Герпес на губі при вагітності 2 триместр Про вагітність і пологи

Головна » Застуди

Застуда на губах при вагітності

Герпес на губі при вагітності 2 триместр

Як відомо, в період очікування маленького чуда жіночий організм працює в посиленому режимі. Це закономірно, адже він працює за двох. І часто буває так, що намагаючись покрити одну проблемну область, він черпає ресурси з іншого. Тоді назовні можуть вилазити якісь дрібні нездужання і застарілі хвороби. Одним з таких нездужань і є застуда на губах.

Перш за все, давайте називати речі своїми іменами. Так звана застуда на губі насправді носить назву губної герпес і викликається вірусом простого герпесу першого типу. Вірус цей, як правило, передається у спадок, і в наш час його носієм є кожен.

Під час вагітності нерідко бувають помилково позитивними аналізи на краснуху чи сифіліс, що вже там говорити про які-небудь дрібних нездужання типу застуди! Однак не варто лякатися і бити на сполох, якщо це всього лише болячка на губі - серйозної загрози для нас вона не представляє. Багато лікарів-терапевтів навіть не рекомендують якось переривати перебіг простуди, хоча в деяких випадках все-таки призначають вітаміни і противірусні препарати.

Застуда на губі: 1 триместр

Всі хороші матусі знають, що в цей період організм майбутнього малюка є особливо чутливим, оскільки в цей час відбувається формування і розвиток всіх його органів і систем. Тому в першому триместрі при нормальному перебігу вагітності категорично забороняється використання будь-яких медикаментозних засобів, які необхідно приймати всередину.

Але оскільки поява застуди на губах не є небезпечним фактором для розвитку плода, ми цілком можемо обійтися без медикаментозного лікування.

До того ж загострення вірусу у матері веде до формування імунітету до нього у дитини. Однак проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем при виникненні застуди в першому триместрі все-таки варто, особливо, якщо застуда вискочила у вас вперше в житті. Він повинен буде вирішити, наскільки небезпечно ваше захворювання і які заходи необхідно вжити.

Застуда на губі: 2 триместр

Герпес на губі при вагітності 2 триместрУ другому триместрі нам поки так само не можна застосовувати медикаментозне лікування за допомогою таблеток, але в цілому в разі виникнення герпесу на губах навіть вперше ризики для плода значно знижуються. У другому як і в першому триместрі ви цілком можете використовувати народні засоби для профілактики (докладніше про них нижче) і купірування загострень.

Добре харчуйтеся і відпочивайте, їжте більше овочів і фруктів, бувайте на свіжому повітрі, виключіть перенапруження. Оскільки причина загострення герпесної інфекції, як правило, полягає в зниженні захисних сил організму, дуже важливе значення мають для профілактики і лікування зміцнюють заходи і щадний режим.

Застуда на губі: 3 триместр

На цьому етапі вагітності організм плоду є вже практично сформованим, за рахунок чого знижується ризик згубного впливу на нього різних речовин. Тому в особливих випадках з тридцять шостого тижня матері можуть призначати щадні ліки, в тому числі в разі герпетичних висипань на губах. Швидше за все, це будуть мазі для зовнішнього застосування і, можливо, якісь вітаміни.

Як лікувати застуду на губах при вагітності

Найпростіший засіб лікування застуди на губі при вагітності - це мазь «Ацикловір». Оскільки він застосовується зовнішньо, то практично не всмоктується в кров, а отже, не може вплинути на розвиток плода. Таким чином, лікарі сміливо призначають його в третьому, а іноді і в другому триместрі вагітності. Необхідно наносити невелику кількість цієї мазі на уражені ділянки шкіри, сиріч, болячки, два-три рази на день. Зазвичай накладати «Ацикловір» рекомендують протягом тижня, але іноді вистачає і трьох-чотирьох днів.

Є ще один схожий препарат для зовнішнього застосування - «Зовіракс». Він більш агресивний по відношенню до губні висипань, оскільки в його склад, крім власне ацикловіру, входять додаткові речовини, які посилюють його ефект.

Є досить незвичайний, але при цьому досить дієвий спосіб лікування губного герпесу - мазати його замість «Ацикловіру» та інших подібних препаратів будь зубною пастою. Швидко і зручно - два рази на день чистимо зуби, і в цей же час паралельно обробляємо болячки. Особливо вигідний цей спосіб для тих, хто соромиться мазати чимось публічно - ви зможете зробити процедуру, не виходячи з ванної, і ніхто про це навіть не дізнається.

Крім того, ви цілком можете використовувати різні антигерпетичні помади і бальзами - вони хороші ще і тим, що створюють на губах захисний шар, який виключить проникнення в підсихаючою ранки бруду ззовні.

Можливі наслідки

До нашого превеликий щастя, застуда губах не має ніяких шкідливих наслідків, які можуть позначитися на здоров'ї матусі або дитини. Найстрашніше, що може статися - це зниження імунітету, на тлі якого можуть виникнути якісь інші, більш серйозні захворювання.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...