Скільки місячна дитина з'їдає суміші Про вагітність і пологи

Головна » Живлення

Скільки місячна дитина з'їдає суміші

Режим харчування малюка - норма і патологія

Після народження дитини у багатьох мам виникає природна тривога з приводу того, що новонароджений малюк мало їсть. Скільки він повинен з'їдати молока або суміші для задоволення потреб в зростанні і розвитку у віці до 1 місяця?

Формули і ознаки

Обсяг шлунка у щойно народжену дитину дуже невеликий - не більше 10 мл. Тому в перші дні після своєї появи малюк насичується буквально декількома краплями молозива, що виділяються з материнських грудей. Ложечка молозива - цілком нормальний обсяг їжі для дитини в першу добу життя. Природна також і деяка втрата ваги у малюка в перші дні, т. К. Основне живлення він отримує за рахунок свого підшкірного шару жиру. Згодом обсяг шлунка у дитини зростає, збільшується і кількість їжі, яка споживається малюком за одне годування. У віці 7-14 днів вперше починається інтенсивний ріст дитини.

Існує кілька різних методик, які допомагають зорієнтуватися в кількісному визначенні обсягу молока або суміші, необхідного дитині.

Скільки молока або суміші повинен отримувати дитина за одне годування?

 • У віці від 1 до 10 днів обсяг необхідного молока в мл можна визначити за формулою: 10 * кількість днів, сповнившись дитині.
 • У віці від 10 днів і до 1 місяця за один прийом їжі малюк повинен з'їсти до 150 грам суміші.

Скільки молока або суміші малюк повинен з'їдати за добу?

Об'ємний спосіб визначення:

 • За формулою Зайцевої, для дитини 7-10 днів після народження добова потреба дорівнює 0,02 маси тіла * число днів життя малюка.
 • За формулою Фінкельштейна (для новонароджених до 10 днів): для дитини масою менше 3,2 кг об'єм молока (мл) дорівнює 70 * число днів; при масі більше 3,2 кг - 80 * число днів.
 • За формулою Гейбенера і Черні, дитина у віці від 10 днів до місяця повинен споживати молока від 1/5 маси тіла.
 • За формулою Шкаріна, обсяг молока (мл) дорівнює 800-50 * (80 - число тижнів життя).

В середньому дитина у віці до місяця повинен з'їдати 650-800 мл молока в день.

 • Калорійний спосіб розрахунку. Відповідно до цього методу дитина до місяця життя повинен отримувати 120 кілокалорій на 1 кілограм своєї ваги. Калорійність суміші зазвичай становить близько 600 ккал / л. Калорійність грудного молока приблизно 700 ккал / л. Цей спосіб найчастіше використовується для недоношених дітей і немовлят з недостатньою вагою.
 • Дитина, що народилася з великою масою тіла, повинен з'їдати 700-800 мл молока щодоби протягом 1-го місяця життя. А в кожен свій наступний місяць - на 50 мл більше, ніж раніше обсягу;
 • За способом Рейху - обсяг молока, який малюк повинен з'їсти за 1 прийом (мл) дорівнює (вага дитини в грамах) / (зростання в сантиметрах).

  Рекомендуємо статті по темі:

  Щоб визначити, скільки фактично з'їдає дитина за одне годування, можна використовувати простий метод: зважте малюка на електронних вагах до того, як він поїсть, і відразу після їжі.

  Всі вищенаведені методики розрахунку, звичайно ж, є приблизними. Крім них потрібно орієнтуватися на загальний стан дитини. Навіть якщо ваша дитина з'їдає менше зазначених норм, не варто піднімати паніку. Контролювати потреба в їжі для малюка за допомогою розрахункових способів зручно в тому випадку, якщо він на штучному вигодовуванні. При грудному і змішаному годуванні можуть допомогти якісні методи оцінки споживання грудного молока.

  Найкращий якісний спосіб визначення достатньої потреби малюка в їжі - це його спокійна поведінка і кількість мокрих пелюшок або підгузників на добу. Коли дитині вистачає молока, він не страждає від зневоднення і регулярно мочиться. Кількість мокрих пелюшок має бути не менше 8 в день. Регулярний стілець малюка також свідчить про те, що він отримує достатньо їжі.

  Якщо дитина знаходиться виключно на природному вигодовуванні, то ще одним яскравим орієнтиром є суб'єктивні відчуття мами. Якщо після годування дитини вона відчуває, що груди повністю спустошена, а в проміжках між годуваннями молоко добре приливає і навіть сочиться із сосків, то приводу для занепокоєння точно немає. Також при грудному вигодовуванні можна приблизно визначити, скільки малюк випив молока, зважуючи протягом дня мокрі підгузки.

  І, нарешті, найголовніший якісний показник повноцінного харчування дитини - його хороша надбавка у вазі і зростанні.

  Збільшення ваги (грам)

  ЦИТАТА (Olesja76 # 064, 12 жовтня 2009, 16:18)

  Нам 1,5 міс. ми їмо по 100 мл кожні 2,5 год. Але я помітила, що поледнего тиждень сина не наїдається, коли в пляшці порожньо, він не хосчет її віддавати і пхикає, якщо нічого не ллється. у нас нічне годування в 1ч, 3 ночі і потім чомусь в 5-5,30 і бодорствованіе до 8 ранку. ужас какой то Навіть незнаю що і робити щоб він пізніше почав прокидатися


  Нам майже 2 місяці вже
  Я налагоджувала графік десь 1,5 недля і УРА вже як третій день дочка спить вночі по 6 годин поспіль
  І вдень я витримую 4 годинну перерву між годівлю

  12 жовтня 2009, 18:36

  ЦИТАТА (Alekksa # 064, 12 жовтня 2009, 17:31)

  Нам майже 2 місяці вже
  Я налагоджувала графік десь 1,5 недля і УРА вже як третій день дочка спить вночі по 6 годин поспіль
  І вдень я витримую 4 годинну перерву між годівлю


  Розкажіть пож-та як Ви це зробили. Мені б хоча б вночі не вставати кожну годину або півтора. А то до 3
  ночі у нас все ок, а потім він починає ближче до п'ять соватися в ліжечку. я його виймаю, годую, міняю підгузник і потім він до восьми не спить. причому в цей період вимагає щоб його носили на руках або істерика. Хоча днем теж не краще, проходить 2 години і пішло і поїхало. його можна успакоіть або пляшкою або на руки його брати і на ліжку до стелі підстрибувати. в цьому лучае ще можна 30-40 хв. потягнути.

  12 жовтня 2009, 20:09

  Olesja76 . налагодження графіка було тяжкою працею і багато мене осужделі і лаяли на форумі (я навіть тему створила з такою назвою) а даремно
  Ми спершу були на ГВ, а потім перейшли на ІВ доньки теж вередувала, спала хвилин по 40, а могда і на 4 години заснути

  По-перше: я збільшила порцію смесіПАерестала дивитися на банку, як там напісаноЕто бредУвелічівала порцію кожен раз грам на 10І зробила висновок, що оптимально 125 гр. (коли менше істерика, коли більше відразу відригують фонтаном)
  По-друге: посиділа, подумала, порахувала і стала робити інтервали між годівлю 3,5-4 години (лікар сказала не менш 3 годин, типу суміш повинна засвоїтися) І того 6 годувань в день
  З них 2 годування Агуша-1 (дочка випиває все 200 гр) і 4 годування суміш (125 гр)
  По-третє: не давала доньці спати більше 3-3,5 часовБуділа, якщо вона сама не просипаласьЕслі треба було дотягнути до годування ( завчасно прокинулася), то відволікала соскою, брязкальцем, щоб вона не кричала і не вирубати раптом

  Ось три правила привчання до режиму Я сама до них додумалася і вони мені дуже допомогли
  Важко билоОсобенно шкода було будити доньку, коли вона солодко спить
  Ну нічого. всі наші спільні муки тривали десь 1,5 тижні і увінчалися успіхом
  Я майже перестала будити доньку, вона прокидається вже сама за 30 хвилин до того, як я збираюся її будити
  Ми десь перед кожною годівлю хвилин по 40 бодроствуем (це тепер, а на початку налажіваніея графіка хвилин по 20): саме дочка сильніше їсти захоче і зпать захоче
  Спить як почас, їсть по годинах, какає по годинах.
  А останні 3 дні спить вночі по 6-7 годин
  Чесно скажу КАЙФ
  Життя стала легчеМеньше істерик і більше вільного часу мені
  І дочка стала набагато спокійніше

  16 грудня 2009, 23:29

  А я теж за режим і теж намагаюся його дотримуватися як і Alekksa. Тільки ми ще почали кашку їсти гречану на вечерю. Так днем ​​їмо суміш по 150 г. через кожні 4 години. Іноді (зазвичай вранці) з'їдаємо Агуша - майже всю, але чомусь після неї їсти Илюше хочеться швидше. А ввечері з'їдаємо 180 г каші, що не поснемо і через 1,5 години знову хочемо їсти? Що робити.

  16 грудня 2009, 23:49

  17 Жовтня 2010 21:05

  Відповідь на повідомлення Irushka від 16 Жовтня 2010 20:33
  Моя доча їла по 90 грам десь з 3-4 тижнів але кожні дві години. Як не старалася годувати її кожні три години, не вийшло. Взагалі кажуть небажано годувати сумішшю частіше ніж через 3 години, але буває по різному. Спробуйте годувати тоді кожні 2,5 години до походу до лікаря. А як ви зрозуміли що вона не наїдається? Моя в цьому віці ротик відкривала, як би цицю шукала.

  18 Жовтня 2010 14:09

  Так вона постійно ніби шукає цицю, коли соску даю-вона її роздирають)))
  Менше вночі стала спати після годування, вона у мене їсть кожні 3 години по 90 гр

  18 Жовтня 2010 16:06

  [I] Відповідь на повідомлення Irushka від 18 Жовтня 2010 15:09 [/ iЗначіт годуєте частіше ніж через 3 години. Через деякий час ваша дитина стане їсти більше грам але рідше. Дітки зазвичай стрибками збільшують обсяги.

  12 листопада 2010, 18:18

  Підкажіть будь ласка, зовсім немає досвіду ІВ. Подруга народила тиждень тому (дівчинка, 3500), і на жаль мама перенесла кілька операцій, так що ГВ довелося згорнути майже не почавши Так що малятко на ІВ. Вона з'їдає по 110-120 мл суміші за один раз, і потім спить по 4-5 годин Наскільки це вважається в межах норми для ІВ? Набирає вона відмінно, в цьому якраз сумнівів немає, але як раз небезпека що вага зашкалит. Як регулювати при ІВ такі процеси, як збагнути не ненажера чи просто малятко? Тому як для однотижневої немовляти цифри цілком фантастичні
  Син мій на ГВ набирав по півтора кг на місяць, і це було нормально, але при ІВ потрібен якийсь особливий контроль, дик що робити-то?

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...