Кількість годувань дитини року Годування дитини Про вагітність і пологи

Головна » Живлення

Кількість годувань дитини року Годування дитини

Годування дитини по місяцях

Для кожної люблячої мами, здоров'я малюка є головним пріоритетом у розвитку малюка. Однак, з огляду на те, що для кожного віку дитини продуманий свій раціон харчування, виникає питання: яке харчування підходить саме моїй дитині? Або як правильно організувати харчування дитини в різному віці. Спробуємо відповісти на ваші питання, приділяючи увагу найголовнішим і важливим пунктам. Розглянемо харчування малюків з перших днів життя і до 1 року.

Отже, всі ми знаємо, що найкориснішим в годуванні дитини є грудне молоко.

Для новонародженого малюка, а також малюків в віці до 2-х місяців важливим є кількість їжі, що вживається, а також число годувань. В основному, обсяг порції грудного молока повинен становити 90-140 мл. Число прийомів їжі близько 6-7 разів на день, т. Е кожні три, чотири години. Починаючи з двомісячного віку дитини і до чотирьох місяців, обсяг порції збільшують до 180-200, а кількість прийомів їжі кілька скорочують. Оптимальним, є регулярне годування з проміжками в кожні три години. Крім того, в цьому віці в раціон дитини можна додати фруктові та овочеві соки (яблучний, морквяний, лимонний, томатний і виноградний). Обсяг спожитого соку не повинен перевищувати 20-25 мл. Також корисним буде доповнення в їжу звареного жовтка половини яйця. Давати жовток бажано не частіше трьох разів на тиждень. Терте яблучко, можна застосовувати між грудним вигодовуванням, доповнюючи раціон дитини корисними мікроелементами, які в ньому знаходяться.

Починаючи з п'ятимісячного віку і до 6 місяців, до грудного вигодовування, об'ємом в 200 мл додають різноманітні каші, які варять на молоці, наполовину розбавлені з водою або овочевим відваром. Це може бути протерта гречана, манна або рисова каша. Порція каші не повинна перевищувати 180 мл і вживатися не частіше 2-х разів на день, щоб уникнути здуття і тяжкості в животику малюка. Також, в раціоні дитини залишаються соки (30мл), фруктовий кисіль (30мл), терті сирі яблука (1-2 шт). Жовток можна збільшити до 1 шт. і давати дитині через день. Кількість прийомів їжі становить 5-6 разів на добу.

Дітям 6 місячного і 7 місячного віку до грудного вигодовування (близько 200мл) додають каші (манна, гречана, рисова), овочеві супи і супи пюре. Каші та супи чергують в прийомах їжі, щоб урізноманітнити раціон. З фруктів і ягід роблять мус, кисіль, пюре або соки. Число годувань на добу становить 5 разів.

З 8 місячного віку, слід розробити чітке меню для дитини. Наприклад, якщо з ранку дитина снідав грудним молоком, то обід повинен бути більш щільним і різноманітним. Це може бути овочевий і м'ясний суп, овочеве пюре або протерта каша, печінку або відварене м'ясо. Щоб не перенавантажувати шлуночок дитини, важливо дотримуватися пропорції вживаної їжі. Так, обсяг рідкої їжі не повинен перевищувати 90 мл, пюре і каші - 100 мл, а печінку або м'ясо близько 20 мл. Каші в такому віці можна варити на молоці і їх обсяг може досягати 200 мл. Крім того, до супу можна додати невелику кількість булочки, а до киселю або соку дати одне печиво.

Дітям, яким виповнилося 9 місяців ідо 11 місяців в раціон харчування, крім грудного вигодовування і повноцінного обіду, який складається з молочної каші, супів, протертого пюре і ягід додають нежирний кефір.

До кінця 11 місяця і з початку 12 місяців, часто грудне вигодовування скасовують, тому основною їжею є молочна каша, ситний обід і натуральні фрукти з ягодами. В обід, замість протертого м'яса можна приготувати парові котлети або фрикадельки, а замість овочевих пюре - котлети з овочів. Кількість годувань розподіляють так, щоб воно не перевищувало 4 -5 разів на добу.

Крім загальної схеми харчування, малюкам в різному віці, слід знати кілька правил прикорму. який починають з 4,5 - 5 місяців. Так як починаючи з цього віку, материнське молоко вже не може повністю забезпечити потребу малюка, потрібні додаткові харчові речовини, т. Е прикорм.

У кожному разі на початку прикорму слід проконсультуватися з лікарем.

А ось запам'ятати нескладні правила прикорму, зовсім нескладно, тим більше, що ми із задоволенням поділимося такою інформацією.

Отже, власне правила:

  • Починати підгодовувати можна тільки цілком здорову дитину. Якщо ж ваша дитина хворіє, перенесіть прикорм на більш пізній термін;
  • Прикорм слід вводити методом тренувань, т. Е починаючи з малих доз одного виду їжі, поступово збільшуючи і доповнюючи іншими видами страв;
  • Їжа для прикорму повинна бути спочатку рідкої, поступово привчаючи дитину до більш густою і щільною. Дають прикорм за допомогою маленької ложечки, невеликими порціями;
  • Будь-який новий вид їжі дитині дають перед годуванням грудьми, коли у нього найбільший апетит.

Також, в якості прикорму можна використовувати страви з відварної риби, але такі страви дають раз на тиждень і з 8-9 місяців. Бджолиний мед в першому півріччі застосовують замість цукрового сиропу, особливо корисним вважається гречаний мед.

Влітку важливо зберегти хоча б одне годування грудьми, щоб в разі захворювання дитини зберегти імунітет, вироблений завдяки вигодовуванню материнським молоком.

До кінця року їжа дитини повинна бути досить різноманітною, добре приготовленої, так як до цього часу смакові відчуття малюка добре розвинені, а одноманітна, несмачна їжа знижує апетит.

З огляду на ці правила і основну схему харчування, ви, дорогі батьки з легкістю впораєтеся з годуванням дитини і будете винагороджені черговою порцією щастя у вигляді здорового, радісного малюка.

Спеціально дляmalutka. net - Ольга Павлова

Дитина

Дитина до року # 151; живлення


Меню харчування дитини до року

Правильне збалансоване харчування дитини - запорука його міцного здоров'я, нормального фізичного та розумового розвитку, зростання, формування зубів і кісткового скелета. Турботливі мами дуже серйозно підходять до питання харчування своєї крихітки, і зовсім не даремно, адже що може бути важливіше, ніж його здоров'я. Тільки завдяки їх зусиллям дитина зможе вирости міцним. Дуже важливо продумати раціон малюка, привчити його до режиму харчування, точно розрахувати кількість і пропорції споживаної їжі. Важливим завданням є і складання щоденного меню для дитини до року. Воно повинно включати в себе корисні страви, бути різноманітним і відповідати перевагам малюка. Розглянемо зразкове меню харчування малюків до року помісячно.

Меню дитини до 6 місяців

Меню для дітей до 6 місяців включає в себе тільки один життєво-важливий інгредієнт - материнське молоко, яке пристосовується до особливостей обміну речовин і травлення малюка. У ньому містяться всі необхідні поживні речовини в оптимальній кількості і правильному співвідношенні. Вони заповнюють енергетичні запаси, сприяють нормальному побудови клітин і тканин. Завдяки спеціальним речовинам, які містяться в грудному молоці, - гормонів і ферментам, крихти швидко ростуть, набираючи сили. Багато молодих мам починають прикорм дітей в 3 - 4 місячному віці, але педіатри такі рішення не поділяють.

1 - 2 місячного дитини годують тільки молоком або спеціальною сумішшю, якщо мама з тієї чи іншої причини не може годувати його грудьми. У 3 місяці меню дитини залишається незмінним. У раціон 4 - 5 місячного малюка - искусственника, вводиться перший прикорм. До 6 місяців в меню дітей на грудному вигодовуванні додаткових страв не включають.

Меню дитини з 6 місяців до року

Харчування для дітей від 6 місяців до року розробляється з урахуванням їх зростаючих потреб. У цьому віці дитина стає активнішою. Його енергетичні потреби зростають, а запаси корисних речовин не може заповнити повністю грудне молоко. Тому дитина в 6 -7 місяців повинен бути привчений до 4 - 5-разовому прийому їжі і мати різноманітне меню. Воно виглядає приблизно так:

- 6.00 - молоко або суміш;

- 10.00 - каша з маслом - 170 грамів, фруктове пюре - 30 грамів;

- 14.00 - овочеве пюре з рослинним маслом - 150 грамів, фруктовий сік;

- 18.00 - сир - 40 грамів, молоко, фруктове пюре - 30 грамів, печиво;

- 21.00 - кефір, грудне молоко.

З 8 - 9 місячного віку діти починають жувати їжу, тому їх меню розширюється м'ясом, сиром, рибою. Їх необхідно вводити поступово і не поспішаючи.

Оптимальне меню для дітей 8 - 9 місяців:

- 6.00 - суміш або молоко;

- 10.00 - каша -200 грамів, половина жовтка, фруктове пюре - 50 грамів;

- 14.00 - овочевий бульйон або овочеве пюре з рослинним маслом - 200 грамів, пюре з м'яса або риби - 50 грамів, хліб - 5 грамів;

- 18.00 - сир - 50 грамів, молоко, печиво, фруктове пюре - 50 грамів;

- 21.00 - кефір або молоко.

У раціоні дитини необхідно обмежити продукти з надмірною кількістю цукру.

У 10 - 11 місяців кількість молока у мами значно зменшується. Саме в цей період слід відучувати дитину від грудей, замінивши вечірнє годування кефіром. В меню дітей 10 - 11 місяців повинні бути присутніми суміш або грудне молоко, молочна вівсянка, рисова або гречана каша, овочевий бульйон, м'ясні страви пюре з овочів або вермішель, яєчний жовток, молоко або кефір.

У рік дитина повинна бути адаптований до всіх овочів, фруктів, каш, м'яса та риби.

Кількість годувань 6-місячну дитину

Дитина останні тижні дві розсипає перше годування, раніше їли в 6-7 ранку. Т. е. Ми прокидаємося о десятій годині. в 10.30-11.00 - перше годування. таким чином, ми їмо всього 4 рази на день. будити дитину вранці для годування? або зменшити інтервали і годувати через 3 години, а не через 4. або нічого не робити? з вагою проблем немає, з настроєм малюка начебто теж. їмо суміш, один раз в день пюре овочеве + суміш.

Буду вдячна за будь-яку пораду!

Поділіться з друзями!

Ким належить. моя особиста думка (я звичайно не лікар), що якщо кількість годувань не відбивається негативно на вазі і самопочутті - то міняти нічого не треба. природа розумніші за нас. дитина сама регулює свої годівлі. якщо йому мало - він мовчати не буде. да, ми на гв, але я не думаю, що в цьому питанні є велика різниця.

Згодна. моя тут два дні не хотіла нічого їсти з прикорму, тільки груди. я теж переживала і навіть педіатра запитала, що робити. педіатр сказав, що якщо стан у дитини нормальне, активність в нормі, тоді нема чого турбуватися. і ось сьогодні вона накинулася і на каші і на пюре. так що не такі наші дітки і безглузді як здається.

І у нас по різному буває! Зараз лізуть зубки, причому 5 одночасно! Став погано їсти Прикорм і груди смокче тільки вночі! Я не панікую, тк поводиться нормально)

Не переживай, Лик, просто це тип людей такий, ось вони такі, і хоч ти трісни, нічого не зробиш. Батьків не вибирають. А щасливу і віддану сім'ю не розіб'єш. Якщо в сім'ї гармонія і любов, то ніяка ізащьренная вертихвістка не влізе. У твоїх батьків розбирання особистого плану, якщо ви з братом будете втручатися, то буде тільки гірше, причому всім. Тримайте нейтралітет. не влазить в конфліктні ситуації, інакше це ніколи не закінчиться.

Анжеліка Кличко

Я спробую, але чому то впевнена що це марно.

Катерина Герун (Ткаченко)

Немає за що! Обов'язково приготуйте.

Вероніка Бондаренко

Щоб там не було у батьків, потрібно підтримати маму, не варто її діставати питаннями, що і як, просто будьте поруч, може вона заспокоїться згодом і зрозуміє що була не права! Просто будьте з нею!

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...