Скільки грам молока повинен з'їдати немовля Про вагітність і пологи

Головна » Живлення

Скільки грам молока повинен з'їдати немовля

Режим харчування малюка - норма і патологія

Після народження дитини у багатьох мам виникає природна тривога з приводу того, що новонароджений малюк мало їсть. Скільки він повинен з'їдати молока або суміші для задоволення потреб в зростанні і розвитку у віці до 1 місяця?

Формули і ознаки

Обсяг шлунка у щойно народжену дитину дуже невеликий - не більше 10 мл. Тому в перші дні після своєї появи малюк насичується буквально декількома краплями молозива, що виділяються з материнських грудей. Ложечка молозива - цілком нормальний обсяг їжі для дитини в першу добу життя. Природна також і деяка втрата ваги у малюка в перші дні, т. К. Основне живлення він отримує за рахунок свого підшкірного шару жиру. Згодом обсяг шлунка у дитини зростає, збільшується і кількість їжі, яка споживається малюком за одне годування. У віці 7-14 днів вперше починається інтенсивний ріст дитини.

Існує кілька різних методик, які допомагають зорієнтуватися в кількісному визначенні обсягу молока або суміші, необхідного дитині.

Скільки молока або суміші повинен отримувати дитина за одне годування?

 • У віці від 1 до 10 днів обсяг необхідного молока в мл можна визначити за формулою: 10 * кількість днів, сповнившись дитині.
 • У віці від 10 днів і до 1 місяця за один прийом їжі малюк повинен з'їсти до 150 грам суміші.

Скільки молока або суміші малюк повинен з'їдати за добу?

Об'ємний спосіб визначення:

 • За формулою Зайцевої, для дитини 7-10 днів після народження добова потреба дорівнює 0,02 маси тіла * число днів життя малюка.
 • За формулою Фінкельштейна (для новонароджених до 10 днів): для дитини масою менше 3,2 кг об'єм молока (мл) дорівнює 70 * число днів; при масі більше 3,2 кг - 80 * число днів.
 • За формулою Гейбенера і Черні, дитина у віці від 10 днів до місяця повинен споживати молока від 1/5 маси тіла.
 • За формулою Шкаріна, обсяг молока (мл) дорівнює 800-50 * (80 - число тижнів життя).

В середньому дитина у віці до місяця повинен з'їдати 650-800 мл молока в день.

 • Калорійний спосіб розрахунку. Відповідно до цього методу дитина до місяця життя повинен отримувати 120 кілокалорій на 1 кілограм своєї ваги. Калорійність суміші зазвичай становить близько 600 ккал / л. Калорійність грудного молока приблизно 700 ккал / л. Цей спосіб найчастіше використовується для недоношених дітей і немовлят з недостатньою вагою.
 • Дитина, що народилася з великою масою тіла, повинен з'їдати 700-800 мл молока щодоби протягом 1-го місяця життя. А в кожен свій наступний місяць - на 50 мл більше, ніж раніше обсягу;
 • За способом Рейху - обсяг молока, який малюк повинен з'їсти за 1 прийом (мл) дорівнює (вага дитини в грамах) / (зростання в сантиметрах).

  Рекомендуємо статті по темі:

  Щоб визначити, скільки фактично з'їдає дитина за одне годування, можна використовувати простий метод: зважте малюка на електронних вагах до того, як він поїсть, і відразу після їжі.

  Всі вищенаведені методики розрахунку, звичайно ж, є приблизними. Крім них потрібно орієнтуватися на загальний стан дитини. Навіть якщо ваша дитина з'їдає менше зазначених норм, не варто піднімати паніку. Контролювати потреба в їжі для малюка за допомогою розрахункових способів зручно в тому випадку, якщо він на штучному вигодовуванні. При грудному і змішаному годуванні можуть допомогти якісні методи оцінки споживання грудного молока.

  Найкращий якісний спосіб визначення достатньої потреби малюка в їжі - це його спокійна поведінка і кількість мокрих пелюшок або підгузників на добу. Коли дитині вистачає молока, він не страждає від зневоднення і регулярно мочиться. Кількість мокрих пелюшок має бути не менше 8 в день. Регулярний стілець малюка також свідчить про те, що він отримує достатньо їжі.

  Якщо дитина знаходиться виключно на природному вигодовуванні, то ще одним яскравим орієнтиром є суб'єктивні відчуття мами. Якщо після годування дитини вона відчуває, що груди повністю спустошена, а в проміжках між годуваннями молоко добре приливає і навіть сочиться із сосків, то приводу для занепокоєння точно немає. Також при грудному вигодовуванні можна приблизно визначити, скільки малюк випив молока, зважуючи протягом дня мокрі підгузки.

  І, нарешті, найголовніший якісний показник повноцінного харчування дитини - його хороша надбавка у вазі і зростанні.

  Збільшення ваги (грам)

  Мало молока? Методи підвищення і збереження лактації.

  У мене Мало молока - часта скарга годуючої мами. Грудне молоко матері - краще харчування для дитини і основа його здоров'я на все подальше життя. На жаль, багато мам зіштовхуються з проблемою нестачі молока (гипогалактией). Справжня гипогалактия зустрічається досить рідко, інші випадки можна поправити налагодивши техніку годування і режим. Якщо вам здається, що Мало молока не поспішайте догодовувати дитину сумішшю, для початку просто частіше прикладайте малюка до грудей. Ми наведемо вам основні способи підтримки і підвищення лактації.

  Методи підтримки лактації:

  1) Дотримання режиму дня, сон 8 - 10 годин на день (включаючи денний), прогулянки на свіжому повітрі;

  2) Обсяг споживаної рідини повинен становити не менше 2 літрів на добу (чай, кисломолочні продукти, відвари сухофруктів);

  3) Часте прикладання дитини до грудей (10-12 разів за добу), нічні годування необхідні (пролактин виробляється в основному вночі). ;

  4) Психологічний комфорт в сім'ї, допомога та підтримка чоловіка і родичів;

  5) За пів години до годування випивати 200-250 мл рідини;

  6) Полівітаміни для годуючих матерів (приймати постійно) Вітрум Пронаталь, Ельовіт Пронаталь, Прегнакеа і ін.

  7) Масаж молочних залоз під час душа, круговими рухами від соска до периферії і зверху вниз (при цьому зціджується кілька молока).

  Методи підвищення лактації:

  1) Трав'яні чаї з кропивою, кропом, анісом (чай «Хіпп» для матерів-годувальниць, вітчизняний чай «Лактовіт»);

  2) Постійний тілесний контакт мами і малюка «шкіра до шкіри» відмінно стимулює лактацію;

  3) Нікотинова кислота 0,05 * 3рази в день за 30 хвилин до годування (за 3 дні дозу підвищити до 0,1 * 3р \ д, приймати курсом 7-10 днів);

  4) Апілак 0,01 під язик 2-3 рази на день (курс 7-10 днів), увагу - продукт бджільництва - може викликати алергічні реакції;

  5) Млекоін (гомеопатичний препарат) 5 крупинок за 10 хв. до їди * 2 рази на день (курс 2 тижні);

  6) Глютаминовая кислота 0,5 * 3р \ д (через 20 хвилин після їжі);

  7) Використання методів рефлексотерапії (хороший ефект дає аурікулоелектростімуляція - вплив на біологічно активні точки вушної раковини).

  З метою підвищення лактації не варто використовувати відразу всі перераховані заходи. Для початку спробуйте приймати трав'яні чаї, а так само зціджувати після кожного годування (нехай це буде всього кілька крапель). Зціджуватися можна руками або молокоотсосом. Якщо через 3-5 днів ви не відчуваєте ніякого ефекту, то вам слід проконсультуватися з консультантом по грудному вигодовуванню (в Санкт-Петербурзі є безкоштовна гаряча лінія) або порадитися з педіатром з приводу необхідності прийому лікарських препаратів. Якщо у вас немає можливості отримати рекомендації лікаря, то почніть з прийому гомеопатичних засобів (Млекоін).

  Але найголовніше - продовжуйте якомога частіше прикладати малюка до грудей і не обмежуйте його в часі смоктання. Введення догодовування молочною сумішшю (перехід на змішане вигодовування) має виробляється тільки під контролем лікаря. Пам'ятайте також, що це буде негативно позначатися на лактації.

  Related posts:

  Привіт содружественного сайту! Відмінна тема! Добре, коли інформацію про здоров'я читач все таки отримує з вуст лікарів! Приємно в море інтернету знайти своїх колег! Ми теж з дружиною педіатри. Над сайтом працює вся сім'я, включаючи дітей! На сторінках свого блогу ділимося з читачами своїми думками, як, все таки, правильно і дбайливо ставитися до свого до свого здоров'я. Удачі Вам і Вашому сайту! Заходьте в гості!

  Відмінні рекомендації для молодих мам. Раніше, коли жили великими сім'ями, всі питання вирішувалися легко, так як поруч були досвідчені жінки, зараз молода мати може просто розгубитися, а мама часто буває далеко.

  Дуже цікава статейка, хочеться автора подякувати. Я не знала що нікотинова кислота сприяє лактації. Мені допоміг збільшити обсяг молока чай лактафітол, мені наша педіатр порадила. До речі, він в статті згадується, тільки як Лактавіт, просто тепер замість нього лактафітол випускається. Ще прямо змушувала себе пити рідини більше, до 2 літрів в день. Намагалася після кожного годування зціджувати. І через месяцок вже нормально молока прибувало, малюкові вистачало наїдатися.

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...