Розвиток малюка 8 тижні вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Вітаміни

Розвиток малюка 8 тижні вагітності

8 тиждень вагітності

8 тиждень вагітності - це кінець другого місяця вагітності - важлива пора для ембріона. Ще б пак: адже тепер навіть зовні це цілком оформився чоловічок!

8 тиждень вагітності - стан матері

Що відбувається з жінкою на 8 тижні вагітності

На 8 тижні вагітності у жінки часто спостерігається підвищена збудливість і перепади в настрої. Це наслідок впливу високого вмісту гормонів в організмі. Вірогідні наступні зміни у вашому організмі: починаєте набирати вагу, ясна стають пухкими, щитовидна залоза трохи збільшена, в районі ареола молочних залоз можлива поява вузликів розміром з чечевичное зернятко - вузликів Монтгомері (наслідок збільшення потових залоз).

Можливо, що підвищена стомлюваність і нудота ще не припинили вас турбувати. Вам залишилося потерпіти ще один-два тижні. У більшості вагітних жінок, які відчувають ранній токсикоз, ситуація змінюється на краще на дванадцятому тижні вагітності. На середину першого триместру, тобто на наш Другий місяць вагітності приходить «збочення» смаку. В цьому немає нічого страшного. Така дивна поведінка жінки пов'язане з тим, що під час вагітності вона знову знаходить давно втрачений дар - вміння слухати і чути потреби свого організму. Тому цілком можливо, що якщо вагітній жінці ночами сниться пиво, то їй дійсно не вистачає вітаміну В.

У таких випадках слід зрозуміти, чого ж таким чином намагається «попросити» організм, і постаратися знайти нешкідливий для дитини джерело потрібного речовини.

Якщо жінка не мучиться від токсикозу, то Другий місяць вагітності - це час початку її розквіту. Шкіра стає ніжніше і чистіше, волосся густіше, голос нижче і мелодичнее - це діють гормони вагітності.

Крім того, багатьом чоловікам дуже приємно бачити, наскільки жіночними стають їх улюблені: як збільшується розмір бюста, округлюються форми, стають більш м'якими і плавними руху. Тому в багатьох чоловіках в цей момент прокидається підвищений потяг до дружини.

8 тиждень вагітності - розвиток плода

Малюк на 8 тижні вагітності

8 тиждень вагітності - завершальний тиждень стадії ембріона. До кінця 2 місяці вагітності сформовані практично всі основні системи і органи малюка, і тепер він буде тільки розвивати їх, і рости сам. Ми прощаємося зі словом і поняттям «ембріон», тому що тепер він носить горду назву «плід».

Ваша вагітність 8 тижнів. У цей час майбутній малюк зовні являє собою маленького чоловічка-інопланетянина. Личко з величезними очима без повік, опуклим чолом, великим ротом, приплюснутим носом і висунутої вперед нижньою щелепою. Хвостик, так баламутить іноді деяких надмірно вразливих майбутніх мам, пропадає, як і зяброві щілини. Кінцівки розвиваються швидко, в них вже можна розгледіти не тільки кисті і стопи, але і згини ліктів і колін. Свою остаточну форму приймають шлунок і кишечник, головний мозок і серце. Розвивається дихальний апарат і центральна нервова система. Чоловічок випрямляється, у нього з'являється шия. Мозок продовжує розвиватися (з космічною швидкістю - за одну хвилину виробляється чверть мільйона нейронів). Серце ембріона теж вже сформувалося. Між ніжок з'являється горбок - основа для розвитку майбутніх статевих органів.

Ваша вагітність 8 тижнів. Все це чудове створення досягає зростання 3-4 см, а разом з плодовими оболонками має розміри близькі до розмірів курячого яйця і важить вже близько 13 грам. Про те які зміни відбудуться з вами і вашим малюком на наступному тижні читайте в статті 9 тиждень вагітності

Читайте також статті на тему вагітності:

Як виглядає ваша дитина на 8 тижні вагітності?

Восьмий тиждень вагітності характеризується триваючої структурної дифференцировкой і зростанням ембріона. Всі процеси відбуваються дуже інтенсивно.

Основні етапи розвитку малюка на 8 тижні

Так, розвиток дитини 8 тижнів вагітності пов'язано зі значним відокремленням головного і спинного мозку, тобто триває подальший розвиток нервової системи, але при цьому на 8 тижні вагітності розмір плода дуже маленький.

Це обумовлено тим, що саме нервова система контролює всі процеси відбуваються в подальшому в організмі як дитини, так і дорослого. Нервові клітини (нейрони), з яких складається центральна і периферична нервова системи, постійно ускладнюють свою будову.

Це необхідно для того, щоб згодом з'явилася можливість самостійно цим клітинам генерувати нервовий імпульс і проводити його від однієї ділянки тіла до іншого.

Важливою подією у дитини 8 тижнів вагітності є формування мозочка як відділу головного мозку, що контролює всю рухову активність. Тому дитина 8 тижнів вагітності може здійснювати вже досить різноманітні рухи.

Як і раніше, у ембріона 8 тижнів вагітності розмір голови більше розміру тулуба. І це нормально. Це знову ж таки пов'язано з формуванням головного мозку. Особа плода набуває все більшої схожість з особою людини. ВАЖЛИВО! Малюк на 8 тижні вагітності має явні відмінності між будовою верхніх і нижніх кінцівок.

У цей час можна за допомогою УЗД оцінити лікті і зап'ястя, а також пальці на руках і ногах (в даному випадку важливо звернути увагу на наявність цих відділів, так як можуть бути певні вади розвитку, які супроводжуються аплазией верхніх і / або нижніх кінцівок).

Плід на 8 тижні вагітності має сформовану вилочкової залози (тимус). Поступово вона починає заселятися лімфоцитами - клітинами, що забезпечують протікання імунних реакцій. Однак відповідати на різні подразники захисними механізмами малюк зможе пізніше, коли відбудеться основна диференціювання клітин і самого органу.

Для формування органу зору дуже важливий термін - 8 тижнів вагітності. Розвиток плода в цей час пов'язано з появою пігменту в сітківці ока. Тому для правильної закладки цього пігменту вагітна жінка повинна себе берегти від різних шкідливих чинників в цьому терміні.

Саме на 8 тижні вагітності розвиток плода визначається генетичним набором статевих хромосом. Тому, якщо хромосомний набір представлений 46 ХУ, то формується статеві органи за чоловічим типом, якщо ж - це 46 ХХ, то за жіночим типом. Все залежить від наявності У-хромосоми. Якщо її немає, то спочатку закладаються яєчники.

Джерелом статевих клітин у ембріона на 8 тижні вагітності є жовтковий мішок. Вони поступово переміщуються з нього всередину статевої залози. Також в цей час починається процес утворення або овогоній (в подальшому диференціюються в ооцит, що містить яйцеклітину), спермогонії (представляють собою джерело сперматозоїдів). Тому будь-яке пошкодження плоду на 8 тижні вагітності може призвести до проблем в репродуктивної функції дитини у дорослому житті.

Як шкідливого чинника дуже часто виступають інфекційні захворювання (перше місце належить респіраторних інфекцій). На сьомому тижні розвитку плоду (або дев'ята акушерська тиждень) в яєчнику майбутньої жінки міститься близько 7 мільйонів статевих клітин. Однак в подальшому більшість з них має зворотний розвиток (регресу). У плода на 8 тижні вагітності розвиток чоловічих статевих органів відбувається з вольфових проток, а жіночих - з мюллерових.

Цей процес контролює так званий фактор детермінації чоловічої статі (Антимюллерів фактор). Ген цього фактора знаходиться на У-хромосомі. Завдяки його впливу у малюка на 8 тижні вагітності відбувається стимуляція розвитку вольфових проток, а мюлерові регресують, тобто піддаються зворотному розвитку.

В цей же час відбувається початок вироблення тестостерону - чоловічого статевого гормону. Це дуже важливий процес, так як чоловічий ембріон на 8 тижні вагітності під впливом цього гормону здатний утворювати інші органи чоловічої статевої системи (придаток яєчка, семявиносящіе протоки, насінні бульбашки).

Правильне протягом цих процесів - запорука подальшого нормального функціонування репродуктивної системи у дорослої людини. Якщо ж на 8 тижні вагітності розвиток плода відбувається без синтезу антімюллерова фактора, то утворюються зачатки матки, маткових труб і верхньої третини піхви. Будь-яке пошкодження в цьому терміні призводить до розвитку аномалій жіночих статевих органів, наприклад, утворюється дворога матка, дві матки і т. Д. Цей процес також контролюється естрогенами материнського походження.

Їх знижений вміст на тлі гормональних порушень у матері здатне викликати відхилення в формуванні плодової матки у малюка на 8 тижні вагітності. Гормональний дисбаланс під час вагітності здатний проявитися через 20-30 років, що може виражатися в підвищеному ризику розвитку онкологічних захворювань у цих плодів в репродуктивному віці.

Які ж розміри має малюк на цьому терміні, якщо врахувати всі процеси, які відбуваються в його організмі? 8 тижнів вагітності, розмір плоду, точніше, його довжина становить 14-20 мм. Незважаючи на такі маленькі розміри малюка (якихось 2 см), він являє собою грудочку, в якому з величезною швидкістю протікають процеси розвитку і диференціювання.

Характерно, що на 8 тижні вагітності розмір плода також має генетичну залежність, як і закладка статі дитини. Це означає, що у високих батьків довжина ембріона більше, ніж у низькорослих.

Підводячи підсумок, всього сказаного, необхідно відзначити основні процеси, властиві 8 тижні вагітності. Це: закладка статевих органів за певним типом; формування мозочка; утворення пігменту сітківки; відокремлення верхніх і нижніх кінцівок.

Розвиток дитини на 8 тижні

Маленькій людині виповнилося цілих 8 тижнів від народження. А це значить, він вже вміє і розуміє набагато більше, в порівнянні з першими днями життя. Але що саме за нормами повинен вміти робити дитина в цьому віці?

Восьмий тиждень для немовляти є новим, хвилюючим етапом, наповненим емоціями, новинами і подіями. До цього моменту малюкові здається знайомою обстановка навколо, він адаптується до будинку, поступово починаючи відчувати себе в ньому вільно.

Розвиток характеризується різким стрибком: малюка вже важко назвати новонародженим, оскільки його організм пристосувався до способу життя поза утроби матері і увійшов в найактивнішу фазу.

У фізичному плані розвиток малюка в цей час теж йде активними темпами. Як правило, до цього періоду він додає 800 грам у вазі і зростає як мінімум на кілька сантиметрів. Збільшено всі середні показники, будь то зростання, обхват голови, обсяг або вага грудної клітини.

Слух і зір стають гостріше, але поки малюк далеко не всі звуки може розрізняти і йому важко фокусувати погляд на що швидко об'єктах.
Не потрібно турбуватися, якщо дитина на 8 тижні життя розвивається не так швидко, як хотілося б. Показники зростання і ваги є усередненими і приблизними і процес розвитку немовляти в кожному окремому випадку за великим рахунком індивідуально.

Як виглядає дитина в 8 тижнів

Крім збільшення ваги, про який говорилося раніше, до цього часу малюк додає у зрості 3см.
Рухи дитини стають чіткими і усвідомленими. Вони можуть здатися безглуздими, то це зовсім не так! Таким чином, організм тренується і готує всі м'язи тіла до доцільним рухам в подальшому.
Раніше, коли малюк чув звуки, здригався всім тілом. Тепер він вміє розрізняти їх, а також повертати голову в бік звуку.

Що повинен уміти дитина в 8 тижнів

 • Прояв активності перед улюбленими процедурами (прогулянка, годування, купання);
 • Різниця чужих і своїх голосів, осіб, смаків;
 • Координація відчуттів;
 • Вивчення власних рухів.
 • Дії і рефлекси малюка стають більш доцільними;
 • Немовля може короткочасно сфокусувати погляд на яскравому предметі;
 • Малюк починає тримати голівку по кілька хвилин;
 • Він здатний зосереджено розглядати оточення;
 • Розглядає яскраві предмети.
 • Дитину можна заспокоїти смоктанням;
 • Він здатний реагувати на голоси і впізнавати обличчя батьків;
 • Малюк реагує на чиєсь присутність;
 • Якщо з ним спілкуються або граються, то він більш довгий час може бути активним;
 • Доцільно і насторожено розглядає нову людину;
 • Малюк воліє спілкуватися з людьми, а не просто розглядати предмети;
 • Починає отримувати справжню насолоду від купання.
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...