірину), особливо в першому триместрі. Звичайно, далеко не завжди можна виконати цю рекомендацію, але в будь-якому випадку до всіх ліків слід ставитися дуже обережно і застосовувати їх тільки за призначенням лікаря.

Живлення

Організм вагітної жінки - джерело живлення плода. Недостатня кількість поживних речовин в раціоні жінки може привести до затримки росту плода. Тому раціональне харчування відіграє важливу роль протягом всієї вагітності, починаючи з перших місяців, коли у плода ще не розвинені власні органи травлення. Неправильне харчування може стати причиною викидня, передчасних пологів або народження мертвої дитини.

Переглядів: 59347 | Коментарі: 6 | Рейтинг: 4.9 / 21 |

7 тиждень вагітності. Ознаки вагітності по тижнях

До кінця сьомого тижня у майбутньої дитини практично закінчується формування всіх систем (за винятком ендокринної та нервової), в наступні місяці вони будуть лише зростати і розвиватися. Головна подія цього етапу - початок самостійної роботи серцевого м'яза.

Розвиток плода на 7 тижні вагітності

Визначити стать дитини на шостому тижні ще неможливо, проте саме в цей період формується так званий статевий горбок - зачаток майбутніх статевих органів. Плід вже не можна назвати «прозорим», як це було раніше: шкіра стає щільніше, починають функціонувати сальні залози. Тонкий кишечник, надниркові залози, трахея - формування всіх цих органів практично завершується на сьомому тижні. Триває розвиток головного мозку, на цьому етапі виділяються його п'ять відділів (поки у вигляді бульбашок).

Нарешті, в цей період повністю оформляється пуповина і встановлюється матково-плацентарний кровообіг, тобто з цього моменту дитина дихає за рахунок руху крові через пуповину і плаценту. Подібна система захищає його від токсичних речовин і негативних зовнішніх впливів.

Відбуваються і непомітні навіть на УЗД, але дуже хвилюючі перетворення. Наприклад, в цей період в сітківці ока з'являється пігмент, тобто очі дитини набувають колір, закладений природою і генами батьків. Дуже чутливі апарати могли б розглядати ніздрі на крихітному носику, а також зачатки молочних зубів.

Нарешті, «запускається» маленький «моторчик» - сердечко малюка. Вже сформовані праве і ліве передсердя, вони активно включаються в систему кровообігу і починають виконувати своє основне завдання - переганяють кров. Правда, на даному етапі серце знаходиться в центрі грудини, але дуже скоро воно «перебереться» на те місце, яке відвела йому природа.

Вага ембріона на шостому тижні - близько 1,7 грамів, зріст - в середньому 10 міліметрів.

Ознаки вагітності на сьомому тижні

Незважаючи на те, що зовнішніх змін в цей період не спостерігається, більшість жінок відчувають втому, дратівливість, ранкову нудоту. Правда, близькі люди можуть помітити деяке перетворення: жінка стає стрункішою, збільшується груди, рухи набувають плавність, часто змінюється навіть хода.

Не виключені, проте, і не дуже приємні метаморфози - з'являється пігментація або роздратування на шкірі, волосся стає тьмяним. Найчастіше вони відбуваються в другому триместрі вагітності, але і у деяких жінок помітні з перших тижнів. Пов'язано це не з підлогою дитини (прийнято вважати, що дівчинка «забирає красу у матері»), а в першу чергу з гормональними змінами. Переживати не варто, адже незабаром привабливість повернеться.

Збільшення матки візуально ще не помітно, однак запори і прискорені сечовипускання, характерні для вагітності, - свідоцтво того, що вона росте і надає певний тиск на сусідні органи.

Правила сьомого тижня

При відсутності загрози викидня секс на сьомий тижні не забороняється, як і заняття спортом. Правда, слід відмовитися від підняття важких предметів і інших серйозних фізичних навантажень. А ось калланетика, плавання не тільки допускаються, але навіть вітаються.

Викидень на цьому етапі можливий в тому випадку, якщо неправильно сформувалася плацента. Відбутися це може з різних причин - якщо жінка в перші тижні вагітності перенесла грип, ГРВІ або іншу вірусну інфекцію, після недавніх абортів, при захворюваннях статевих органів і хворобах щитовидної залози.

Мінімізувати ризик викидня допомагають своєчасне звернення до лікаря і постановка на облік в жіночій консультації, виконання всіх рекомендацій фахівців, прийом вітамінів, нормалізація режиму дня, прогулянки на свіжому повітрі і повноцінний відпочинок.

Забезпечити спокій і комфорт майбутньої мами на 7 тижні вагітності допоможе інформація про те, які відчуття і особливості викликає цей термін. На сайті «Пузяка. ру »розміщені докладні відомості про розвиток плоду на 7 тижні вагітності і його фото в цей період. У нас легко знайти відповіді на питання, що відчуває дитина на 7 тижні вагітності, що робити, якщо на тягне або болить живіт, а також небезпечні для майбутньої дитини з'явилися на 7 тижні вагітності виділення. Якщо ви не знайшли ті проблеми, які турбують вас на 7 тижні вагітності, то варто звернутися на наш форум. Там можна обговорити з іншими мамами будь-які теми, починаючи від болю на 7 тижні вагітності і закінчуючи появою крові.

Автор ради: Дякую за увагу! - Admin 25.02. 15:04

7 тиждень вагітності

Друга половина першого триместру вагітності починається з сьомого тижня. До цього терміну матка збільшується в 2 рази з того моменту, як був зачатий дитина, хоча живота вагітної ще не видно.

Багато майбутні матусі починають відчувати сильну слабкість, токсикоз, частіше втомлюватися. Є й такі вагітні, які ніяк не відчувають своє становище на цьому терміні.

Відчуття майбутньої мами на сьомому тижні

Гормональні зміни організму, що почалися з перших днів вагітності, призводять до того, що жінка починає змінюватися зовні. У неї з'являється темна смуга, що ведуть вниз від пупка, може посилитися ріст волосся на грудях, животі, ногах. Околососковие області темніють і збільшуються. Деяким жінкам може стати мала звичний одяг.

Майбутні мами на 7 тижні вагітності можуть відчувати себе погано. Їх починають мучити:

 • Запори;
 • Нудота і блювання;
 • Печія;
 • Напруга в молочних залозах;
 • Запаморочення;
 • Здуття живота;
 • Відсутність апетиту;
 • Зміна смаку.

Емоційний стан

Відбуваються зміни і на емоційному рівні. Вагітні жінки відчувають перепади настрою. Вони можуть плакати, сміятися, сумувати, турбуватися - і все це протягом однієї години. Рідним майбутньої мами слід знати про це і психологічно підтримувати її.

Розвиток дитини на 7-му тижні

1. У другій половині першого триместру у дитини вже є оформлені півкулі мозку. Починає розвиватися нервова система. Голова малюка на цей момент становить половину його розміру. На 7 тижні розвиваються нирки, легені і бронхи плода. Плацента ущільнюється.

2. Пуповина в цей період вже повністю сформувалася, і встановилося кровообіг між матір'ю і плодом. Утворився матково-плацентарний бар'єр значно захищає дитину від попадання до нього токсичних речовин і шкідливих мікроорганізмів.

3. Малюк все ще має невеликий хвостик, який незабаром зникне. Починають формуватися долоньки і стопи з маленькими пальчиками. Ручки дитини вже можуть згинатися в ліктях.

4. Змінюється обличчя малюка. На ньому намічаються повіки, в сітківці ока утворюється пігмент. З'являється верхня губа і носик. Формуються маленькі вушка. На 7 тижні вагітності починають зароджуватися зачатки молочних зубів крихти, костеніє його скелет. На шкірі утворюється верхній шар - епідерміс.

5. Серце малюка вже має 4 камери. На цьому терміні вагітності воно знаходиться посередині грудини малюка і трохи виступає вперед. Активно розвивається серцево-судинна система, утворюється аорта і легенева артерія.

6. Відбувається остаточне формування кишечника, можна побачити апендикс. Швидко розвивається підшлункова залоза і ендокринні залози. Незабаром статеві залози дитини розвинуться в яєчники, тоді буде дівчинка, або в яєчка - буде хлопчик.

7. Малюк, який до цього тижня брав дугоподібну форму, починає розпрямлятися. В 7 тижнів вагітності дитина важить від 3 до 6 грам. Його куприка-тім'яної розмір становить 14-19 мм.

Загальні рекомендації майбутній мамі

1. Раціон вагітної повинен складатися з продуктів, багатих всіма необхідними елементами. Дуже важливо здорове харчування. Майбутня мама повинна щодня вживати 160 -190 грам білків, з яких будується організм плоду, плацента, матка.

2. На 7 тижні можна вставати на облік в жіночу консультацію. Обов'язково доведеться здати аналізи сечі, крові та калу. При наявності підстав лікар може призначити і додаткові обстеження.

3. Якщо ви приймаєте будь-які ліки, скажіть про це гінеколога. Прийом будь-яких медикаментів повинен проводитися в першому триместрі з обережністю, щоб не порушити тонкий процес формування тканин і органів малюка.

4. З перших днів вагітності майбутня мама повинна вміти розслаблятися, більше відпочивати під час роботи, частіше гуляти на свіжому повітрі.

5. Часто майбутніх мам цікавить, чи можна займатися сексом на 7 тижні вагітності. Якщо відсутня загроза переривання, обережні інтимні стосунки ніяк не зашкодять вагітності.

6. Незважаючи на часту зміну настрою в цей період, жінці необхідно відчувати себе впевнено, легко і спокійно. Тоді і розвивається дитина буде відчувати себе добре.

© Ільїна Наталія, Dealinda. ru

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...