Застуда в першому триместрі вагітності наслідки Про вагітність і пологи

Головна » Застуди

Застуда в першому триместрі вагітності наслідки

Застуда при вагітності

Уберегти себе від інфекційних захворювань під час вагітності досить складно. Але коли вже так сталося, що ви підчепили десь простуду, то потрібно все зробити для того, щоб звести до мінімуму можливий збиток майбутній дитині.

Наслідки застуди при вагітності

Лікарі настійно рекомендують не хворіти в перші три місяці вагітності. Це величезний ризик для малюка, адже різні запальні процеси в організмі можуть призвести до ускладнень під час пологів, ранній відхід навколоплідних вод і кровотечі, не виключено, що у дитини можуть розвинутися безліч патологій. На терміні до 16-го тижня простудні захворювання можуть вразити центральну нервову систему малюка. На більш пізніх термінах застуда також небажана, але при правильному лікуванні вона не представляє великої небезпеки.

Лікувати застуду при вагітності, хоч кошти для цього в «цікавому положенні» і значно обмежені, потрібно обов'язково. Адже небезпечна «болячка» якраз своїми наслідками, які можуть проявитися при відсутності належного реагування. Якщо відносно легкі простудні захворювання дитинку «пощадять» з великою часткою ймовірності (хоча точно сказати, чи вплине на дитину застуда, не візьметься жоден фахівець), то ось важкі вірусні інфекції, особливо, на ранніх термінах вагітності, можуть стати причиною порушень розвитку тих органом, які формуються в період захворювання. Щодо «заспокоїти» може хіба те, що ось генетичних відхилень і патологій застуда, перенесена під час вагітності, не викликає.

Як впливає застуда на вагітність?

Чи надає застуда вплив на перебіг вагітності? І якщо так, то, як впливає застуда на вагітність? Ці питаннями задається, мабуть, будь-яка вагітна, яка виявила у себе симптоми захворювання.

Звичайно ж, спочатку застуда впливає на вагітність загальним погіршенням стану жінки. Слабкість, підвищена стомлюваність, кашель і нежить, першіння в горлі, які є найчастішими «супутниками» застуди, ніяк не сприяють гарному настрою і самопочуття жінки. Гірше те, що вплинути на вагітність застуда може не тільки погіршенням стану самої майбутньої матусі, а й плода. Так, що трапилася застуда на ранніх термінах може привести до розвитку у малюка внутрішньої гіпоксії - нестачі кисню. Страшно і те, що, на перший погляд не особливо небезпечне захворювання, простуда цілком може призводити до розвитку у плода різних патологій, що може стати причиною навіть завмерла або загрози викидня.

Тому, захворювання потрібно якомога ретельніше намагатися уникнути, особливо, в першому триместрі. А, якщо все-таки уникнути застуди не вдалося, слід вдатися до грамотного лікування. Ось тільки самолікуванням займатися ні в якому разі не можна - як і чим лікується, повинен визначити кваліфікований лікар.

Далі ми розповімо, як треба правильно лікуватися вагітним, що можна, а що не можна.

Як лікувати застуду при вагітності

Кашель

Будь-які таблетки від кашлю приймати категорично не можна, це навіть прописано до інструкцій до цих препаратів. Природно, також не підійдуть різні мікстури, сиропи і спиртові настоянки. Якщо так лікується, про це принесе більше шкоди, ніж користі.

Найкраще згадати старі народні методи - полоскання і інгаляції. Для полоскання горла підійде розчин морської солі, звичайної столової соди, настої ромашки та календули. Ромашкою і содою можна робити інгаляції, крім цього добре використовувати масло ментолу і евкаліпта. Не завадять і відвари лікувальних трав, які слід пити, однак перед їх використанням проконсультуйтеся у лікаря, оскільки деякі трави можуть бути протипоказані при вагітності.

Читайте також

Застуда при вагітності

В умовах нашого клімату застуда при вагітності буває фактично у всіх вагітних, вже тільки тому не варто сприймати як повну катастрофу, якщо ви захворіли.

Застуда під час вагітності зазвичай викликана контактом зі збудниками ГРВІ, гострих респіраторних вірусних інфекцій. Однак не рідкість, коли під цим словом розуміють інші захворювання, наприклад, герпес або викликані бактеріальними інфекціями бронхіти, синусити і пневмонії. А у цих хвороб наслідки можуть бути зовсім іншими.

Перший триместр вагітності та застуда

Застуда на ранніх термінах вагітності вкрай не бажана з тієї причини, що зустріч з деякими інфекціями може привести до порушення розвитку плоду. Особливо небезпечно захворіти вперше такий вірусною інфекцією як краснуха, яка протікає з кашлем, нежиттю, збільшенням лімфовузлів і висипом (висип іноді настільки непомітна і слабо виражена, що навіть лікар може побачити її лише на яскравому світлі).

Застуда в першому триместрі вагітності небезпечна ще й тим, що вкрай складно лікуватися, вам не можна буде приймати більшість ліків, а значить, на допомогу прийде лише народна медицина, травички (деякі з них теж небезпечні). Зрозуміло, що саме початок вагітності і застуда це вкрай не бажане поєднання і потрібно докласти всіх зусиль, щоб не захворіти.

У народі є міф, згідно з яким застуда розцінюється як ознака вагітності. Розбитість, втома, закладеність носа, характерні для перших тижнів після зачаття дійсно схожі на ГРВІ. Звичайно, це не справжня застуда, цей «перша ознака вагітності» обумовлений лише різкою зміною гормонального фону жінки, прогестерон викликає схильність до затримки рідини, і закладений ніс може супроводжувати вагітну аж до пологів.

І все ж, справжня застуда на початку вагітності може бути отримана дуже легко внаслідок різкого зниження імунітету у майбутньої мами. Цей імунодефіцит виправданий з точки зору розвитку дитини, так як захищає його від реакцій відторгнення материнським організмом, але - може стати причиною легкої захворюваності на інфекційні хвороби.

Застуда на перших тижнях вагітності небезпечна своїми ускладненнями, якщо легкий нежить перейде в гайморит, почнеться справжній бронхіт, а то і пневмонія - наслідки для малюка можуть виявитися плачевними через необхідність прийому великої кількості ліків і далеко не найкращих умов для розвитку. Розпочата застуда на першому тижні вагітності, коли мама не знає ще про зачаття, може привести до переривання вагітності ще до затримки менструації, в перші дні вагітності ембріон дуже вразливий. Захворівши, ми бездумно приймаємо ліки, щоб збити температуру, позбутися від кашлю, капаємо в ніс все, що тільки може позбавити від нежиті, і це все згубно для ембріона. Сама по собі висока температура може представляти для малюка загрозу.

Застуда на першому місяці вагітності небезпечна, тому краще за все їй запобігти, плануючи вагітність на час поза спалахів ГРВІ, наприклад, на ранню осінь, коли стан імунної системи оптимально, ви повні сил, а вірусні інфекції ще не так поширені.

Застуда в другому триместрі вагітності

На відміну від застуди на ранній стадії вагітності вірусні інфекції в другому триместрі становлять меншу небезпеку. Не можна сказати, що вони зовсім ніяк не можуть відбитися на дитині, перенесені ГРВІ можуть стати причиною фето-плацентарної недостатності, коли плацента погано справляється з функціями щодо забезпечення дитини киснем і живильними речовинами.

Якщо у вас почалася застуда, другий триместр вагітності, ставитися до цього як і раніше потрібно всерйоз і до лікування підходити вкрай обережно. Пороки розвитку у дитини вже неможливі, але може постраждати його нервова система, так як саме в другому триместрі йде її активне дозрівання, малюк може з'явитися на світ з низькою вагою і завчасно, якщо ви будете вболівати важко або необдумано приймати ліки.

Застуда в третьому триместрі вагітності

До кінця вагітності ризик захворювань стає знову вище. Застуда на пізніх термінах вагітності особливо небезпечна напередодні пологів, тому що відразу після народження малюк зустрінеться з вірусною інфекцією, неминуче заразившись від матері, і буде змушений з нею боротися.

Застуда на 9 місяці вагітності означає, що вас госпіталізують на пологи не в фізіологічне відділення, а в відділення, де лежать необстежених жінки, які не перебували на обліку по вагітності та пологах. Після пологів малюка ізолюють від вас, що зменшить ризик того, що він захворіє, але позбавить вас перших чудових миттєвостей разом.

Застуда на останньому місяці вагітності може стати причиною ускладненого перебігу пологів, ви будете ослаблені, народжувати з високою температурою задоволення не для людей зі слабкими нервами.

Якщо мова йде про таку інфекції як герпес - зараження дитини відразу після пологів зовсім представляє для нього смертельно небезпечну загрозу.

Симптоми застуди

Звичайна застуда і грип при вагітності течуть, як і в звичайному, чи не вагітному стані. Може піднятися температура, яка при грипі буває дуже високою, турбує закладеність носа, нежить і кашель, можуть бути головні болі, ломота в суглобах, слабкість. Всі ці типові для ГРВІ симптоми болісні, так як їх не можна полегшувати звичайними ліками.

Якщо у вас вагітність, застуда, температура, будьте готові боротися з цим лише народними методами, ліки тільки на крайній випадок. Симптоми застуди при вагітності, такі як хворе горло, кашель, лікуються полосканнями і інгаляціями, а не сиропами і таблетками. Навіть нежить при вагітності можна лікувати лише спреями містять сіль, наприклад, Аквамаріс.

Найважливіше, це вчасно почати лікуватися і не допустити ускладнень, що вимагають прийому ліків, особливо антибіотиків. Не варто самій собі призначати таблетки, ті ж кошти від температури, наприклад, аспірин, впливають на простагландини, які беруть участь так само в усіх процесах, пов'язаних з вагітністю.

Вловивши перші ознаки застуди при вагітності, потрібно відразу вживати заходів.

Деякі симптоми, які ми звично відносимо до банальну застуду, насправді можуть становити небезпеку. Бульбашки герпесу, підхоплюватися в носі, на губах, не просто застуда. Це вірус герпесу, небезпечний для дитини. Небезпечний первинний контакт і небезпечно інфікування вірусом статевих органів, якщо буде загострення до пологів, герпес статевих органів стане показанням до кесаревого розтину в інтересах плода. Інші симптоми зовсім не є застудою, хоч і дуже її нагадують.

У багатьох жінок практично протягом усіх 9 місяців порушено носове дихання, така постійна «застуда» при вагітності не є небезпечною, так як цей набряк викликаний всього лише гормонами. Лікувати це не потрібно, народите - все само пройде.

Небезпека застуди

Чим небезпечна застуда при вагітності? Захворівши, більшість жінок починають переживати, як це відіб'ється на дитині, і чи не буде важких наслідків для нього. Почасти таке занепокоєння має під собою підстави, особливо на ранніх термінах і перед пологами.

Розглянемо, чим загрожує простуда при вагітності на різних термінах.

Застуда при вагітності, 1 триместр

Застуда, перенесена перед вагітністю, не робить істотного впливу на зачаття і виношування плоду, але варто пам'ятати про те, що після хвороби організм ослаблений, з цієї причини по можливості варто на пару місяців від зачаття утриматися, якщо ви перехворіли грипом або іншим ГРВІ.

Застуда в перший місяць вагітності небезпечна тим, що може привести до переривання, відхилень розвитку у дитини, вроджених вад. Все це не 100% гарантовано, але ризик підвищується. Якщо і трапляються грубі пороки розвитку, вони легко виявляються на першому скринінговому УЗД плоду в 10-11 тижнів, перехворівши на ранніх термінах, не пропустіть це обстеження, воно важливе для вас.

Небезпека застуди при вагітності на ранньому терміні так само в тому, що майбутні мами мають різко знижений імунітет, а значить, хвороба може протікати важче, ніж зазвичай. Найчастіше виникають бактеріальні ускладнення, хвороба складніше лікується.

Все ж, вплив застуди на вагітність не так серйозно щоб думати про те, що малюк обов'язково народиться не повноцінною. По-секрету, хворіє або, принаймні, контактує з хворими практично кожна жінка, і майже всі народжують нормальних здорових дітей. Не панікуйте, якщо захворіли.

Застуда при вагітності, 2 триместр

Другий триместр характеризується зниженням ризику будь-яких наслідків для дитини при ГРВІ у матері. Плацента сформована і захищає малюка, приймаючи удар на себе. Однак сама вона при цьому в тій чи іншій мірі страждає, тому часто хворіти не бажано. Часті застуди при вагітності можуть призвести до порушення кровообігу в плаценті, поява кальцификатов і передчасного її старіння, а це може стати причиною фето-плацентарної недостатності, внутрішньоутробної гіпоксії плода та його гіпотрофії. Як застуда впливає на вагітність, залежить від того, наскільки часто, якими конкретно інфекціями ви хворіли і як лікувалися.

Застуда при вагітності, 3 триместр

Захворівши в 3 триместрі, особливо на останніх тижнях, жінка дуже ризикує. У неї самої імунітет до цієї інфекції ще не сформувався, і якщо малюк народиться, вона не зможе його захистити, дитина може легко заразитися від мами відразу після народження. З цієї причини майбутні мами, які надходять до пологового будинку з явищами ГРВІ, температурою, госпіталізуються не в звичайне відділення, а туди, де лежать усі «сумнівні» породіллі, а після пологів малюка можуть навіть ізолювати від вас.

Ви повинні розуміти, що застуда на останніх тижнях вагітності вкрай не бажана і берегтися подвійно, не відвідуйте людних місць незадовго до пологів, не користуйтеся громадським транспортом, не ходіть по магазинах. Зайві контакти перед пологами не потрібні жодної майбутньої матері.

Лікування застуди

Як ви ні береглися, це все ж сталося, застуда при вагітності, що робити? В першу чергу не панікувати, а відразу вживати заходів.

Якщо ви працюєте, ще не в декреті, запам'ятайте, на ногах переносити ГРВІ вагітним строго протипоказано, лікарняний беріть, не роздумуючи, навіть якщо у вас просто нежить.

Лікування застуди при вагітності доводиться проводити, максимально уникаючи ліків.

Якщо у вас кашель - лікуємося за допомогою інгаляцій і відварів трав з відхаркувальну дію. З приводу трав, не всі вони можуть застосовуватися вагітними, та й кашель буває різний, з вибором треба бути обережними і найправильніше рішення приймати за допомогою лікаря.

Нежить. Нежить небезпечна тим, що при ньому вам не вистачає кисню, і від цього страждає малюк. У той же час, використовувати судинозвужувальні краплі не варто, є прекрасні абсолютно безпечні засоби, наприклад, сольові краплі.

Висока температура. До 38 градусів не збиваємо, вище 38 градусів спочатку намагаємося впоратися народними засобами, якщо не допоможе ні чай з малиною, ні відвар мати-й-мачухи - доведеться приймати ліки. Припустимо парацетамол, під контролем лікаря. Болить горло - лікуємося полосканнями, трави і сода прийдуть на допомогу.

Взагалі, всі ліки від застуди при вагітності повинен призначати саме лікар. Ви не можете самі точно знати, чим захворіли, а якщо це ангіна? Гайморит? Пневмонія? Без своєчасної антибіотикотерапії ці хвороби закінчуються сумно, так що, виявивши, що захворіли, викликайте лікаря додому, не роздумуючи. Всі кошти, препарати, таблетки повинні бути схвалені вашим терапевтом, найголовніше це не нашкодити малюкові і запобігти можливим ускладненням.

Приймайте рішення як лікуватися разом з доктором, експерименти зараз протипоказані. Вам просто треба вилікувати хворобу, без втрат і наслідків, і повірте. Будь-терапевт набагато краще вас знає, як лікувати застуду при вагітності.

Профілактика застуди

Запобігти хворобі набагато простіше, ніж потім з нею боротися, профілактика застуди при вагітності повинна бути постійною. Як не захворіти?

- Якщо ви тільки що перехворіли, планування вагітності варто на місяць мінімум відкласти, дайте собі зміцніти.

- Одягайтеся по погоді, що не перегрівайтеся і не переохолоджуватися, вибирайте натуральні тканини.

- Уникайте людних місць і зайвих контактів.

- Якщо вдома хтось захворів - йому потрібно носити маску (саме хворому, а не вам), а вам часто мити руки і не користуватися однією посудом з хворим.

- Харчуйтеся правильно, використовуйте природні фітонциди в їжі (цибуля і часник).

- Приймайте прописані вітаміни для вагітних.

- Помірно загартовуйтесь. Прогулянки в лісі, контрастні ванни для ніг і рук дуже корисні.

Профілактика застуди під час вагітності повинна початися до зачаття, непогано б максимально зміцнити своє здоров'я до зачаття, наприклад, добре відпочивши на півдні.

Тепер ви знаєте, чим небезпечне хворіти під час вагітності, якими можуть бути наслідки, і яке потрібне лікування при застуді. Вона впливає на вагітність не кращим чином, вилікувати її не просте завдання, а значить, потрібно постаратися просто не захворіти.

Представляємо нашого партнера - інтернет-магазин СУМКА В ПОЛОГОВИЙ БУДИНОК

На сайті магазину є можливість замовити готовий набір речей для пологового будинку або самостійно укомплектувати сумку всім необхідним для вас і малюка. Всі речі в пологовий будинок сертифіковані і дозволені СЕС для застосування в умовах пологового будинку, упаковані в спеціальну фірмову прозору сумку, яку вам дозволить взяти з собою і швидка, і будь-який пологовий будинок. Ознайомтеся з кількома сотнями справжніх відгуків про те як ми допомагаємо майбутнім матусям.

Безкоштовна доставка кур'єром по Москві і Санкт-Петербургу в день замовлення.

Відправка замовлень в інші регіони поштою Росії і різними транспортними компаніями.

Чи потрібні вітаміни під час вагітності

Роль вітамінів у правильному розвитку ембріона і плоду неможливо переоцінити. Багато майбутні матері, ледь дізнавшись про свою вагітність, насамперед відправляються в аптеку для того, що б купити спеціальні вітаміни для вагітних. Вони роблять це за порадою подруг або подивившись рекламу, але виникає питання, а чи потрібно це насправді?

Молочниця одне з найчастіших жіночих захворювань.

 • Гіпоксія плода (особливо виражена при зараженні перед пологами: дитина народжується млявим з порушенням дихання);
 • Збільшення ризику родового травматизму та збільшення крововтрати під час пологів;
 • Розвиток післяпологових інфекційних захворювань внутрішніх статевих органів.
 • Лікування простудних захворювань

  При перших ознаках ГРВІ та грипу на увазі великий ризик розвитку ускладнень необхідно відразу ж почати лікування. Слід пам'ятати, що багато медичні препарати категорично протипоказані при вагітності і можуть завдати непоправної шкоди дитині. Ні в якому разі не варто займатися самолікуванням, необхідно звернутися за консультацією до лікаря-терапевта, який адекватно оцінить стан вагітної і призначить відповідне лікування.

  Оптимально під час вагітності починати лікування простудних захворювань з використання і тільки при їх неефективності переходити до прийому лікарських засобів.

  Головним завданням при ГРВІ і грипі у вагітних є зниження високої температури. Підвищена температура небезпечна як для матері, так і для розвитку дитини. Тривала гіпертермія (два дні і більше) може призводити до наступних:

 • Формування вад розвитку плоду (це стосується тільки першого триместру);
 • Підвищення тонусу матки і передчасне переривання вагітності;
 • Порушення кровообігу в плаценті, що погіршує її роботу і призводить до затримки розвитку і гіпоксії плода;
 • Порушення роботи серцево-судинної системи матері.
 • До основних і найбільш Ефективним методам зниження високої температури відносять:

  • Рясне пиття (зелений чай з лимоном, журавлинний морс, відвар ромашки, липи, малини, молоко з медом). Пиття повинне бути теплим, але не гарячим;
  • Прохолодні компреси на чоло;
  • Обтирання рушником, змоченим холодною водою, місць пульсу (пахвові і підколінні западини, зап'ястя, ліктьові згини);
  • Розтирання розчином оцту (на одну частину оцту береться 3 частини води);
  • Прийом парацетамолу по половині таблетки не більше двох разів на добу (тільки за призначенням лікаря!).

  Частим симптомом при застуді є. Лікувати нежить потрібно обов'язково, т. К. Утруднене дихання матері може викликати недостатнє надходження кисню до дитини.

  Нежить

  Основні у вагітних:

  • Регулярне провітрювання і зволоження кімнати ;
  • . При нежиті корисні інгаляції на основі лікарських трав (ромашка, шавлія, чебрець), на основі ароматичних масел (м'ята, евкаліпт). При відсутності спеціального приладу (небулайзера) можна використовувати будь-яку широку ємність. Під час процедури не можна розмовляти, дихати необхідно носом вільно без напруги. Інгаляції можна робити 2-3 рази в день протягом 7-10 хвилин;
  • . Для цих цілей можна використовувати приготовлений самостійно сольовий розчин (на склянку теплої кип'яченої води додати маленьку щіпку солі) або купити в аптеці готові препарати на основі морської солі і води (Салін, Аквамаріс). Також можна промивати ніс Свіжозаварений настоями ромашки або шавлії. Процедуру можна повторювати 3-4 рази на добу;
  • Використання саморобних крапель . Для цих цілей можна використовувати самостійно вичавлений буряковий або морквяний сік, трав'яні настої (ромашка, шавлія). Процедуру можна повторювати до 4 разів на добу;
  • Санорин, Нафтизин Їх можна використовувати тільки за призначенням лікаря при сильному нежиті і відсутності ефекту від лікування народними засобами. Необхідно при їх прийомі уважно читати анотацію і строго дотримуватися дозування.

  Першіння і біль в горлі

  Грип та ГРВІ часто супроводжуються і. При появі хворобливих відчуттях необхідно звернутися до лікаря для огляду, щоб не пропустити початок гострого тонзиліту (ангіни), який вимагає більш серйозного терапії. До основних способів відносять:

 • Рясне тепле пиття (ні в якому разі не гаряче, висока температура рідини буде посилювати набряк і посилювати біль);
 • Часте полоскання горла. Для цих цілей можна використовувати трав'яні настої (ромашка, евкаліпт, м'ята, кора дуба), суміш з соди, солі та йоду (на склянку теплої води 1 чайна ложка солі або соди і дві краплі йоду). Полоскати горло необхідно кожну годину до поліпшення самопочуття;
 • Прийом теплого молока з медом і вершковим маслом (на склянку молока одна столова ложка масла і чайна ложка натурального меду). Приготований розчин необхідно пити дрібними ковтками, повторювати прийом можна 4 рази на добу;
 • Інгаляції на лікарських травах (ромашка, чебрець, щалфей, м'ята). Процедуру проводять протягом 10 хвилин і повторюють 3-4 рази на добу;
 • Використання готових медичних препаратів (застосовувати тільки після консультації лікаря!): Мірамістин, Хлоргексидин.
 • Кашель

  При простудних захворюваннях вагітні часто скаржаться на сильний кашель. Кашель може бути двох видів: сухий (без відходження слизу, болючий) і вологий (з виділенням мокроти).

  Кашель нерідко доставляє вагітної сильний дискомфорт і до того ж може бути небезпечним для подальшого розвитку вагітності. Під час частих нападів кашлю м'язи і зв'язки живота сильно напружуються і скорочуються, що може привести до загрози переривання вагітності, а в більш важких випадках спровокувати кровотечу.

  • Інгаляції. При сухому кашлі для процедури можна використовувати пари відвареної картоплі, розчину харчової соди, рослинні відвари (ромашка, звіробій, липа, шавлія). При відходження мокроти необхідно перейти на трави, які володіють підсушують і відхаркувальну діями (деревій, брусниця, багно). Процедуру роблять протягом 10 хвилин до 5 разів на день;
  • Рясне пиття трав'яних відварів з медом, теплого молока з медом;
  • Полоскання горла настоями лікарських трав (м'ята, кора дуба, евкаліпт) через кожні дві години;
  • Регулярне провітрювання і зволоження повітря в приміщенні (при відсутності зволожувача, можна просто розставити по кімнаті посуд з водою);
  • Медикаментозне лікування (Мукалтин, Бронхипрет). Застосовувати тільки за призначенням лікаря!

  Профілактика застуди під час вагітності

  Будь-які хвороби, в тому числі і простудні інфекції, легше запобігти, ніж лікувати їх. Профілактика простудних захворювань повинна бути постійною протягом всієї вагітності. До основних відносять:

  • Прийом полівітамінних препаратів для вагітних, питво трав'яних настоїв, багатих на вітаміни (чай з шипшиною, журавлинний морс);
  • Раціональне харчування з великою кількістю свіжих овочів і фруктів, прийом природних фітонцидів (цибуля, часник);
  • Часті прогулянки на свіжому повітрі;
  • Регулярні провітрювання приміщення;
  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...